Ślub na Wielkanoc

Bez względu na to czy jesteśmy katolikami, protestantami czy prawosławnymi, Wielkanoc jest dla nas bardzo ważnym świętem.

Wielkanoc ma wiele odniesień do żydowskiego święta Paschy. W pierwszy wieczór Paschy, zwany wieczorem sederowym, spożywa się w gronie rodziny uroczystą kolację, a wśród potraw jest ugotowane na twardo jajko symbolizujące odrodzenie, wyzwolenie i wiosnę. Natomiast w chrześcijaństwie jajko wiązane jest z motywem zmartwychwstania i symbolizuje nadzieję na życie wieczne. Katolicy w koszykach mają malowane pisanki, prawosławni jajka obrane już z łupinek, bo z poświęconych rzeczy nic nie mogą wyrzucić, Polacy mają baranki z cukru, a Włosi pieką z ciasta colomby - gołębice, które tak jak jajko, są symbolem pokoju, odrodzenia i miłości.

Podczas Wielkanocy przy odświętnie udekorowanych stołach spotykają się ludzie wielu różnych wyznań. Jedni mają kolacje sederowe, inni śniadania wielkanocne, jeszcze inni uroczyste obiady. Jednak wspólną cechą wszystkich jest chęć gromadzenia się przy stole, przeżywania ważnych chwil razem, jedząc baby, jajka, żurki czy gorzkie zioła lub warzywa maczane w słonej wodzie. W Wielkanoc, po wielu dniach Postu odbywają się pierwsze wiosenne śluby. Jest to wtedy podwójny powód do spotkania się w gronie rodziny, przyjaciół, doskonała okazja do świętowania.

Fascynator i bukiet: Paper Flower Art, Bogna Trętko
Suknia ślubna: Impresja, Rzeszów

Oprawa tych ślubów począwszy od kolorów w stroju, po tryskające energią bukiety z wiosennych kwiatów do dekoracji, może nawiązywać do wielkanocnej stylistyki. Bukiet i dekoracje mogą być w kolorze wylęgającego się z jajka kurczaka, delikatne wydmuszki jajek przepiórczych ich uzupełnieniem. A we włosy wepnijmy kolorowy kwiat. Dekoracje zainspirujmy którymś z motywów świątecznych, niekoniecznie zarzucając weselne stoły kurczakami i zającami. Połączmy kolor żółty ze srebrnym, szarym lub najlepiej czarnym – będzie niezwykle i elegancko. Szyku dodadzą klasyczne czarne wycinanki silhouetty z profilem Panny i Pana Młodego.

Oprócz tradycyjnych życzeń składanych podczas dzielenia się jajkiem, dla Par biorących ślub w tym wiosenno wielkanocnym czasie – Sto lat Młodej Parze!

Specjalista portalu abcslubu.pl - Bogna Trętko, Paper Flower Art
www.paperflowerart.plPapierowe dekoracje i bukiet: Paper Flower Art, Bogna Trętko

Biżuteria: Apart
Bukiet:
Paper Flower Art, Bogna Trętko

Fascynator i bukiet: Paper Flower Art, Bogna Trętko
Suknia ślubna: Impresja, Rzeszów
Biżuteria: Apart


 

Produkcja i pomysł sesji zdjęciowej: Zespół abcslubu.pl
Realizacja sesji zdjęciowej: Zespół abcslubu.pl i No Frames. Event & Wedding Agency / www.noframes.pl
Fotografie: Izabela Sekuła JakMotyle.pl / www.jakmotyle.pl
Suknia ślubna: Centrum Mody Ślubnej Impresja Rzeszów / www.impresjaslubna.pl
Biżuteria: Apart / www.apart.pl
Papierowe dekoracje, bukiet: Paper Flower Art, Bogna Trętko / www.paperflowerart.pl
Cupcakes: Cupcake Corner Bakery / www.cupcakecorner.pl
Makijaż: Oskar Bachoń / www.oskarbachon.pl
Fryzury: Wojtek Kasprzak / www.wojtekkasprzak.pl
Modelka: Magdalena Zawiła

Oceń ten artykuł
(1 głos)

1 komentarz

  • Link do komentarza Aneczka piątek, 18 kwiecień 2014 12:43 napisane przez Aneczka

    ślicznie!
    Tak żółciutko :D

Skomentuj