Ślub i wesele vintage

Ślub i wesele vintage to modny temat ostatnich lat. Z każdym rokiem wesel w klimacie vintage przybywa i trudno się dziwić, bo forma takiego wesela, to jeden z ciekawszych pomysłów na wesele tematyczne. Rok 2015 ma być również rokiem ślubów vintage, który powraca co jakiś czas i zatacza koło.

Wesela vintage to wesela z duchem przeszłości, którego widać w stylizacjach ślubnych, sukni ślubnej, ale przede wszystkich w dekoracjach ślubnych i ich charakterze. Vintage to krok w przeszłość i wykorzystanie elementów typowych dla lat naszych dziadków i pradziadków, osadzenie ich w naszej rzeczywistości. To jedne z bardziej klimatycznych wesel, cieszących się aprobatą nie tylko Par Młodych, ale i Gości weselnych. To przywrócenie urokliwych kart historii. Ślubom i weselom w klimacie Vintage mówimy zdecydowanie TAK!

Wesela vintage mogą być osadzone w latach 20-tych minionego wieku, ale też i w nieco wcześniejszych dekadach. Kluczem w tym wszystkim jest spójność epoki z charakterem całości.

ślub i wesele w stylu lat 20
Suknia ślubna - Salon White, Warszawa
Bukiet ślubny i dekoracje weselne - Paper Flower Art
Tort - Cukiernia Sądecka
Biżuteria - Apart
Zdjęcia - Sebastian Staniszewski


Panna Młoda vintage
- to nie tylko suknia ślubna vintage, która w całości stylizacji jest najważniejsza, ale to także biżuteria, dodatki, opaski, woalki, fascynatory, a przede wszystkim bukiet ślubny vintage. Jaką suknię ślubną wybrać przy temacie vintage? Stawiamy na koronki, na długie rękawy, na linię A lub całość blisko ciała. Vintage to też piękne dekolty w literę V i zarysowane talie.

ślub i wesele w stylu vintage, panna młoda vintage

Biżuteria - Apart
Bukiet ślubny - Flower Land, Kraków
Tort - Pracownia Tortów Artystycznych, Kraków (ul. Bożego Ciała)
Zdjęcia - Sebastian Ścigalski


Wesela vintage kochają pastele w dekoracjach, jakby lekko przystarzałej w barwie, ale jednak pastele. Kolory vintage to też kolory starego drewna, miedzi czy przerysowanych czasem bielonych mebli i ecru - ulubieńca epoki.

ślub i wesele w stylu vintage, koronkowy romantyczny ślub

Bukiety ślubne i dekoracja stołu weselnego - Bello Matrimonio
Tort - Słodki Muffin
Zdjęcia - Anna Cupczyńska


Zebraliśmy inspiracje vintage z naszych sesji i jak widać, każda jest inna, ale każda z nich ma ducha i charakter vintage.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj