Plenerowa sesja ślubna – poszukaj inspiracji dla siebie

Plenerowe sesje ślubne obecnie odbywają się w oddzielnym dniu, innym niż ślub i wesele czy poprawiny. Czy będzie to sesja klasyczna czy też nowoczesna, kreatywna - powinni decydować o tym sami Państwo Młodzi. Warto poświęcić dużo więcej czasu na sesję, która pokaże uczucia w wyjątkowy sposób. Zazwyczaj taka sesja zajmuje jeden dzień, choć bywają i takie, szczególnie za granicą, które potrafią trwać znacznie dłużej. Obecnie odchodzi się od typowych pozowanych zdjęć. Często łączy się klasykę z pomysłowymi kadrami - to już pole do popisu dla fotografa.

Sesja powinna odbywać się w taki sposób, aby Para Młoda czuła się komfortowo, nie może być nieśmiała czy spięta - wtedy zdjęcia mogą się nie udać. Kreatywny fotograf ciągle myśli, zdjęcia najpierw pojawiają się w jego głowie. Posiada głowę z nieograniczonymi pomysłami. Często nawiązuje się do panującej aktualnie mody, aczkolwiek dobrze jest, gdy fotograf tworzy zdjęcia w swoim własnym stylu i niepowtarzalnym charakterze.

Dobry fotograf w dniu pleneru (którego miejsce ustala razem z młodymi) powinien znać już na tyle tę parę kochających się ludzi, aby móc swobodnie działać, nie obawiając się, że przekroczy jakąś barierę albo że zdjęcia nie będą w ich stylu. Fotograf w dniu ślubu i sesji plenerowej powinien być najlepiej poinformowaną osobą. Wiedzieć wszystko z dokładnością co do minuty. Taka wiedza pozwala na komfortową pracę i przynosi efekty w postaci niezwykłych zdjęć ślubnych.

Tekst i fot.: Michał Toruński

więcej na: http://cs-torunski.blogspot.com

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj