Wydrukuj tę stronę

Ogród i taras - niezbędne udogodnienia miejsc na wesele

Jak ważny jest wybór miejsca na wesele, wie każda Para Młoda przed ślubem, kiedy gorączkowo poszukuje możliwości, a i po ślubie, kiedy rzeczywistość zweryfikuje ocena przyjęcia przez Gości Weselnych.

Kiedy zaczyna się szukać właściwego miejsca na wesele, na wiele składowych należy zwrócić uwagę. Począwszy od lokalizacji, bazy hotelowej, dobrych opinii, świetnej obsługi, ale też dodatkowych udogodnień, które umilą dzień ślubu samej Parze Młodej, ale i Gościom.

Niewątpliwie takim udogodnieniem jest ogród i taras – zwłaszcza w miesiącach letnich...
Rzadko lokale dysponują tarasem i ogrodem, zwłaszcza te w centrum wielkiego miasta, ponieważ zwykle są ograniczone powierzchnią. Jednak na obrzeżach miast, w nieco oddalonych lokalizacjach można znaleźć miejsca z obszerną powierzchnią zieloną i biorąc ślub w miesiącach letnich warto takich poszukać.

Dlaczego tak ważny jest ogród przy restauracji weselnej?

W dobie mody na wesela plenerowe, część przyjęcia, albo też jego całość, można zrealizować w ogrodzie. Daje to ogromne pole do popisu florystom dla aranżacji ślubnych. Ogród to też idealne miejsce dla wesel tematycznych. Przyroda pozwala na wykorzystanie zieleni w niebanalny sposób.
Ogród przy restauracji weselnej to idealne rozwiązanie w przypadku naszej strefy klimatycznej. Nie wszystkie miesiące letnie są pełne słońca, właściwie nie ma takiego terminu by móc zagwarantować Parze Młodej bezdeszczową pogodę. Mając i jedno, i drugie można sobie pozwolić na plan przyjęcia w ogrodzie, a w razie deszczu przenieść przyjęcie do restauracji.

Rok 2015, według trendsetterów, ma być rokiem przyjęć weselnych grillowych w stylu boho czy hippie - przygotowywanych na mniejszą skalę, a w bardziej rodzinnym charakterze - tylko miejsca z powierzchnią zieloną pomogą w realizacji takich przyjęć.

Ogród, to też świetne miejsce na przygotowanie atrakcji dla gości. Od drobnych niespodzianek w postaci mini upominków, po ciekawie zaaranżowane strefy chill-out czy ustawienie fotobudki. Strefy chillout, czyli miejsca wypoczynku gości, można przygotować w formie kanapowej, leżakowej, powiesić huśtawki, a w przypadku wesel rustykalnych czy folkowych, pokusić się o snopki siana czy palety.

Ogród, to też jakby nie patrząc jedyne miejsce, gdzie palacze mogą sobie znaleźć miejsce dla siebie i swój nałóg. W przypadku planowania przyjęć o takich osobach także należy pamiętać.

wesele plenerowe w ogrodzie, hotel farmona wesele plenerowe w ogrodzie, hotel farmona

wesele plenerowe w ogrodzie, hotel farmonaOgród Hotelu Farmona w Krakowie
Zdjęcia - Iza Sekuła, jakMotyle.pl

Czy taras może być równie atrakcyjny jak ogród?

Niestety, nie do końca. Owszem, jeśli jest on duży może spełniać podobne funkcje, ale w przypadku małych powierzchni trzeba go rozsądnie rozplanować. Przygotować strefę chill-out, ustawić kilka stolików oraz oddzielić miejsce dla palaczy. Jeśli wybrany lokal nie dysponuje większym tarasem, trzeba zadowolić się tym, co mamy.

taras na weselu, hotel farmonataras na weselu, hotel farmonataras na weselu, hotel farmonataras na weselu, hotel farmonaOgród w Hotelu Farmona, Kraków

Co jest kluczem przy wyborze miejsca na wesele?

Spotkanie się potrzeb i oczekiwań Pary Młodej w jednym miejscu. Jeśli planujecie wesele z pomysłem, wesele tematyczne lub przyjęcie plenerowe, gdzie ogród ma istotne znaczenie, szukajcie tylko takich miejsc. Rynek ślubny to ogromny rynek, miejsc na przyjęcia weselne z każdym rokiem jest więcej, ale tylko niektóre spełnią wasze kryteria. Szukajcie, aż znajdziecie, bo jest w czym wybierać.

Tekst: Hotel Farmona Buisness&SPA, Kraków
www.hotelfarmona.pl

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

1 komentarz