Lekcje pierwszego tańca weselnego - wszystko, co Para Młoda wiedzieć powinna

Niezależnie od tego, czy czujecie się pewnie w swoich umiejętnościach tanecznych i chcecie jedynie pomocy w opracowaniu układu tanecznego na pierwszy taniec, czy taniec to nie wasz najmocniejszy atut i potrzebujecie nauczyć się jego podstaw, lekcje tańca u profesjonalisty to zawsze dobre rozwiązanie. Nie tylko podszkolicie swoje zdolności na parkiecie ale dodatkowo spędzicie razem czas - lekcje tańca często przeradzają się później w wspolną pasję do tańca - warto spróbować. Co powinniście wiedzieć o rezerwacji lekcji tańca u choreografa? Sprawdźcie!

 ślub wesele pierwszy taniec lekcje pierwszego tańca inspiracje porady ślubne trendy ślubne 2021 2022 www.abcslubu.plZdjęcie - Jasny Kadr Fotografia

Ile wynosi średni koszt lekcji tańca?

Wszystko zależy od tego, czy wybieracie niezależnego choreografa i samodzielne lekcje, czy decydujecie się na szkołę tańca i grupowe zajęcia. Średnio, koszt 1 spotkania waha się między 70 a nawet 300 zł - większość miejsc oferuje korzystne rabaty przy zakupie pakietu spotkań, warto skorzystać z tej możliwości. Rolą instruktora tańca jest przekazać Parze Młodej jak najwięcej wiedzy i umiejętności w krótkim czasie - tak, abyście po każdej lekcji czuli, że nauczyliście się czegoś nowego, że robicie postępy - na przykład - jeśli chcecie nauczyć się całego układu tanecznego pierwszego tańca w ciągu 5 lekcji, to na 4 powinniście już znać i tańczyć cały układ, a na 5 wyłącznie szlifować ewentualne niedoskonałości. 

Kiedy zacząć chodzić na lekcje tańca?

Wszystko zależy od tego, na jakim poziomie jesteście - jeśli taniec to wasza rzecz, czujecie rytm i potraficie się ruszać, możliwe, że nawet 3-4 spotkania będą dla was wystarczające. W przypadku, kiedy niekoniecznie czujecie się królami parkietu, lepiej zostawić sobie więcej czasu na spokojną naukę i zacząć od podstaw. Bezpieczny czas na rozpoczęcie zajęć tańca ślubnego zależy od tego, jak często możecie się spotykać z waszym instruktorem - jeśli zakładacie 1 spotkanie w tygodniu i nie do końca "czujecie bluesa", to zacznijcie spotkania już na pół roku przed datą ślubu, z kolei - jeśli radzicie sobie dobrze na parkiecie, 3 miesiące przed ślubem powinny być wystarczające. 

Jak wybrać styl pierwszego tańca?

Najczęściej, Pary Młode decydują się na dwa rozwiązania - prosty. nieskomplikowany układ taneczny lub nieco bardziej wymagający taniec, w którym będą mogli w pełni pokazać swoje umiejętności taneczne. Jest też jeszcze trzecie rozwiązanie, które jest wybierane stosunkowo rzadziej, jednak jest równie efektowne - to połączenie kilku różnych utworów i stylów tanecznych zmiksowanych w jedno - często nieco zabawne i okraszone humorem. 

Wybraliście już piosenkę, do której chcecie zatańczyć swój pierwszy taniec? Jeśli tak, dobrze jest wybrać w takim wypadku opcję lekcji indywidualnych, bez innych Par Młodych, aby móc doszlifować w pełni choreografię. 

Wybór instruktora tańca - na co zwrócić uwagę?

Oczywiście, najlepiej wybrać profesjonalistę - choreografa, który pracuje na co dzień z Parami Młodymi, a jednocześnie jest otwarty na nowe pomysły i wyzwania. Warto postawić na osobę kreatywną, która podziela waszą wizję pierwszego tańca,  która was zrozumie i odpowiednio poprowadzi. Zacznijcie od sprawdzenia różnych szkół tańca, sprawdźcie koniecznie ich recenzje, zapytajcie również znajomych, którzy pobierali takie lekcje o ich wrażenia. Kiedy już zawęzicie wybór do kilku miejsc, zadzwońcie i porozmawiajcie z wybranymi instruktorami - sprawdźcie, czy podzielacie swoje pomysły, czy dobrze się dogadujecie i macie "flow" - to ważne, abyście czuli się swobodnie w towarzystwie waszego choreografa, bo spędzicie  z nim co kilka godzin w każdym tygodniu. Warto zadać też kilka pytań, które pomogą wam w podjęciu decyzji. Zapytajcie o:

  • style taneczne, w jakich specjalizuje się wasz choreograf,
  • czy lekcje odbywają się wyłącznie w dni robocze, czy również jest możliwość spotkań weekendowych,
  • czy będzie możliwość spotkania się w wybranym przez Parę Młodą lokalu weselnym i przećwiczenie tańca na miejscu,
  • czy możliwe są lekcje indywidualne, czy wyłącznie zajęcia grupowe.

W jakim stroju tańczyć na zajęciach?

Na początku zdecydowanie lepiej będzie, jeśli na początkowych lekcjach pojawicie się w wygodnych, komfortowych strojach nie krępujących waszych ruchów - tu chodzi wyłącznie o waszą wygodę. Jeśli jednak wybrałaś suknię ślubną o obszernej spódnicy, dobrze jest sprawdzić możliwość tańca w podobnym stroju - część Panien Młodych (jeśli jej suknia ma koło) ćwiczy w samej halce, część z kolei ubiera długą sukienkę, aby przećwiczyć możliwość poruszania się w niej. Jeśli chodzi o obuwie, pierwsze lekcje możecie śmiało przetańczyć w obuwiu sportowym, a kiedy już opanujecie wasz układ taneczny, będziecie mogli zacząć ćwiczyć w wybranym przez was obuwiu ślubnym. 

Pamiętajcie, praktyka czyni mistrza!

Lekcje tańca to nie jedyne miejsce, gdzie powinniście ćwiczyć wasz układ taneczny - możecie to robić również po powrocie do domu! Możliwość powtórzenia układu w warunkach domowych - nawet, jeśli będzie to 15 czy 30 minut każdego dnia- na pewno pomoże wam w dopracowaniu go do perfekcji. Kiedy nikt nie patrzy, zdecydowanie łatwiej jest się rozluźnić i przećwiczyć układ taneczny raz jeszcze. Aby uprzyjemnić sobie ten czas, otwórzcie szampana, napijcie się ulubionego wina i zatańczcie do różnych utworów - z takim podejściem, próba pierwszego tańca śmiało może stać się jednocześnie całkiem przyjemną randką ;).

 

 

Materiał przygotowany przez: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj