Jakie zaproszenia wybierały Pary Młode w roku 2018 oraz trendy w zaproszeniach ślubnych na sezon 2019

Wybór zaproszeń ślubnych, wbrew pozorom, wcale nie należy do najłatwiejszych - to wręcz jedna z trudniejszych decyzji do podjęcia, z  którymi musi się zmierzyć Para Młoda podczas przygotowań się do ślubu i wesela.

ślub wesele zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub zaproszenia poligrafia ślubna lista inspiracja

Rokrocznie w obieg trafiają tysiące nowych wzorów zaproszeń ślubnych i pozostałych elementów poligrafii weselnej. Przy tak dużej dostępności, mnogości kolorów, zabawy formą i  kreatywności twórców zaproszeń oferowanych nam co sezon, decyzja o wyborze zaproszeń ślubnych nie należy do najłatwiejszych. Już od kilku lat przygotowujemy dla Was zestawienie z wypowiedziami ekspertów i wiodących producentów zaproszeń ślubnych w Polsce, które najczęściej wybieracie. Również i w tym roku postanowiliśmy zadać im pytania, dzięki którym poznacie hity ubiegłego sezonu 2018, a także prognozy z najciekawszymi propozycjami zaproszeń ślubnych na rok 2019. 

Aby ułatwić Wam wybór,  zadaliśmy wiodącym firmom z branży poligrafii ślubnej w Polsce następujące pytania :

1 Jaki wzór zaproszeń ślubnych najczęściej wybierały Pary Młode w  sezonie 2018?

2. Jaki wzór lub jaka tendencja zaproszeń ślubnych według Państwa będzie hitem roku 2019?


* Akwarelą Malowane - papeteria ślubna - www.akwarelamalowane.pl

1. U nas 2018 należał do Eukaliptusów, pary chętnie wybierały zarówno wersję klasyczną, jak i motyw Srebrnego Eukaliptusa. Poza lubianą zielenią - wybór padał również na botaniczne wzory o nieco bardziej intensywnych kolorach – Czerwony Cosmos, Lawenda, czy Wax Flower.  

Akwarelą Malowane ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeAkwarelą Malowane ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeAkwarelą Malowane ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje2. Rok 2019 może należeć do rozbielonych pasteli. Delikatny niebieski, róż, a także Living Coral (złoto – koralowy odcień), który świetnie dopełni wiosenno – letnie wesela.

Akwarelą Malowane ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeAkwarelą Malowane ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeAkwarelą Malowane ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje


* Amelia Wedding - www.amelia-wedding.pl

1.  W minionym sezonie ślubnym popularne były motywy kwiatowe oraz botaniczne. Często wybierane były zaproszenia ślubne z piwoniami, daliami, różami oraz z eukaliptusem i paprocią. Dużą popularnością cieszyły się kolekcje przygotowane w kolorze pudrowego różu, burgundu i zieleni, a także takie z dodatkiem złota i granatu.

Amelia Wedding ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeAmelia Wedding ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeAmelia Wedding ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje

2. W trendach ślubnych na rok 2019 pojawiają się zaproszenia z przewagą złota w połączeniu z innymi kolorami lub kwiatami. Nieodłącznym elementem stają się także koperty z ozdobnymi wklejkami w stylistyce zaproszeń. Wyjątkową zapowiedzią są także koperty z kwiatowymi grafikami.

Amelia Wedding ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeAmelia Wedding ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeAmelia Wedding ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje


* Biała Oficyna - www.bialaoficyna.pl www.facebook.com/BialaOficyna

1. Od początku roku 2018 najczęściej towarzyszyły nam zaproszenia z zielonymi motywami, bardzo naturalistyczne, leśne, z którymi było nam przemiło pracować :) Wzory roślinne są szalenie wdzięcznym tematem i można z nimi tworzyć cuda  w połączaniu z ekologicznymi papierami jakich u nas dostatek.  Niespotykane nigdzie indziej papiery eko w różnych odsłonach,  które u nas znajdziecie + zielone liście, paprocie, eukaliptus = fantastyczna zapowiedź  wesela w stylu greenery lub rustykalnym. Mamy nadzieję, że będziecie Państwo jeszcze sięgali  po tę tendencję bo ją uwielbiamy :)

Biała Oficyna ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeBiała Oficyna ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje 2. Końcówka ubiegłego roku i początek nowego przebiegają zdecydowanie pod znakiem geometrii.  W tym roku zdecydowanie będą to jednak wzory w wyrazistych barwach:  odcienie fuksji, dojrzałych śliwek czy jagód w połączeniu ze złotem  lub bielą będą naszym zdaniem najlepiej przykuwały uwagę :) Wiele z naszych zaproszeń powstaje w odpowiedzi na Państwa indywidualne potrzeby  i już nie możemy doczekać się pracy z żywymi kolorami.

Biała Oficyna ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeBiała Oficyna ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje


* Biały Kot -  www.bialykot.com.pl

1. W sezonie 2018 zdecydowanie przeważały zamówienia na zaproszenia z motywem zieleni - kolekcje:
- Go Green - soczysta, świeża zieleń z elementami geometrii
- Emma Green - nasz hit zaproszenia z chłodną zielenią stanowią połączenie vintage i botaniki
- Great Olive - zaproszenia z gałązkami oliwnymi z ekologiczną podklejką

Biały Kot ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeBiały Kot ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeBiały Kot ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje

2. Jeśli chodzi o nadchodzący sezon już rysuje się tendencja, która zwraca się ku minimalizmowi z jednej strony, a z drugiej do złota. Kolekcje:
- Gold Dust wyjątkowa kolekcja z ręcznie rwanymi brzegami i ręcznie nakładanym złotem
- Clear Love minimalizm w czystej postaci,
- My Dream kolekcja ta stanowi połączenie minimalizmu, elegancji i złota, a wszystko w idealnie wyważonych proporcjach

Warto zaznaczyć, że co raz częściej wybierane są pieczęcie lakowe.

Biały Kot ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeBiały Kot ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeBiały Kot ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje


* Boho Design - www.bohodesign.pl www.facebook.com/zaproszeniabohodesign

1. W poprzednim sezonie w dalszym ciągu bardzo popularne były motywy kwiatowe oraz greenery. Jednym z najczęściej wybieranych wzorów z naszej oferty było zaproszenie, które łączy oba te motywy. Kaligraficzna czcionka w połączeniu z zielonymi listkami i bardzo subtelnymi kwiatami, to zdecydowany faworyt naszych par. 

Boho Design ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeBoho Design ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeBoho Design ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje2. Na sezon 2019 przygotowaliśmy sporo nowości. Większość z nich to bardzo proste i minimalistyczne wzory, ale oczywiście nie zabraknie też kwiatów.

Boho Design ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeBoho Design ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeBoho Design ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje


* Cartolina - zaproszenia ślubne - www.cartolina.com.pl

1Sezon 2018 upłynął pod znakiem motywów botanicznych i geometrycznych. Najpopularniejsze w Cartolinie wzory to:

- Botaniczne geometryczne

- Kreska i kwiaty

Cartolina ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeCartolina ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje2. Sezon 2019 zapowiada się olśniewająco. Narzeczeni interesują się wzorami ze złotymi lub srebrnymi motywami, szczególnie lśniącą typografią, np. wzorem złote imiona na czarnym tle.

Cartolina ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje


* CO NIECO PAPIERU - www.coniecopapieru.com www.facebook.com/Coniecopapieru

1.  Najczęściej wybieranym zaproszeniem w roku 2018 była kompozycja Just Gold, uszlachetniona złoceniem, umieszczona w złotym metalizowanym folderze.

Co Nieco Papieru ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje

2. Elementy transparentne, oraz kolory natury – ziemiste szarości i beże w nietypowym dotąd łączeniu różnorodnych struktur. Od początku roku 2019 zaproszenie Elusive Beige, z elementem transparentej folii, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ale również geometryczne kształty zaproszenia SUNSET Pink/Blue okazują się trafiać w gusta wielu par.

Co Nieco Papieru ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeCo Nieco Papieru ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje 


* Decoris Wedding Collection - www.decoris.pl

1. Zdecydowanym hitem zeszłego sezonu była zieleń. Motywy geometryczne oraz zieleń były najczęściej wybieranymi elementami wśród papeterii ślubnej.

Decoris ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje2. Na tą chwilę możemy stwierdzić również, że tendencja na przyszły sezon jest bardzo podobna. Różnica będzie jedynie taka, że to tego kompletu dołączymy błyszczący nadruk.

Decoris ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeDecoris ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje


* Goodlove Studio -www.goodlovestudio.com www.facebook.com/goodlovestudio

1.  2018 - zdecydowanie rok "greenery", ze szczególnym naciskiem na liście roślin tropikalnych (palmy, monstery, itp.). W poprzednim roku pary bardzo chętnie decydowały się na ten motyw. Egzotyczne liście i ciemna zielona koperta były jednym z najbardziej pożądanych zestawów. Do tego bardzo dużą popularnością cieszyły się dodatki w kolorze złota, np. złota kaligrafia lub pieczęć lakowa.
Oczywiście klasyczne motywy kwiatowe również były obecne w poprzednim sezonie. W szczególności motyw peonii, który od kilku lat jest ulubionym kwiatem ślubnym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też zaproszenia bardziej minimalistyczne. Szczególnie z akwarelowymi abstrakcyjnymi plamami i oszczędnym krojem pisma.

GoodLove Studio ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeGoodLove Studio ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeGoodLove Studio ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje2. 2019 - w tym roku zdecydowanie minimalizm. Coraz więcej przyszłych par młodych wybiera minimalistyczne lekkie zaproszenia, które poprzez delikatne modyfikacje ( np. zmianę koloru koperty lub jej wnętrza) można wspaniale dopasować do charakteru ceremonii. Poza zupełnie prostymi, klasycznymi krojami pisma, króluje kaligrafia, która sama w sobie jest ozdobą zaproszenia.
Nadal motyw "greenery" będzie się często pojawiał, ale już niekoniecznie w egzotycznym wydaniu. Pary chętniej będą wybierać zaproszenia z kwiatowym wzorem w postaci delikatnych szkiców. Zaproszenia w tym sezonie stają się bardziej subtelne, nawiązując do trendów "airy" i "fine art".

GoodLove Studio ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeGoodLove Studio ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeGoodLove Studio ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje


* JDSTYLE -www.jdstyle.pl 

1. W 2018r. bardzo popularne były eleganckie zaproszenia ślubne ręcznie robione, wykonane z najwyższą precyzją, z klejonymi elementami i dekorowane tasiemkami, kokardkami, cyrkoniami. Takie zaproszenia są niepowtarzalne i wyjątkowe, każdy zapraszany gość docenia jakość i pracę włożoną w wykonanie takiego produktu. Nasi klienci często wybierali również modele zaproszeń z motywami kwiatowymi oraz w stylu Vintage.

JD Style ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeJD Style ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeJD Style ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje

2. W rozpoczynającym się właśnie sezonie 2019 przewidujemy dalsze zainteresowanie stylistyką kwiatową i botaniczną oraz dalszy wzrost zapotrzebowania na papeterię ślubną klasy premium, dzięki której Młoda Para może być dumna z wyboru zaproszeń oraz dopasowanych stylistycznie dodatków na wesele, a zaproszeni goście mogą poczuć się wyjątkowo.

JD Style ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeJD Style ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeJD Style ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje


* Love Prints - www.loveprints.pl 

1. W roku 2018 największą popularnością wśród zaproszeń Love Prints cieszyło się Herbarium i Verona. Delikatne gałązki Herbarium jak i subtelne kwiatki Verony porwały serca klientów. Zaproszenie z motywem magnolii również się podobało:)

Love Prints ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeLove Prints ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeLove Prints ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje2. U nas bez zmian, kwiaty i kwiaty i także taki trend przewidujemy. W nowościach Love Prints na 2019 rok przygotowaliśmy równie subtelne, jak i poprzednie, projekty, jedne w odcieniach różu, tak uwielbianego przez pary młode, inne w oryginalnych kolorach niebieskości i turkusu. Nowości będą się pojawiać przez cały rok, także w każdej chwili można dołączyć do naszego kwiatowego świata:)

Love Prints ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeLove Prints ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeLove Prints ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje


 * Metier Pracownia Zaproszeń - www.metier.pl

1. Niezaprzeczalnym hitem minionego sezonu były kwadratowe zaproszenia z prostym monogramem i złoceniem lub srebrzeniem. Jak się okazało, klientom bardzo do gustu przypadł format tego zaproszenia: kwadrat i na dodatek składany plus prostota ale jednocześnie błyszcząca ;-) Zaproszenie to dostępne jest w wielu wersjach kolorystycznych. Jednak ulubiona kolorystyką była ta najbardziej klasyczna- biel i złoto.

Metier ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje

Kolejnym wybijającym się trendem w zaproszeniach był motyw kwiatowy w połączeniu z bielą i szarością. Kwiaty monochromatyczne lub pastelowe.

Metier ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje

Równie często pary młode decydowały się na zaproszenia marsala i greenery ale w eleganckim wydaniu, czyli z dodatkiem złota.

Metier ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje

2. Naszym zdaniem w sezonie 2018 królować będzie minimalizm, subtelne złocenia, delikatność, kolory szarości i bieli oraz oczywiście wiecznie żywe akwarelowe kwiaty. Akurat teraz jest idealny moment na zamawianie próbnych zaproszeń i klienci chętnie korzystają z tej możliwości, dlatego bez problemu możemy wskazać te zaproszenia, które zapewne w 2018 roku będą cieszyć się największą popularnością.

Metier ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeMetier ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeMetier ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje


* No coś pięknego! - www.nocospieknego.pl

1. Najczęściej nasze Pary wybierały projekty z motywem malowanej akwarelami zieleni, wzbogaconej romantycznymi kwiatowymi akcentami. To niezmiennie dobry i ponadczasowy wybór, zwłaszcza jeśli dodamy piękną odręczną kaligrafią. Naszym bestsellerem od lat pozostaje też seria Miasto Mania z ręcznie szkicowanymi miastami, dzięki którym podkreślicie swoją historię, np. miejsce zaręczyn, rodzinne miasteczko czy podróż życia.

No Coś Pięknego! ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeNo Coś Pięknego! ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeNo Coś Pięknego! ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje2. Naszym zdaniem, trendy w poligrafii ślubnej na rok 2019 rozłożą się dwojako, jednakże ze wspólnym elementem. Jeden nurt to niezwykle proste i delikatne zaproszenia w stonowanych kolorach, wręcz monochromatyczne. Drugi natomiast nurt obracał się będzie wśród kwiatowych motywów. Co łączy te dwa odrębne style? Kaligraficzna czcionka, która będzie pojawiała się zarówno w jednych, jak i drugich zaproszeniach.

No Coś Pięknego! ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeNo Coś Pięknego! ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeNo Coś Pięknego! ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje


* Paper Project -www.paper-project.pl

1. W sezonie 2018 zdecydowanie królowały zaproszenia z elementami złoconymi. Coraz bardziej widoczny był trend odchodzenia od wyrazistych kolorów na rzecz bardziej stonowanych.
Dodatkowo ręcznie robiona, transparentna koperta stała się wielkim hitem:)

Paper Project ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjePaper Project ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjePaper Project ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje2. W 2019 roku spodziewamy się dalszego odchodzenia od "krzykliwych" motywów. Widać, że coraz większe znaczenia dla przyszłych Par młodych ma technika druku oraz jakość papieru (grube papiery, 100% bawełny robią prawdziwą furorę:)).
To właśnie ta jakość w połączeniu z subtelnymi grafikami i starannie dobraną czcionką ma stanowić o wyjątkowości nadchodzącego wydarzenia.

Paper Project ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjePaper Project ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjePaper Project ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje


* Paperwords - www.paperwords.pl

1. Hitem sezonu 2018 w pracowni Paperwords był różany wianek - najdelikatniejszy z możliwych i bardzo romantyczny. Zaprosił na kilkanaście ślubów i tyle też przyjęć weselnych ozdobił. Jego 5 minut sławy przedłuża się wręcz na '19 rok... ;) To był też rok morza, lasu i natury, ale ten czas na szczęście nie skończy się prędko.

Paperwords ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjefot. Sylwia Mórawska Fotografia
Paperwords ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjefot. Paperwords

2. Natura i piękna prostota to dwa określenia, które przychodzą mi na myśl o zaproszeniach, które już stworzyłam na zbliżający się sezon. Takie też będą te kolejne, a sama jestem ciekawa, czym zaskoczą mnie Klienci, przychodzący z pomysłami na projekty indywidualne.

Paperwords ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjefot. Ossowscy


* Papierove - www.papierove.pl www.facebook.com/papierove.concept 

1. W sezonie 2018 nasze pary najczęściej decydowały się na wzory z kolekcji "BALLET" oraz "THE SECRET GARDEN".
Zdecydowanie nasi klienci sięgają już po te bardziej eteryczne wzory w zgodzie z estetyką fine-art. Obie te kolekcje są względem siebie wręcz w przeciwstawnej kolorystyce, a po równo budzą zainteresowanie i emocje pośród poszukujących zaproszeń, młodych par. Zdecydowanie pary doceniają teraz i szukają właśnie takich zaproszeń z którymi będą mogły się w jakiś sposób utożsamiać. Na równi z gotowymi projektami dalej pary decydują się na projekty indywidualne i jest to około połowa naszych zamówień - większość z projektów indywidualnych opiera się o wybór szczególnych wyjątkowych papierów, połączenia fontów kaligraficznych z klasycznymi czcionkami oraz delikatnych elementów szkicowych. Kolor pojawia się najczęściej w dodatkach takich jak koperty, lak, lub właśnie karty dodatkowe.

Papierove ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjePapierove ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjePapierove ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje2. Zdecydowanie naszym zdaniem dominować będzie fine-art. Sądząc po ilości zamawianych obecnie przez pary próbek, wiemy, że minimalistyczne wzory również będą cieszyć się ogromną popularnością, ale jednak nie te najprostsze, ponieważ parom zależy jednak na podkreśleniu wagi tak ważnego wydarzenia jakim jest ich ślub i nawet w tych bardziej minimalistycznych wzorach z użyciem najprostszych fontów, pragną "tego czegoś" co uczyni zaproszenia wyjątkowymi ?? Na pewno styl rustykalny jest już zapomniany i odchodzi daleko w tył jeśli chodzi o dominujące trendy i tendencje estetyczne, podsumowując - na prowadzeniu fine-art. I minimalizm, ale klasyczny ?? Również nowe wydanie stylu glamour - lżejszego i o wiele bardziej klasycznego, czystego - będzie pojawiać się jako jeden z dominujących trendów wśród zaproszeń w nadchodzącym sezonie.

Papierove ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjePapierove ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjePapierove ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje


* Pracownia na 2 piętrze- www.na2pietrze.pl

1. Rok 2018 w naszej pracowni był zdecydowanie pod hasłem złoceń, bieli, zieleni i minimalizmu. Wiele par zdecydowało się na papeterię z serii z geometrycznym sercem – czyli nowoczesne grafiki, geometryczne kształty i ten błysk...
Dużym powodzeniem cieszyły się zaproszenia Floral & Geometric. Również z geometrycznymi akcentami, ale w nieco subtelniejszym wydaniu, dzięki odrobinie zieleni i pięknym papierom papeteria ma bardzo romantyczny charakter.
Ciekawym rozwiązaniem, które również okazało się hitem minionego sezonu były nasze zaproszenia w kształcie harmonijki. Mają 40 cm: składasz jak mapę, przewiązujesz jak prezent i gotowe!

Pracownia na 2 piętrze ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjePracownia na 2 piętrze ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjePracownia na 2 piętrze ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje2. Rok 2019 to kontynuacja trendów z minionego sezonu, z coraz większym naciskiem kładzionym na detale. Pojawiło się też u nas kilka nowych wzorów, które od razu skradły serca Panien Młodych.
Po pierwsze to zaproszenia SIX, są genialne w swojej prostocie i Panny Młode pokochały je od razu, drugim wzorem które ewidentnie staje się hitem, a właściwie stał się nim zanim jeszcze trafił oficjalnie na naszą stronę to zaproszenia i papeteria z eukaliptusem w roli głównej. Klasycznie otwierane, z liściastą grafiką świetnie wpisuje się w wiele tegorocznych aranżacji. Nowością są także u nas zaproszenia z ręcznie rwanego papieru, z materiałowymi tasiemkami i transparentną okładką – transparentność też jest zdecydowanie na topie w tym roku! Pracujemy też nad ręcznym zdobieniem, które jest bardzo misterne, ale genialne J

Pracownia na 2 piętrze ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjePracownia na 2 piętrze ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjePracownia na 2 piętrze ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje


* Projekt Ślub - www.projektslub.com/zaproszenia-slubne 

1. W 2018 roku królowała u nas biel i zieleń, zaproszenia z motywami botanicznymi, liśćmi paproci i eukaliptusa, jednak pod koniec roku hitem stały się projekty z kolekcji 'Modern Flower' z rysunkami malowanych kwiatów i akcentami geometrycznymi. Naszym zdaniem ten trend będzie też wyraźny w roku 2019.

Projekt Ślub ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeProjekt Ślub ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeProjekt Ślub ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje2. W nowym sezonie już widzimy kontynuację kwiatowych trendów w pięknych wyrazistych kolorach. W projektach z najnowszej kolekcji zaproszeń ślubnych stawiamy na nasze ukochane motywy kwiatowe, geometryczne akcenty, mocne kolory z dodatkiem złota i srebra, ekskluzywne zaproszenia ze złoceniami, kolorowe wnętrza kopert i piękne dodatki.

Projekt Ślub ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeProjekt Ślub ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeProjekt Ślub ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje


* Robimy Śluby -www.robimysluby.com

1. Jesteśmy firmą która w swoich projektach ślubnych stawia na oryginalność oraz indywidualność, ogromne znaczenie ma dla nas typografia (co widać w naszych projektach). W ubiegłym sezonie (nieprzerwanie od kilku lat) zauważyliśmy sporą grupę Klientów stawiających na klasykę, czyli w naszym wykonaniu to między innymi zaproszenie "Serduszko", charakteryzuje się ono swoją stylową prostotą oraz wysokiej klasy typografią. Poza tym powodzeniem cieszyły się również projekty wzbogacone złoceniami, między innymi zaproszenie "Listki" oraz zaproszenia z motywem botanicznym, na przykład zaproszenie "Filodendron". 

Robimy Śluby ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeRobimy Śluby ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeRobimy Śluby ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje2. Jako firma tworząca oryginalne projekty zaproszeń od ponad 10 lat w roku 2019 stawiamy na zawsze modną indywidualność, a taką dobrą "rozgrzewką" przed nadchodzącym sezonem jest wykonany niedawno projekt zaproszenia "Pszczoła". Projekt realizowany dla Pary pszczelarzy, którzy mają ogromną przyjemność zajmowania się hodowlą pszczół od kilku lat - ich praca/pasja towarzyszy im w każdym aspekcie życia. Poza indywidualnością stawiamy na przywiązanie do miasta/regionu z którego wywodzą się lub który zamieszkują Narzeczeni, tutaj dobrym przykładem będzie projekt zaproszenia "Warszawa". W naszych przypuszczeniach kolejną popularną w sezonie 2019 tematyką będą podróże. Podróżowanie jest i było fajne, więc szykujemy również kilka propozycji dla podróżników. Prezentujemy między innymi kolejną odsłonę biletu (w ubiegłym sezonie powodzeniem cieszył się nowoczesny projekt zaproszenia z motywem biletu lotniczego) - tym razem przygotowaliśmy bilet na papierze ekologicznym w stylistyce retro."

Robimy Śluby ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeRobimy Śluby ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeRobimy Śluby ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje


* SheMakes - www.shemakes.pl

1. Najczęściej wybieranym wzorem w 2018 roku był zdecydowanie „Tajemniczy Ogród", jest on na pierwszym miejscu w ilości zamówień. Poza nim chętnie zamawiany był również „Jaśmin", „Elfi wianek" i „ Marsala Dream" , czyli tak jak się spodziewałam, głównie zielone gałązki!

SheMakes ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjefot. Roksana Robi Zdjęcia
SheMakes ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjefot. Luu Jaworska Fotografia 
SheMakes ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjefot. Luu Jaworska Fotografia 


2. 
Mam nadzieję, że w tym sezonie utrzyma się trend delikatnych akwarelowych wzorów, które są bardzo bliskie mojemu sercu, zarówno tych kwiecistych jak i zielonych. Już niebawem pojawi się nowa kolekcja, pełna świeżości i wiosennego powiewu! Serdecznie zapraszam!

SheMakes ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjefot. Luu Jaworska Fotografia 
SheMakes ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjefot. Roksana Robi Zdjęcia
SheMakes ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjefot. Luu Jaworska Fotografia 


*Soap Bubble - luksusowa papeteria ślubna - www.soapbubble.pl

1. Najczęstszym wyborem były zaproszenia z motywem zielonych liści, w tym kolekcja EUCALYPTUS, a także wzór CLASSIC PEONY z delikatną grafiką różowych piwonii. Równie często młode pary decydowały się na kolekcję ROSEGOLD - zaproszenie w połyskującym folderze w kolorze rosegold.

Soap Bubble ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeSoap Bubble ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeSoap Bubble ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje2. W tym roku przewidujemy jeszcze większe zainteresowanie zaproszeniami z dodatkiem połyskujących folii - złotą/ srebrną/ miedzianą, które mogą być nakładane zarówno ręcznie, np. w postaci drobinek złotego pyłu (kolekcja GOLDEN DUST), jak również z wykorzystaniem profesjonalnej techniki hot-stampingu - przykładem jest kolekcja MEADOW, w której dodatkowo został ujęty motyw tłoczonych polnych kwiatów. Bardzo popularny staje się również dodatek papieru transparentnego w postaci kopert lub otulających karty zaproszenia obwolut - zastosowaliśmy go m. in. w naszej kolekcji JUST LOVELY i uzupełniliśmy o białą tasiemkę oraz złotą pieczęć lakową z indywidualnym monogramem pary młodej.

Soap Bubble ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeSoap Bubble ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeSoap Bubble ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje


* ŚLUB i PAPIER - www.slubipapier.pl

1. Absolutnym hitem poprzedniego sezonu ślubnego były zaproszenia wykorzystujące motyw geometryczny, uzupełnione kompozycjami róż i sukulentów w delikatnych, pastelowych barwach. Ponadto, popularne były zaproszenia z motywem botanicznym, inspirowane naturą wykorzystujące głębie naturalnych, ciemnych barw połączonych z delikatnym fontem i złoceniami. Młode Pary bardzo często wybierały również zaproszenia uszlachetniane folią złotą, srebrną i miedzianą.

Ślub i Papier ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeŚlub i Papier ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeŚlub i Papier ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje2. Naszym zdaniem, jednym z najgorętszych trendów 2019 r. w zakresie papeterii ślubnej będą akwarelowe zaproszenia z motywem kwiatowym z popularnymi gatunkami wykorzystywanymi w bukietach i stylizacjach ślubnych (piwoniami, różami, anemonami, eustomą), obowiązkowo ze zdobieniami kopert w postaci wklejek, które nadają zaproszeniom wyjątkowego charakteru. W papeterii ślubnej motyw kwiatowy będzie przenikał się z geometrycznym, a całość dopełniać będzie kaligraficzny font. Bez wątpienia, nadal popularne będą zaproszenia uszlachetniane złotą folią, ekskluzywne i eleganckie, przedstawiające wspólne pasje Młodej Pary, zdobione minimalistycznym liternictwem.

Ślub i Papier ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeŚlub i Papier ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracjeŚlub i Papier ślub wesele poligrafia ślubna papeteria ślubna zaproszenia ślubne zaproszenia na ślub na wesele inspiracje


 

Przygotowanie materiału: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

2 komentarzy

 • Link do komentarza Julka piątek, 28 czerwiec 2019 15:29 napisane przez Julka

  Soap Bubble pięknie!!! jedyne!!! minimalizm, prostota, i jednocześnie elegancja.

 • Link do komentarza Zachwycona piątek, 05 kwiecień 2019 13:03 napisane przez Zachwycona

  Najpiękniejsze są zaproszenia z firmy Soap Bubble - http://www.soapbubble.pl (eleganckie, wykonane z klasą, takie inne... widać, że są bardzo profesjonalnie przygotowane!!!) - dlaczego są na końcu tego wykazu???? Gratulacje dla FIRMY!!!! Ja zamawiam u NICH!!!! Pozostałe zaproszenia też śliczne - ale mnie urzekły właśnie te z firmy j.w.

Skomentuj