Wydrukuj tę stronę

O tym pamiętaj! 8 drobiazgów weselnych o których nie powinnaś zapomnieć

Pomiędzy wizytami w salonach sukien ślubnych, wyszukiwaniem odpowiedniego lokalu weselnego i prób menu łatwo zapomnieć o małych rzeczach, a w końcu to właśnie te małe rzeczy często decydują o ostatecznym charakterze całego wesela. O czym warto pomyśleć wcześniej, aby na koniec o tym nie zapomnieć? Podpowiadamy!

Dekoracja wejścia do lokalu weselnego

Dlaczego to ważne? Sami dobrze wiecie, że pierwsze wrażenie ma wielkie znaczenie, także w przypadku miejsca na wesele. W końcu to właśnie wejście do sali, w której odbywać się będzie Wasze przyjęcie, zostanie zauważone przez Waszych gości weselnych jako pierwsze, dlatego warto zadbać o jego odpowiednią dekorację.

Jak zrobić to dobrze? Pierwsze pytanie brzmi: czy urządzacie przyjęcie w plenerze, czy w sali weselnej? Jeśli postawiliście na wnętrza, poproście Waszą florystkę o przygotowanie dwóch pięknych, kwiatowych kompozycji, które ozdobią wejście na salę. Ważne, by utrzymać wszystkie dekoracje w tym samym stylu, więc zadbajcie także o podobne, lecz nieco mniejsze ozdoby na tablicy gości. Plener to Wasz klimat? Zielone girlandy z pnączy i kolorowe szklane lampiony to idealne rozwiązanie dla Was! Użyjcie eukaliptusa, liści oliwki a także paproci – przepiękny efekt murowany! :)

detale weselne, organizacja slubu, szczegoly wesela i slubu, dekoracje slubneZdjęcie - Namysław Tomaka
Poligrafia ślubna - Kinga Ogorzelec, Floral Projekt

Znaki i drogowskazy weselne

Dlaczego to ważne? Na pewno nie chcesz, aby Wasi goście zgubili się po drodze do lokalu weselnego i ominęli połowę imprezy, prawda? Teren, gdzie odbywa się Wasze wesele jest dość rozległy, a atrakcje znajdują się na zewnątrz? Zadbaj o drogowskazy, które wskażą odpowiedni kierunek :).

Jak zrobić to dobrze? Jeśli wielu z zaproszonych przez Was gości jest spoza miasta, do ich zaproszeń dołączcie mapkę dojazdu do sali weselnej. Jeśli Wasi znajomi są computer – geekami, wystosujcie do nich maila z wcześniej wyznaczoną trasą dojazdu z Google Maps, którą po prostu "wbiją" w GPS-a i bez przeszkód dojadą nią na miejsce ceremonii :). Taka mała rzecz naprawdę ułatwia sprawę, wierzcie nam na słowo! Kolejną sprawą są drogowskazy umieszczone już bezpośrednio na miejscu wesela. Zdecydowaliście się na bar na świeżym powietrzu? A może przygotowaliście strefę relaksu dla gości potrzebujących chwili wytchnienia? Drogowskazy to naprawdę pomocna rzecz, która ułatwi Waszym gościom weselnym orientację w terenie (a Wam zaoszczędzi niepotrzebnych pytań), dlatego postarajcie się o nich nie zapomnieć ;).

detale weselne, organizacja slubu, szczegoly wesela i slubu, dekoracje slubneZdjęcie - Black Tree Studio
Poligrafia ślubna - Metier

Dekoracja światłem

Dlaczego to ważne? Oglądałyście "Sagę Zmierzchu"? Na pewno widziałyście, jak pięknie wyglądał ślub i wesele Belli i Edwarda, a główną zasługę w dekoracji należy przyznać właśnie oświetleniu!

Jak zrobić to dobrze? Girlandy świecących lampek to rozwiązanie idealne zarówno wtedy, jeśli zdecydowaliście się na wesele we wnętrzach, jak i wtedy, kiedy organizujecie przyjęcie w plenerze. Setki podwieszonych w górze lampek poprzetykanych gdzieniegdzie elementami dekoracyjnymi robi naprawdę niesamowite wrażenie po zmroku, wierzcie nam na słowo!

detale weselne, organizacja slubu, szczegoly wesela i slubu, dekoracje slubneOświetlenie na wesele - Modern Light Service

Karty menu na stoły

Dlaczego to ważne? Wielu z Waszych gości pragnie wiedzieć, co zaserwuje kuchnia i o której godzinie. Dzięki temu, wiedzą, kiedy mogą pozwolić sobie na pominięcie dania, jeśli go nie lubią, a także kiedy "zarezerwować" miejsce na ulubioną potrawę. Dodatkowo, spersonalizowane menu ozdobione motywem wspólnym z dekoracjami stanowi przepiękne dopełnienie motywu przewodniego ślubu i wesela.

Jak zrobić to dobrze? Pomyśl o menu już na etapie wyboru zaproszeń ślubnych – większość firm zajmujących się poligrafią ślubną oferuje kompleksowe usługi, w których oprócz zaproszeń, znajdziecie także druk menu, winietek etc. Jeśli Wasze wesele jest bardziej rustykalne, możecie pominąć druk menu weselnego na wszystkie stoły, a zamiast tego wypisać je odręcznie na ładnej tablicy kredowej ;).

detale weselne, organizacja slubu, szczegoly wesela i slubu, dekoracje slubneZdjęcie - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny
Poligrafia ślubna - Metier

Tablica gości

Dlaczego to ważne? Ustawienie tablicy z czytelną rozpiską stołów i gości do nich przydzielonych znacznie usprawni proces siadania przy stołach, a Waszym gościom weselnym zaoszczędzi niepotrzebnej bieganiny pomiędzy stolikami w poszukiwaniu swojego nazwiska.

Jak zrobić to dobrze? Jak już wcześniej wspominałyśmy, wiele firm poligraficznych oferuje kompleksowe usługi jeśli chodzi o druk ślubny, dlatego warto poprosić ich również o przygotowanie odpowiednio dużej tablicy gości, którą możecie wystawić w sztalugach (oczywiście, ozdobionych! ;)) przed głównym wejściem do sali. To nie tylko niezwykle praktyczne rozwiązanie, ale i także może zostać potraktowane jako kolejny element dekoracyjny ;).

detale weselne, organizacja slubu, szczegoly wesela i slubu, dekoracje slubneZdjęcie - LMfoto
Poligrafia ślubna - Metier

Księga gości

Dlaczego to ważne? Pomyśl, jak miło będzie po latach zajrzeć do takiej księgi gości i zobaczyć te wszystkie ciepłe życzenia od Waszych przyjaciół i rodziny! Im bardziej kreatywny pomysł na księgę gości, tym bardziej atrakcyjny będzie jej ostateczny kształt, dlatego zadbajcie o nieco więcej, niż tylko dostarczenie Waszym gościom pisaków i księgi.

Jak zrobić to dobrze? Użyjcie swojej wyobraźni, potrzeba naprawdę niewiele, aby sprawić, by Wasza księga gości była po prostu piękna i stała się pamiątką, do której z przyjemnością będziecie powracać. Może Wam w tym pomóc fotobudka, aparat typu Polaroid, czy po prostu zabawne elementy dekoracyjne do scrapbookingu. Nie zapomnijcie o umieszczeniu informacji dla Waszych gości na pierwszej stronie księgi – poproście ich o porady małżeńskie, pomysły na randki czy zabawne anegdoty z ich własnego życia małżeńskiego. Do dzieła!

detale weselne, organizacja slubu, szczegoly wesela i slubu, dekoracje slubneZdjęcie - LMfoto
Poligrafia ślubna - Metier

Słodki stół i stół pod tort

Dlaczego to ważne? Od kilku lat obserwujemy sukcesywne odchodzenie od zwyczaju stawiania słodkości na wszystkich stołach na rzecz tworzenia odpowiedniego "kącika smakosza", na którym każdy łasuch znajdzie coś dla siebie. Gwarantujemy Wam, że każdy z Waszych gości weselnych odwiedzi to miejsce przynajmniej jeden raz, więc warto zadbać o jego dekorację.

Jak zrobić to dobrze? Przygotujcie karteczki z podpisami do każdej słodkości, dodając do nich zabawne dopiski typu "ulubione ciasto Panny Młodej", "druga miłość Pana Młodego" etc. Wybierzcie takie desery, które lubicie najbardziej, możecie też zadbać o uzupełnienie stołu świeżymi owocami – szczególnie w letnich miesiącach, kiedy większość z nich jest łatwo dostępna. Możecie także poprosić Waszą florystkę o przygotowanie dekoracji zarówno na słodki stół, jak i stolik na którym będzie prezentowany tort weselny. Drobna kompozycja na każdym z nich doda nieco elegancji i przemyci dalej motyw przewodni ślubu i wesela.

detale weselne, organizacja slubu, szczegoly wesela i slubu, dekoracje slubneZdjęcie - Namysław Tomaka

Prezenty dla Gości

Dlaczego to ważne? W naszej kulturze przyjęło się, że gości opuszczających przyjęcie weselne żegnamy drobnym upominkiem. W wielu regionach Polski są to specjalnie przygotowane na tę okazję paczki z ciastami, jednak coraz częściej Pary Młode wykazują się kreatywnością i szukają innych pomysłów na prezenty dla gości.

Jak zrobić to dobrze? Przygotujcie wraz z Waszą florystką przestrzeń, najlepiej w sąsiedztwie wyjścia, którą zaaranżujecie w taki sposób, aby wyeksponować prezenty dla Waszych gości weselnych. Popularne ostatnio miodki, zioła, czy nalewki w drobnych buteleczkach można opatrzyć dodatkową etykietką przygotowaną specjalnie na tę okazję, z inicjałami Państwa Młodych, czy po prostu z podziękowaniem. Mała rzecz, a jednak cieszy, prawda? :)

detale weselne, organizacja slubu, szczegoly wesela i slubu, dekoracje slubneZdjęcie - Namysław Tomaka

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

1 komentarz