Wesele rustykalne - Hot Trend 2015

O rustykalnych weselach zaczęto częściej myśleć kilka lat temu, kiedy przyjęcia weselne przeniosły się do drewnianych chat, karczm, folwarków, pięknych spichlerzy czy starych stodół. Umiejętność aranżacji tych miejsc w klimat weselny - ciepły, swojski i przytulny, narobiła smaku na wesele rustykalne niejednej Parze Młodej. I trudno się dziwić - surowe drewno, podstawa stylu rustykalnego, daje ogromne możliwości i realizacji naprawdę ciekawych pomysłów ślubnych.

Wesele rustykalne
Wesele rustykalne
Zdjęcie - Agata Majewska, Światłoczuli


Wesela rustykalne

Wesela rustykalne to niejako wesela sielskie, nawiązujące do tradycji wiejskich, a mimo to z ogromnym duchem romantyzmu. Nowoczesne wesela rustykalne często są mieszaniną stylu i ducha "shabby chic" skrzyżowanego z vintage, dlatego też budzą tak ciepłe emocje.

Wesele rustykalne to przede wszystkim drewniane wnętrza, a co za tym idzie piękne, klimatyczne stropy, które świetnie nadają się do wysokich aranżacji. Mogą to być zarówno modne w sezonie ślubnym 2015 żyrandole kwiatowe i wieńce ślubne, ale też słoiki czy bombki szklane ze świecami w środku. Z powodzeniem takie śluby i wesela moga przenieść się w plener i pod namioty, bo rustykalny styl to krok ku naturze.

Wesele rustykalne Wesele rustykalne
Wesele rustykalne
Dekoracje rustykalne - Violetta Krzaczek / Retroflexus
Zdjęcia - Joanna Kozek


Rustykalny charakter wesela pogłębią dodatki - starocie lub stylizowane na stare detale z delikatną domieszką ludowości. Mogą to być wiekowe przedmioty domowego użytku wykorzystane jako naczynia na kwiaty, mogą to być szklane wazony owinięte sznurkiem lub rafią lub krążki drewna wykorzystane w niebanalny sposób.

Wesele rustykalne
Wesele rustykalne
Wesele rustykalne
Dekoracje rustykalne na weselu rustyalnym - Bogna Trętko, Paper Flower Art
Zdjęcia - Agnieszka Tomkiel


Styl rustykalny kocha prostotę i naturę. Hołduję zasadzie, że im mniej tym więcej. Stoły weselne nie muszą być wtedy pokryte białymi klasycznymi obrusami. Mogą być surowe lub z dodatkiem juty czy surowych tkanin. Drewno kocha naturalne kolory i kwiaty łąkowo-ogrodowe. Najczęściej proponowane kwiaty to lawenda, słoneczniki, margaretki, hiacynty, róże, orliki, piwonie czy konwalie nierzadko z dodatkiem ziół, owoców czy suszonych dobroci natury. Zdecydowanie wtedy należy postawić na podłużne stoły z niskimi dekoracjami.

wesele rustykalne
Wykonanie dekoracji na wesele rustykalne - Bogna Trętko, Paper Flower Art
Zdjęcia - Agnieszka Tomkiel

 

Wesele rustykalne musi być weselem z mnóstwem świec, świeczników. To też świat koronek, zbóż, traw i snopków siana. Świetnie sprawdzą się tu drewniane drogowskazy i wszelakie poduchy, babcine pledy, koce i leżaki w strefach chill -outowych.

Wesele rustykalne
Słoiki jako lampiony na weselu rustykalnym
Wykonanie - Violetta Krzaczek, Retroflexus


Wesele rustykalne -  to bukiet ślubny czy wianek ślubny?

Może być i jedno, i drugie.

Wesele rustykalne Wesele rustykalne
Wesele w stylu rustykalnym
Zdjęcia - Agata Majewska


Bukiet ślubny rustykalny to idealny bukiet dla ślubów letnich, kiedy kwitną pola i łąki. Powinien być nieregularny w formie, lekko roztrzepany, jakby złożony podczas spaceru. Wianek ślubny do delikatnej, zwiewnej, prostej sukni ślubnej będzie wyglądał pięknie. Zarówno prosty, jak i asymetryczny - bardzo modny ostatnio.

Śluby i wesela rustykalne kocha się za prostotę i bliskość z naturą, jednakże dobrze przemyślana aranżacja nada im charakteru i stylu.

Bukiet ślubny rustykalny Bukiet ślubny rustykalny
Wesele rustykalne, bukiet ślubny rustykalny
Bukiety ślubne rustykalne - Violetta Krzaczek, Retroflexus
Zdjęcia - Atelier Pryzmat
wesele rustykalne Wesele rustykalne
Wianek i bukiet ślubny - Julia Szymczuk-Rozbicka, Tajemniczy Ogród, Warszawa
Zdjęcia - Anna Cupczyńska


Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj