Biżuteria do ślubu: Perła na ślubnym kobiercu

Perła. Ta naturalna to niezwykły cud natury, który powstaje dzięki przypadkowemu spotkaniu niewielkiego perłopława i ziarnka piasku. Efektem połączenia tych dwóch elementów jest klejnot doskonały.

Wśród wielu mitów i wierzeń, które narosły wokół tych niezwykłych kamieni jest także ten, mówiący o nieszczęściu, które rzekomo przynoszą. Szkoda poddawać się przesądom, bo biżuteria z perłą, to naprawdę wyjątkowy wybór dla panny młodej.

Czas zapomnieć o mitycznych łzach, które rzekomo symbolizuje ten kamień. Bowiem perła jest łączona z takimi pojęciami, jak czystość, zdrowie, niezmienność i bogactwo. Czyż nie tego życzy sobie każda panna młoda, wychodząc za mąż? 

Satynowa, nieco ulotna struktura i barwa pereł ma w sobie wytworną elegancję i delikatność, dzięki którym kamień ten dyskretnie dominuje w każdej kompozycji.

Najefektowniejszym dodatkiem biżuteryjnym z perłami dla panny młodej będzie naszyjnik.

Dla rozkochanych w uroku dawnej biżuterii, marka Apart proponuje klasycznie piękny naszyjnik, czyli luksusową kompozycję białego złota i sznurów pereł, połączonych ozdobnymi elementami, wysadzanymi 120 brylantami. Naszyjnik wieńczy efektowna zawieszka z dużą perłą.

Nowoczesność i romantyzm – te cechy łączy w sobie nieco geometryczny naszyjnik ze srebra i sześciu pereł. Minimalizm i prostotę projektu przełamano symetryczną kompozycją 15 cyrkonii, które dodały perłom skrzącego się blasku.

APART przygotował również propozycję dla miłośniczek klasycznego złota. To ultradelikatny projekt z cieniutkich, złotych nici, na których naprzemiennie umieszczono perły i złote kuleczki. Migotliwe ciepło kruszcu wspaniale kontrastuje z mleczną bielą pereł.

Tekst i fot. APART

www.apart.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj