Ażurowy, kwiatowy tatuaż dla Panny Młodej

Z każdym rokiem moda ślubna staje się bardziej odważna i wolna od tradycji. Co powiecie na specjalny tatuaż w dniu ślubu? Niecodzienny, kwiatowy, ażurowy i całkowicie zmywalny.

Kwiatowy tatuaż - małe dzieło sztuki

Tatuaż z kwiatów to ażurowa forma "tatuażu", który można w każdej chwili zdjąć, bądź założyć. Bez zobowiązań. Powstał jako odpowiedź - hybryda na fascynację trwale malowanym ciałem, a lękiem przed dokonywaniem w nim nieodwracalnych zmian. Jest jak szminka czy szpilki, dodaje kobiecie indywidualnego stylu, podkreśla jej charakter. Może być również świetną alternatywą do sztampowych bukietów ślubnych. Idealny dla Panien Młodych - odważnych i lubiących zwracać na siebie uwagę nietuzinkowością i oryginalnym wdziękiem. 

ażurowy tatuaż dla Panny Młodej, kwiatowy ściągany tatuaż

Ażurowy tatuaż dla Panny Młodej

Jest interesujący, w zależności od sposobu wykonania, długości "rękawka", rodzaju użytych kwiatów, oraz koloru i rodzaju drutu, który jest bazą do jego wykonania. Może być wyjątkowym uzupełnieniem całej stylizacji. Świetnie się komponuje z winylowym bukietem ślubnym, jeśli do wykonania obydwu użyjemy takich samych materiałów (drut, rośliny).
ażurowy tatuaż dla Panny Młodej, kwiatowy ściągany tatuaż ażurowy tatuaż dla Panny Młodej, kwiatowy ściągany tatuaż

W tym tatuażu został użyty drut w ciemnym kolorze. Są dostępne również druty srebrne, czy złote, wtedy całkowicie możemy zmienić charakter takiej dekoracji. Zamiast ostrej dziewczyny z Pulp Fiction lub Millenium, czy demonicznej femme fatale, mamy elegancką wersję dla dziewczyny lubiącej luksus, bądź Aztecką lub Indyjską piękność.

Tatuaż wykonany został z dość miękkiego drutu florystycznego, pociętego na kilka kawałków, które zostały zwinięte w fantazyjne wzory za pomocą małych kleszczyków. Następnie płaszczyzny wzorów zostały połączone ze sobą ruchomymi "ślimakami", tak by umożliwić swobodne poruszanie ręką - zginanie i prostowanie.

ażurowy tatuaż dla Panny Młodej, kwiatowy ściągany tatuażażurowy tatuaż dla Panny Młodej, kwiatowy ściągany tatuaż

W ostatniej fazie dopasowywania tatuażowej bransolety do ręki drut należy delikatnie dogiąć do kształtu ciała. By uatrakcyjnić ozdobę można za pomocą kleju do roślin żywych przykleić drobne, trwałe kwiaty (w tym wypadku storczyk cambria - delikatna i drapieżna). Należy się upewnić, że użyte kwiaty są odpowiednio kondycjonowane i dobrane tak, by możliwie długo wytrzymały w kontakcie z ciepłem ludzkiego ciała. Ostatnią fazą jest ostateczne założenie tatuażu na rękę i zabezpieczenie przed przemieszczaniem się za pomocą cieniutkich przezroczystych gumek łączących tatuaż wokół ręki.

Odważnie i nowocześnie. Kobieco i niebanalnie. Tak jak lubimy.

Tekst i wykonanie tatuażu: Pracownia Florystyczna Anemony, Kraków
www.anemony.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj