Ślub nad morzem na Sycylii

Złożenie przysięgi małżeńskiej na największej wyspie w basenie Morza Śródziemnego z pewnością jest niepowtarzalnym przeżyciem. Dodając do tego magię różnorodności kulturowej, jaka powstała na przestrzeni wieków oraz piękną przyrodę, nie sposób oprzeć się urokowi włoskiej wyspy.

Kultury ludów, które w przeszłości przemieszczały się po Sycylii, pozostawiły swe liczne ślady, na które można natknąć się w miejscowych obyczajach, sztuce, kulinariach i oczywiście zabytkach. Sycylia to również dzika przyroda, wspaniałe gaje oliwne, plantacje winorośli, cytrusów i znakomita kuchnia. Wulkan Etna, który jest największym czynnym wulkanem w Europie wcale nie odstrasza, lecz wabi wielbicieli przyrody i aktywnego wypoczynku czerpiąc radość z piękna krajobrazu.

Przepiękne wybrzeże kusi piaszczystymi, rozłożystmi plażami, szumem morza i pobliskimi wioskami rybackimi. Takim miejscem jest Taormina, usytowana na wschodnim wybrzeżu Sycylii. Jeśli chcemy użyć w odniesieniu, do któregoś z miasteczek na wyspie określenia Perła Sycylii, to z całą pewnością miano to należy się Taorminie. Sławna na całym świecie jest wymarzonym celem wypoczynku m.in. ze względu na unikatowe położenie na szczycie wzgórza, zwrócona w stronę kryształowo czystego morza. W tej niezwykłej miejscowości znajduje się również antyczny teatr grecki z widokiem na Etnę. Taormina jest najbardziej porządanym miejscem ceremonii ślubnej na całej Sycylii, którą zorganizuje również dla Państwa firma Ślub na Sycylii – posidająca wieloletnie doświadczenie w organizacji ślubów w różnych zakątkach wyspy. Niezwykle zaangażowani oraz niesłychanie pozytywnie nastawieni właściciele firmy dopilnują, aby najważniejsza ceremonia w życiu była „dopięta na ostatni guzik”. Atmosfera panująca w Taorminie jest niepowtarzalna ze względu na niekończące się ciasne i kręte średniowieczne uliczki - vanelle, prowadzące na ogrody i tarasy, z których można bez końca rozkoszować się morzem lub tętniącymi życiem placami miejskimi. Można rzec, iż Taormina jest najbardziej malowniczym ze wszystkich miejsc na wyspie.

Wyobraźmy sobie romantyczny ślub cywilny na plaży w Taorminie. Para Młoda wypowiadająca sobie sakramentalne "Tak" na piaszczystej plaży, wzruszeni goście, kolacja weselna na plaży bądź w eleganckiej restauracji z widokiem na Morze Jońskie. A do tego wyśmienita kuchnia włoska, tradycyjna kapela muzyczna oraz otwarci i serdeczni Sycylijczycy. Wszystko to, otoczone śródziemnomorskim klimatem. Takie chwile pozostają głęboko w pamięci na długie lata, śmiem rzec, nawet do końca życia...

A na koniec dodatkowa informacja...

Piaszczyste plaże i przepiękne widoki wyspy kuszą swym urokiem do tego stopnia, że słoneczna Sycylia została zaliczona, przez światowej klasy czasopismo podróżnicze Travel +Leisure, do Najlepszych Wysp 2012 roku - World's Best Islands 2012. Bogactwo przyrodnicze i różnorodność kulturowa największej wyspy na Morzu Śródziemnym urzekły Jury.

Pakiet ślubny - ślub cywilny na plaży w Taorminie, obsługa przed i podczas ceremonii oraz romatyczna kolacja nieopodal plaży na tarasie od 3 200 Euro.

Tekst i zdjęcia: SlubNaSycylii.pl

www.slubnasycylii.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj