Temat przewodni w papeterii ślubnej

Obecnie coraz więcej Par organizujących ślub i przyjęcie weselne zwraca uwagę, nie tylko na odpowiednią logistykę całej uroczystości, ale także na spójną i dopracowaną stylistykę. Wybór koloru czy też motywu przewodniego w organizowaniu swojego wesela jest czymś naturalnym. Jak więc uwzględnić motyw przewodni w papeterii ślubnej, tak by prezentował się stylowo i efektownie? – o tym w artykule.

Zaproszenia - uchyl rąbek tajemnicy

Wplatając motyw przewodni do papeterii ślubnej należy przede wszystkim zaakcentować go już na etapie zaproszeń. Odpowiednio dobrana koperta i kartka bogata w tematyczne zdobienia już na wstępie da zaproszonym gościom do zrozumienia, że przyłożyliście dużą wagę do walorów stylistycznych i estetycznych w organizacji ślubu i przyjęcia weselnego.

stylizowane zaproszenia ślubne, ślub z motywem

Pamiętaj! W zaproszeniach mimo wszystko najważniejsza jest treść, dlatego też warto zachować umiar w zdobieniach i nadrukach. Na tym etapie motyw przewodni powinien być jedynie tłem.

Spójny wystrój sali

Motyw przewodni wychodzi na pierwszy plan zazwyczaj dopiero w dekoracjach sali, w której organizowane jest przyjęcie weselne. Dopasowane obrusy, piękne kwiaty i odpowiednio dobrana zastawa dają niesamowity efekt. Warto jednak pamiętać, że przy organizowaniu ślubu najważniejsze są detale. Dlatego też, by podkreślić wystrój sali warto zadbać o to, by wybrany motyw lub kolor pojawił się na:

  • winietkach - czyli niewielkich wizytówkach z imionami i nazwiskami Gości uczestniczących w przyjęciu weselnym,
  • menu weselnym - dzięki któremu każdy z zaproszonych gości będzie znał harmonogram propozycji kulinarnych przygotowanych przez szefa kuchni,
  • zawieszkach na alkohol - wesoły wierszyk czy ciekawy toast to nie wszystko - zawieszki na alkohol są również częścią papeterii ślubnej, w której warto przechwycić motyw całej uroczystości,
  • podziękowaniach dla Rodziców - w zależności od upodobań podziękowania dla Rodziców przybierają formę eleganckiej karty lub pudełka z podziękowaniami i życzeniami,
  • pudełkach na ciasta - w tradycji polskich przyjęć weselnych przyjęło się wręczanie przybyłym gościom pudełek z ciastami, warto by i one również posiadały akcent współgrający z pozostałymi dekoracjami weselnymi.

Dekoracje w jednym tonie

Wprowadzając wspólny motyw do papeterii ślubnej warto go dokładnie przemyśleć. Odpowiednie zachowanie proporcji i właściwe akcentowanie poszczególnych elementów wymaga doświadczenia i wysokiego poczucia estetyki. Decydując się na tego typu dekoracje warto skorzystać z usług firm, które oferują papeterię ślubną. Dzięki temu wszystkie elementy dekoracyjne będą spójne, a wystrój sali weselnej wzbogacony o jakże istotne detale, z pewnością zachwyci każdego Gościa weselnego.

Tekst, zdjęcia i wykonanie zaproszeń: JDstyle
www.jdstyle.pl

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj