Jak uniknąć niechcianych prezentów ślubnych?

W Zankyou zaczynamy opracowywanie międzynarodowej ankiety dotyczącej ślubów. Okazuje się, że Młode Pary często otrzymują prezent ślubny, z którego nie są zadowoleni.

 

Ten problem podkreślają także polskie pary, wskazując na powszechność otrzymywania przedmiotów wyposażenia mieszkania, które często w ogóle nie pasują do ich czterech ścian bądź gustów. Nadal zdarza się otrzymanie tego samego prezentu od kilku osób. Jak uniknąć takiej sytuacji?

Zasada numer 1: starajmy się robić takie prezenty, jakie życzy sobie otrzymać Młoda Para.
Jeżeli Młodzi podkreślają, żre pragną otrzymać tradycyjne koperty, to może lepiej nie próbować ich uszczęśliwiać pralką czy odkurzaczem – te rzeczy mogą już posiadać, albo może marzą o innej marce, czy modelu. Jeżeli jednak uparcie chcemy sprawić im prezent rzeczowy, a nie pieniężny, to najlepiej poznać ich preferencje – w tym celu możemy porozmawiać nie koniecznie z samymi Młodymi, ale z osobami im bliskim, np. rodzicami, świadkami, czy przyjaciółmi.

Jeśli natomiast Młoda Para stworzyła listę prezentów ślubnych, jaki chciałaby otrzymać, wówczas starajmy się nie obdarowywać ich tym, czego nie ma na liście – w ten sposób z pewnością unikniemy zrobienia nietrafionego prezentu.

Zasada numer 2: Jeżeli Młodzi poinformowali nas, że zamiast kwiatów, życzą sobie dostać coś innego (a taki zwyczaj jest obecnie bardzo modny), to sprezentujmy im to, czego chcą.
Pamiętajmy jednak, że ich życzenia mogą nie być dobrze sprecyzowane i wówczas powinniśmy postarać się zdobyć więcej szczegółów. I tak, jeżeli Nowożeńcy życzą sobie zamiast kwiatów dostać wino, warto zorientować się, jakie wino oni najbardziej preferują, a nie sugerować się tylko i wyłącznie własnym gustem. Gusta bowiem, jak wiadomo, są różne. Gdy natomiast chcą oni otrzymać jakiś przedmiot do swojej kolekcji, np. książek czy płyt z muzyką, wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak zorientowanie się, jaki rodzaj literatury lub muzyki interesuje Młodą Parę i czego w swojej kolekcji jeszcze nie mają. Tutaj również własny gust i upodobania powinniśmy odłożyć na bok! Jeżeli jednak nie mamy możliwości dowiedzenia się, np. jaki tytuł interesowałby Młodą Parę, wówczas możemy skorzystać z wielkiego udogodnienia, jakim jest wręczenie jej karty podarunkowej do sklepu, w którym Młodzi dostaną to, czego pragną.

Tak czy inaczej robienie prezentów zawsze wiąże się z ryzykiem nietrafienia w oczekiwania.

Rada dla obdarowujących: dowiedzmy się jak najwięcej o tym, co dokładnie pragną dostać Nowożeńcy i przy wyborze prezentu dla nich kierujmy się ich pragnieniami, gustem czy zapotrzebowaniem. To oni są w tym dniu najważniejsi i to ich, a nie nas ma ten prezent uszczęśliwić!

Rada dla obdarowywanych: tworząc listę prezentów dokładnie określajcie co chcecie dostać (łącznie z marką i nazwami technicznymi modelu), wtedy macie pewność, że otrzymacie dokładnie to, czego chcecie. Pamiętajcie także o tym, żeby każdą zaproszoną osobę poinformować o istnieniu takiej listy oraz udostępnijcie informację gdzie i/lub u kogo taką listę mogą odnaleźć (często listą taka zajmują się np. świadkowie). 

Ekspert portalu abcslubu.pl - / Zankyou.pl / Kategoria Prezenty

www.zankyou.pl / www.zankyou.com/pl

Fot.: Źródło - Zankyou.pl / fot. Robert Wróblewski

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj