Wesele bez Disco Polo?

Pracując od wielu lat w branży eventowej zdarzało się nam nieraz słyszeć utartą i arbitralną opinię w stylu „Nie ma udanego wesela bez Disco Polo”. Otóż nic bardziej mylnego!

ślub wesele dj disco polo wodzirej mixtura dje

O co zatem chodzi i dlaczego niektórzy klienci, którzy marzą o niebanalnej imprezie w dobrym guście, wciąż zadają pełne obaw pytanie „Czy to jest w ogóle możliwe”?
W tej chwili playlista na co drugim weselu, które oprawia muzycznie ekipa Mixtury, nie zawiera ani jednego utworu disco polo. Zarazem parkiet jest wypełniony przez cały czas i panuje na nim euforia. Udowadniamy regularnie, że ludzkość popełniła tyle cudownej i różnorodnej muzyki, iż grzechem jest ograniczać się do jednego gatunku o wątpliwych walorach estetycznych.

 


Ba, już dawno dostrzegliśmy, że popyt na takiego typu usługi na rynku eventowym znacznie przewyższa podaż. Z kolei imprezy w stylu „dicho” sukcesywnie odchodzą do lamusa i nie uratuje ich nawet Jacek Kurski, któremu się marzy, żeby Zenek Martyniuk stał się gwiazdą TVP.
Są oczywiście sytuacje, kiedy na pewno wiecie, że na weselu będzie obecna grupa gości, która preferuje wspomniany w tytule styl muzyczny. Najbardziej sensownym rozwiązaniem w tym przypadku jest pójście w uniwersalny klimat „złotych przebojów”, do których potrafi świetnie się bawić najbardziej zróżnicowana publiczność. Doskonale sprawdzają się również współczesne hity folkowe takich wykonawców jak Kayah, Enej, Brathanki czy Piersi z Bałkanicą.

 

Co jednak robić, jeśli wspomniana grupa jest liczna, zwarta i zakorzeniona w swoich preferencjach? Po pierwsze, koniecznie powiedzcie o tym ekipie odpowiedzialnej za muzykę na waszej imprezie. Po drugie, ustalcie z nią kilka hitów, które są dopuszczalne w sytuacjach „kryzysowych”, kiedy wujek czy ojciec chrzestny po kolejnym kieliszku wraz z rodziną zaczyna osaczać DJ-a z uporczywą prośbą „puścić coś do tańczenia”. 1-2 krótkie sety zawierające sekwencję podobnych utworów zwykle załatwiają problem, po czym można spokojnie wrócić do ustalonej koncepcji.

ślub wesele dj dje wodzirej wodzireje muzyka na wesele

Swoim klientom Mixtura zawsze przypomina, że to jest przede wszystkim ich święto, ich impreza, a nie tylko impreza ich gości. Zatem mają pełne prawo do zrealizowania własnej wizji, nie czując się obco na przyjęciu, które przecież zorganizowali. I większość zaproszonych zawsze potrafi to uszanować i dobrze się bawić.

Z kolei odosobnionej kuzynce czy mężowi cioci, którzy czasem w przerwach opowiadają nam o tym, jak powinno wyglądać kanoniczne wesele, zwykłem odpowiadać: „Był/a Pan/i na kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu różnych przyjęciach. I wszystkie wyglądały tak samo. Dziś jest inaczej. I Pani/Pan na pewno to wesele zapamięta” :)

ślub wesele muzyka na ślub muzyka na wesele dj wodzirej


Tekst i zdjęcia: Alek Barcewicz, Konferansjer ekipy Mixtura

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

9 komentarzy

 • Link do komentarza Monia WB poniedziałek, 07 październik 2019 19:55 napisane przez Monia WB

  super!!! podpisuję sie pod tym artykulłem!! niech Jacek Kurski bawi się przy dicho polo..i niech nie zmusza wszystkich do sluchania tego badziewia! Te prostackie rytmy, te fajansiarskie twarze pseudo muzyków i ich "dizajn"... żalosne...

 • Link do komentarza Hadda sobota, 08 czerwiec 2019 12:16 napisane przez Hadda

  To skakanie przy miałczeniu niezłe

 • Link do komentarza Olala88 środa, 03 październik 2018 16:05 napisane przez Olala88

  Toma, jakbyś przeczytał artykuł od początku do końca to zauważyłbyś, że napisał go konferansjer tegoż zespołu... ;) nikt nie twierdzi, że to jedyny i słuszny wybór - po prostu oni sami napisali tekst o tym i się pod nim podpisali. Co w tym złego?

 • Link do komentarza toma środa, 03 październik 2018 15:00 napisane przez toma

  Po tym wpisie podejrzewam, że nie ma innego dobrego zespołu niż wymieniony?

 • Link do komentarza Hassa piątek, 27 lipiec 2018 23:10 napisane przez Hassa

  Agdzie starsi ludzie tańczą bo nie widac ale kazdy ma swoją opinię

 • Link do komentarza Dead.A. poniedziałek, 23 kwiecień 2018 22:04 napisane przez Dead.A.

  Nienawidzę disco polo. Tylko zastodolniak może twierdzić że to muzyka do tańca. Facet w garniturze, kobieta w eleganckiej sukience z fryzurą zrobioną w salonie - i gibią się na wykrzywionych nogach w rytm "majteczki w kropeczki". Żałosne.

 • Link do komentarza Gisc piątek, 16 luty 2018 21:16 napisane przez Gisc

  Pewnie że można.
  Tu jest ciekawa opinia

 • Link do komentarza wer środa, 20 wrzesień 2017 15:31 napisane przez wer

  Przypomina mi to bardziej dyskotekę dla małolatów niż wesele .

 • Link do komentarza Leszek wtorek, 19 wrzesień 2017 18:23 napisane przez Leszek

  Świetny tekst, nic dodać , nic ująć! Ilość energetycznych utworów do tańca jest zależna od wiedzy i talentu prezentera! Z tym jest coraz gorzej. Wszelkie odchyłki od normy w tej materii traktuję z dużą dozą radości! Pozdrawiam Mixturę!! :)

Skomentuj