Punk rock wedding party, czyli pomysł na niestandardowe wesele

Istotą punk rocka jest wyrażanie indywidualizmu, głównie poprzez bunt wobec skonwencjonalizowanych zachowań. Z tego względu weselne przyjęcie punka nie wpisze się w tradycyjny obrzęd świętowania zaślubin.

 

 
źródło: www.w-weddingflowers.com/black-calla-lilies-wedding-bouquets

 

 

Dla typowego punka – młodego, oryginalnego człowieka – takie „rekwizyty", jak biała suknia księżniczki, elegancki garnitur, jak i tradycje związane z polskim weselem, to po prostu kicz. Z kolei starsze pokolenie – dziadkowie czy rodzice, nie wyobrażają sobie tak ważnego dnia bez uroczystego celebrowania. Starcie tradycji z indywidualizmem staje się nieuniknione. Jak pogodzić obie strony tak, aby każdy czuł się usatysfakcjonowany? Istnieje pewne rozwiązanie. Co powiecie na dwuetapową uroczystość weselną – tradycyjny rodzinny obiad, a wieczorem... hardcorowa zabawa?

Decydując się na taki kompromis, w pierwszej kolejności należy mieć na uwadze starszych członków rodziny (dziadków), ich stan zdrowia, samopoczucie. W związku z tym, godzina trzynasta lub czternasta, to dobry czas na zaplanowanie rodzinnego przyjęcia.

Przestronne, ekskluzywne sale, a także stoły bogato zastawione, na punku nie wywarłyby pozytywnego wrażenia, dlatego organizacja weselnego obiadu najlepiej sprawdzi się w rodzinnym domu, w gronie najbliższych krewnych. Sposób celebrowania zaślubin razem ze starszymi członkami rodziny nie musi pozbawiać przyjęcia klimatu punkrockowego. Wystarczy użyć odpowiednich elementów, aby przyjęcie nabrało niepowtarzalnej atmosfery. Znaczenie zyskają detale, choćby dobór zastawy stołowej. Dobrą sugestią jest korelacja bieli i czerni w zestawieniu z ostrym kolorem (np. żółtymi. różowymi lub czerwonymi serwetkami).

 

Można postawić na coś bardziej oryginalnego i tak, zamiast eleganckiej klasycznej zastawy, nakryć stół blaszanymi talerzami, miseczkami, kielichami, będącymi odpowiednikiem metalowej „biżuterii" punków (agrafek, żyletek, ćwieków).
Dodatkowo, takie detale jak: metalowe kule ozdobne, czarne świece w metalowym świeczniku, druciane otoczki na szklanki, czy nietypowe sztućce, udoskonalą klimat przyjęcia.

Warto pomyśleć o torcie ślubnym. Ale jak dokonać wyboru w gąszczu tylu możliwości tak, aby wzór ciasta pasował do stylizacji punkrockowej? Jest to nie lada wyzwanie, dlatego podsuwamy kilka naszych propozycji. W nawiązaniu do klasycznego zestawienia bieli i czerni, dobrze może się sprawdzić tort w tych samych barwach. Połączenie kontrastowych kolorów wraz ze zdobieniami, przypominającymi koronkę, czy też imitującymi czarną skórę, w subtelny sposób odsyła do mody punków.

Z kolei wybór kolorowych ciastek bądź babeczek, ułożonych na kształt tortu, jest nowoczesnym rozwiązaniem. Pomysł cieszy się coraz większym uznaniem na weselnych przyjęciach, ze względu na szeroki wachlarz smaków do wyboru.

Co innego tort awangardowy. Niekoniecznie musi zachwycać walorami estetycznymi, wręcz przeciwnie – poprzez kicz ma dziwić, śmieszyć i wyrażać dystans do tradycyjnego tortu. Toteż nietypowe kolory mocno skontrastowane, dziwne figurki wieńczące tort, oryginalna konstrukcja, są jak najbardziej uzasadnione. Takiego tortu nie powstydziłby się punk.

Pozostając jeszcze przez moment w kręgu weselnych smakołyków, warto zasugerować dobór menu. Niech na stole królują wszelkiego rodzaju szaszłyki, owocowe koreczki, przywodzące na myśl punkowego tęczowego irokeza...

źródło:  www.mojegotowanie.pl źródło: www.ozdabianiepotraw.pl

Włączenie zasugerowanych powyżej elementów w tradycyjny weselny obiad, zadowoli starszych – przyzwyczajonych do tradycji, a i młodzi nie powinni czuć się skrępowani. Jednak dla tych ostatnich prawdziwa zabawa dopiero się zacznie... A prawdziwa zabawa w wykonaniu punka to nieskrępowanie, swoboda, wolność, słowem – istne szaleństwo w gronie równie szalonych (oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu) ludzi. Imprezę można zorganizować w jakiejś knajpce o osobliwym klimacie (idealnie sprawdzi się wystrój rockowy). Niech to będzie miejsce samowystarczalne, naturalne bez zbędnych dodatkowych stylizacji.

Zamiast zastawy stołowej – plastikowe kubki, jednorazowe talerze; zamiast wyszukanego menu – pizza, chipsy. Rockowa muzyka (a może rockowe karaoke w miejsce oczepin?), tęczowe światła, fontanna alkoholu – to z pewnością odpowiedni klimat wesela punka. Najważniejsze, to wyrazić spontaniczność, nieskrępowanie, indywidualizm, a zabawa z pewnością się uda. A może by tak pomyśleć o ślubie na Woodstock? To dopiero szczyt marzeń punka. Wesele i jednocześnie podróż poślubna – brzmi nieźle...

A propos podróży... Co powiecie na hardcorowy ślubny pojazd?

Autor: Katarzyna Patulska / Redakcja portalu abcslubu.pl

Fotografie: żródła podane pod zdjęciami

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj