EKO papeteria ślubna

Lubimy rzeczy ekologiczne i dlatego często szukamy i sięgamy po naturalne piękno, które możemy wykorzystać w produkcji papeterii ślubnej. W ostatnim czasie natrafiliśmy na dwie wyjątkowe serie papierów, które zdążyły już nas w sobie rozkochać ;) Papiery te możemy z czystym sumieniem polecić klientom, którym dbałość o środowisko jest bliskie sercu.
 
Pierwsze to papiery Crush firmy Favini, drugie to papiery Keaykolour produkcji Arjowiggins. Poniżej mamy dla Was parę eko ciekawostek o tych papierach oraz przykłady naszych zaproszeń wykonanych właśnie na nich. Obie serie są papierami o wysokich gramaturach, mają matowe wykończenie oraz przyjemną w dotyku strukturę. Coś czujemy, że w najbliższych sezonach ślubnych właśnie tego typu papiery mogą wieść prym w trendach.
 
Eko zaproszenia ślubne - papier Crush 

Papiery z serii Crush produkowane są nieopodal Wenecji, cały proces produkcji jest eko, włącznie z prądem, który wytwarzany jest z własnej elektrowni wodnej. Aby powstał Crush producent sięga po resztki organicznych substancji: cytrusy, winogrona, oliwki, kiwi, kawę, migdały, pestki wiśni, lawendę. To właśnie te składniki powodują, że papier ma naturalne, ciepłe kolory i każdy kolor jest nieco inny w dotyku. Crush jest wolny od GMO, ma certyfikację FSC (został wykonany z materiału pochodzącego z lasu, w którym więcej drzew się sadzi niż wycina) i zawiera 40% materiałów pozyskanych z organicznych substancji.
 
eko zaproszenia ślubne, poligrafia ślubna eko, eko papier
 zaproszenia ślubne eko, eko poligrafia ślubna
zaproszenia ślubne eko, eko poligrafia slubna
zaproszenia ślubne eko, eko poligrafia slubna
Zaproszenia ślubne eko - papier Keaykolour
 
Keaykolour to również papiery barwione w masie ale o znacznie szerszej gamie kolorystycznej, pełnej nieoczywistych odcieni. Jest to papier bezdrzewny, w znacznym stopniu wytworzony z certyfikowanej masy celulozowej pochodzącej w 100% z recyklingu.
Papier posiada certyfikat FSC i ECF (nie jest wykorzystywany szkodliwy dla środowiska chlor elementarny).
Jak widzicie na zdjęciach, eko wesele to nie zawsze oznacza styl rustykalny, często ważne są po prostu papiery z jakich zostały wykonane zaproszenia i dodatki.
 
poligrafia eko, zaproszenia ślubne eko
zaproszenia ślubne eko, eko pologirafia ślubna
zaproszenia ślubne eko, eko poligrafia ślubna
zaproszenia ślubne eko, eko poligrafia slubna
zaproszenia ślubne eko, eko poligrafia ślubna
 

 

Tekst i zdjęcia: Metier Pracownia Zaproszeń
www.metier.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj