Prezenty ślubne na międzynarodowym ślubie

W ciągu ostatnich lat odnotowuje się wzrost międzynarodowych małżeństw zawieranych w Polsce. Nie powinno też nikogo dziwić, że statystycznie więcej Polek niż Polaków legalizuje związki z osobami innej narodowości (źródło: GUS) – nic, tylko się cieszyć, że piękne kobiety zdobywają serca obcokrajowców.

 

W przypadku ślubów mieszanych, zmienia się podejście do wielu kwestii organizacyjnych. Trzeba zadbać o wiele kwestii urzędowych, językowych, ale także logistycznych – jak przetransportować otrzymane prezenty ślubne, gdzie Para Młoda mieszka za granicą?

Wiele takich par wyprawia ślub i przyjęcie weselne w Polsce (co często powodowane jest niższymi kosztami organizacji), ale niekoniecznie chce tu pozostać po ślubie. Nie dziwią też Pary, które przyjeżdżają do Polski tylko na swój ślub, a na stałe mieszkają w innym kraju. Trzeba zatem poważnie rozważyć temat prezentu ślubnego.

Duże i ciężkie przedmioty mogą być bardzo kłopotliwe do przetransportowania, dlatego zazwyczaj są oddawane bądź sprzedawane. W przypadku międzynarodowych małżeństw, goście powinni wystrzegać się takich podarunków. Byłoby to nic innego, jak przysłowiowa „niedźwiedzia przysługa”.

Najlepszym rozwiązaniem będzie podarowanie gotówki, którą młoda para przeznaczy na realizację swoich marzeń. Takie pary najczęściej stają się klientami firm, gdzie specjalna lista prezentów ślubnych pozwala na otrzymanie gotówki bezpośrednio na konto młodej pary, co jest znacznie bezpieczniejsze i przyjemniejsze, niż białe koperty wręczane z „ręki do ręki”. Dodatkowo, listę prezentów ślubnych stworzyć można w kilku walutach, dostosowanych do kraju pochodzenia gości, a dostępność serwisu w kilku językach ułatwia im obsługę listy.

Dla gości, którym mimo to zależy na zakupie fizycznego przedmiotu, proponujemy wszelkiego rodzaju vouchery, zaproszenia i bony prezentowe. Eliminuje to problem związany z transportem. Musimy tu jednak pamiętać, by dostosować miejsce realizacji vouchera do miejsca zamieszkania młodego małżeństwa - dla pary mieszkającej we Francji, problematyczna byłaby np. wizyta w SPA w Warszawie i prawdopodobnie odstąpili by ten prezent osobom trzecim.

Ekspert portalu abcslubu.pl - / Zankyou.pl / Kategoria Prezenty

www.zankyou.pl / www.zankyou.com/pl

Fot.: Źródło - Zankyou.pl / fot. Jakub Woźniak

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj