Zaproszenia na ślub tylko dla niektórych gości?

O tym, że układanie listy gości weselnych to naprawdę niełatwa rzecz nie trzeba przekonywać nikogo. Ograniczają nas rozmaite sprawy począwszy od wielkości sali, na finansach kończąc. Wiele osób decyduje się więc na wysłanie wyłącznie powiadomień o ślubie, informując zainteresowanych o miejscu i czasie uroczystości. Inni decydują się pominąć taką formę powiadamiania, uważając iż jest to niegrzeczne. Bywa też, że ze względu na wielkość kościoła, czy sali w urzędzie stanu cywilnego młoda para zastanawia się nad zaproszeniem gości wyłącznie na wesele, z pominięciem ślubu. Czy jest to rzecz dopuszczalna i w dobrym tonie? O tym postaramy się napisać w tym artykule.

zaproszenie na ślub zaproszenie na wesele zapi zapi.pl 

Wielkość ma znaczenie

Ograniczenie wielkości kościoła, czy sali urzędu stanu cywilnego narzuca na państwa młodych pewne działania. Jeśli biorą oni ślub w przytulnym, wiejskim kościółku przykładowo przeznaczonym na 50 osób, zaś zaproszonych gości weselnych jest dwu, a nawet trzykrotnie więcej, wówczas może pojawić się spory problem organizacyjny. Możliwym posunięciem jest wysłanie zaproszenia wyłącznie na przyjęcie weselne.

zaproszenie na ślub zaproszenie na wesele zapi zapi.pl

Zaproszenie tylko na wesele

Podobnie, jak w przypadku wysłania zaproszenia tylko na uroczystość ślubną, istnieje możliwość zaproszenia gości tylko na imprezę weselną. W takim przypadku warto rozważyć, czy obu uroczystości nie zorganizować w osobnych terminach. Nie jest to jednak wymóg i spokojnie możecie organizować zarówno przyjęcie weselne, jak i sam ślub tego samego dnia. Jedyna kwestia do rozważenia, to sposób w jaki wypiszecie ślubne zaproszenia.

Jak wypisać zaproszenie

Zapraszanie oddzielnie na uroczystość ślubną oraz na uroczystość weselną jest nie tylko akceptowalne, ale i coraz powszechniejsze. Jedyne, co należy zrobić to wypisać dwa osobne zaproszenia. Jedno na ślub, drugie na wesele. W zależności od tego do kogo mają trafić, do koperty wkładane są jedno lub dwa oddzielne zaproszenia. Wówczas goście nie będą mieli problemu z odnalezieniem się w sytuacji. Na zaproszeniu na wesele wystarczy wypisać imię i nazwisko zapraszanej osoby, nazwiska Państwa Młodych oraz informację o miejscu i terminie w którym odbędzie się impreza weselna.

zaproszenie na ślub na wesele zapi zapi.pl

R.S.V.P.

Wysyłając zaproszenie na sam ślub nie powinno się prosić o potwierdzenie przybycia. Inaczej jest w przypadku wysłania zaproszenia na wesele. W tym przypadku śmiało możecie dołączyć bilecik z prośbą o informację zwrotną lub też zamówić takie zaproszenie, na którym od razu zamieszczona jest taka prośba. Dodajcie też numer kontaktowy na który goście będą mogli oddzwonić, by potwierdzić swoją obecność.

Tekst i zdjęcia: Zapi.pl

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj