Śluby z pomysłem. Śluby z tematem. Śluby z klimatem

Na zaproszeniu w stylu glamour dopisek: „Mile widziane stroje w stylu Starego Hollywood”. Zapachniało eleganckim światem - lśniące, kryształowe żyrandole, pióra, perły. Panna Młoda wejdzie do kościoła niczym Grace Kelly, a przy ołtarzu będzie czekał zdenerwowany, wbity w smoking Pan Młody z przedziałkiem i włosami przylizanymi na bok.

stylizowane zaproszenia ślubne

Zdjęcia: Ela Barteczko


Ślub i wesele to prawie jak spektakl z wyreżyserowanymi rolami. A dobry spektakl to wiele współgrających ze sobą elementów. Jak w teatrze ważny jest tutaj scenariusz, kostiumy, scenografie, oprawa muzyczna. Najlepszy scenariusz to taki oparty na faktach, na naszych przeżyciach, uwzględniający pasje, charaktery i marzenia.

Klimatyczne wesele w stylu Alicji w Krainie Czarów z motylami, sielskimi dekoracjami w stylu vintage to może być spełnienie marzeń i odzwierciedlenie spokojnego, romantycznego charakteru Panny Młodej, a najlepiej Państwa Młodych.

dekoracje na ślub w stylu vintage

Zdjęcia: Izabela Sekuła, jakMotyle.pl


Natomiast energiczna, silna dziewczyna, z twardym facetem obok, z pewnością świetnie poczuje się w odważnej stylizacji na pin up girl.

Dwoje muzyków ma być może jedyną szansę w swoim życiu, aby wyciągnąć z szafy stare płyty winylowe i udekorować nimi salę, świetnie się bawiąc przy starych przebojach. Można je też użyć jako podkładki pod talerze, ale żaden muzyk chyba tego jednak nie zrobi.

dekoracje ślubne w kształcie płyt, zaproszenia ślubne
Zdjęcia: Izabela Sekuła, jakMotyle.pl


Jeżeli taniec lub balet jest twoim życiem i marzysz o baletowym, klasycznym weselu, a nie chcesz jednak wystąpić w różowym body, klimat ten stworzą użyte w różnym natężeniu baletowe elementy w zaproszeniach, na stole lub dekoracji sali. Ale dziewczynka niosąca obrączki w body i tiulowej sterczącej spódniczce wyglądać będzie doskonale.

różowe dekoracje ślubne dla baletnicy

Zdjęcia: Ela Barteczko


Gdy zadecydujecie, że narzucony temat będzie ważny dla Waszego wesela, powiążcie z nim dosłownie wszystko od zaproszeń, menu, winietek po stroje, muzykę i serwowane menu. Gdy wszystkie rzeczy grają ze sobą świetny spektakl, dobrze aby na scenę nie wjechał tort z innej bajki.

Nad całością spektaklu kontrolę sprawuje reżyser. Czasem aktor jest reżyserem, ale może warto poszukać pomocy w tej kwestii, aby spokojnie zająć się swoją rolą. A to wszak życiowa rola. Świetnie sprawdzą się tu zarówno konsultanci ślubni jak i florysta lub dekorator, który ma często oprócz umiejętności układania kwiatów, wszelkie zdolności manualne, wyczucie smaku i doskonale ogarnie temat.

Ślub i wesele może być bardzo wiernie osadzone w epoce czy temacie, ale można też umiejętnie osiągnąć to, że wszystko będzie spójne, ale pomysł będzie zaledwie dobrą inspiracją. Cel zostanie osiągnięty a klimat wesela odczuwalny jeszcze długo, niczym doskonałe perfumy.

lub w stylu pin up

zaproszenia ślubne Alicja w Krainie Czarów dekoracje slubne Alicja w Krainie Czarów zegar
Zdjęcia: Izabela Sekuła, jakMotyle.pl


Autor tekstu i wykonananie dekoracji ślubnych: Bogna Trętko, Paper Flower Art
www.paperflowerart.pl

paper-flower-art_logo

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj