Prezenty od Pary Młodej dla gości weselnych

Zwyczajowo, to Młoda Para otrzymuje prezenty od swoich gości. Często jednak młode małżeństwo także chce obdarować swoich przybyłych gości i podziękować im za wspólną zabawę i uczestnictwo w ceremonii. Upominki dla gości przyjmują różną formę: często jest to wódka i ciasto, jednak dziś zachęcamy Was do nieco bardziej wyszukanych podarunków, które niewątpliwie będą bardzo miłym gestem, docenionym przez Waszych przyjaciół i członków rodziny.

 

Jak można wyrazić podziękowanie dla gości za udział w tak ważnym dniu Młodej Pary?

Najczęstszym wyborem są słodycze. Słodki prezent będzie przyjemnym upominkiem nawet dla osób, które nie są miłośnikami słodyczy. W tej roli dobrze sprawdzają się czekoladki i trufle. Można także uraczyć gości suszonymi owocami (będą doskonałym dodatkiem do jesiennego ślubu!), albo domowego wypieku aromatycznymi ciasteczkami czy piernikami! Bardzo dużą popularnością cieszą się też migdały w lukrze. Zwyczaj włoski (confetti) cieszy się w Polsce dużym uznaniem, ponieważ oblane złotym, srebrnym czy różowym lukrem orzechy wyglądają elegancko i bardzo smacznie!

Słodkie upominki zapakować można w malutkie,eleganckie pudełeczka, bądź tiulowe woreczki, które możecie zrobić sami albo kupić w sklepie z pamiątkami.

Równie smaczna jak słodycze, a jednocześnie bardzo praktyczna będzie kawa i herbata. Podczas wesela w zimie, będzie to bardzo sympatyczny podarunek, który rozgrzeje Waszych gości podczas oglądania ślubnych fotografii.

Jeżeli chcecie obdarować gości bardziej trwałymi prezentami, możecie wybrać porcelanowe lub szklane figurki(aniołki, ptaszki, etc.), które będą stanowiły pamiątkę przez długie lata. Foremki do ciastek w kształcie serca to także ciekawy sposób na powiedzenie "dziękuję!". Doskonałym i bardzo osobistym prezentem, będzie Wasze zdjęcie z okresu narzeczeństwa, na którego odwrocie wypiszecie podziękowania.

I pamiętajcie, że prezent wykonany własnoręcznie ma znacznie większą wartość dla osób obdarowanych. I na koniec kilka pomysłów na prezenty, które możecie wykonać samodzielnie: ciasteczka, konfitury, nalewki, a także pudełeczka na prezenty.

Autor: Ekspert portalu abcslubu.pl Edyta Bochenek / Zankyou.pl

www.zankyou.pl / www.zankyou.com/pl

Tekst i fot.: Zankyou.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj