Save the date, czyli daj znać o swoim ślubie

Właśnie się zaręczyliście. Ty czujesz, że musisz się tą wiadomością podzielić z całym światem.

A przynajmniej z najbliższymi znajomymi i rodziną. Publikujesz więc stosowny status na Facebooku. To za mało, aby goście zapamiętali datę Waszego ślubu i zaplanowali, że ten dzień spędzą właśnie z Wami. Co robić? Wysłać „save the date”!

 

Czym jest save the date?

Save the date to nic innego, jak zawiadomienie o planowanej dacie ślubu. Czemu ma służyć? Powiadomieniu najbliższych osób o naszym zamiarze zawarcia związku małżeńskiego i wystosowaniu prośby o zarezerwowanie sobie czasu w dniu, w którym to nastąpi. Save the date wysyłamy
w momencie, kiedy już znamy datę ślubu, ale nie jesteśmy w stanie jeszcze potwierdzić jego szczegółów (te informacje przekazujemy dopiero na zaproszeniu ślubnym).

Dlaczego warto wysłać save the date?

Pomysł przyszedł do nas całkiem niedawno z zachodu, ale już zaczyna się cieszyć coraz większą popularnością. Dlaczego? Ponieważ pozwala gościom przygotować się do Waszej uroczystości: zaplanować urlop (jeżeli pobieracie się wakacje) i zgromadzić budżet (także dla gości ślub to niemały wydatek), a Wam na spokojnie znaleźć idealny wzór ślubnego zaproszenia. Save the date może także doskonale wprowadzać w klimat wesela i stanowić przepiękną pamiątkę na długie lata.

W jakiej formie wysłać save the date?

Save the date może swoim wyglądem przypominać tradycyjne, papierowe zaproszenie ślubne. Ma ono jednak wadę: szybko trafi do szuflady albo z innymi papierami przez pomyłkę do kosza na śmieci. Wówczas z pewnością nie spełni swojej roli: przypominania o dacie Waszego ślubu. Dużo ciekawszym rozwiązaniem może być save the date w postaci magnesu na lodówkę. Na takim magnesie znajdzie się Wasze zdjęcie (bądź dowolnie wybrany motyw) i napis: „zapamiętaj tę datę”. W ręce Waszych gości taki magnes trafi umieszczony w eleganckiej okładce i zapakowany w kopertę. Z pewnością będzie więc miłym zaskoczeniem.

Gdzie kupić oryginalne save the date?

Na oryginalny pomysł magnesowego save the date wpadli młodzi ludzie z okolic Wrocławia, którzy sami projektują i wykonują takie magnesy. Nie musicie ich zamawiać w ciemno. Panowie z magnetcard.pl przysyłają próbki swoich prac, w których znajdziecie nie tylko przykładowy magnes w wybranym kolorze okładki, ale także próbnik papierów, z których możecie wybrać ten, który najbardziej Was interesuje. Ile to kosztuje? Za spersonalizowany magnes zapłacicie około 2.8 zł. Możecie zamówić go w podwójnej okładce wraz z kopertą.


Do kupienia na: www.magnetcards.pl

Tekst i fot.: magnetCards.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj