Trendy ślubne 2020 - wiszące dekoracje weselne

Stylizacja wesela - dekoracje ślubne i weselne to jeden z puzzli całego przyjęcia weselnego, bez którego nie można się obejść. Są elementem dekoracyjnym, co raz częściej przekształcają się w scenografie weselne i zmieniają nie do poznania typowe miejsca na wesele. Pracując nad dekoracjami i pomysłem na wesele dla danej Pary Młodej, za każdym razem bierzemy pod uwagę trzy elementy: styl wesela, styl miejsca i możliwości finansowe Pary Młodej. Dekoracje ślubne przede wszystkim powinny być bliskie charakterom Pary Młodej - powinny oddawać  ich styl i upodobania, ale też wpisywać się w ich możliwości finansowe. Jednak sprytnymi rozwiązaniami, przerzuceniem budżetu na elementy w rozmiarach XXL w najbardziej widoczne miejsca, można wywołać spektakularny efekt w rozsądnych ramach cenowych.

Na jakie dekoracje warto zwrócić uwagę, planując ślub i wesele w nadchodzącym roku? Na pewno hitem sezonu ślubnego 2020 będą podwieszane dekoracje w różnych formach i kształtach i to właśnie one, mądrze zaplanowane, dają możliwość zmiany charakteru miejsca na wesele i przywołać styl o jakim się marzy.

Wiszące dekoracje ślubne - ślub i wesele 2020

Marzycie o efektownych dekoracjach, ale nie chcecie wydawać na nie masy pieniędzy? Pomyślcie nad... roślinami doniczkowymi w postaci paproci. Piękne, krzaczaste pióropusze, zwisające na sznurach różnej długości, nad stołami gości weselnych stworzą bardzo ciekawą kompozycję florystyczną z efektem 3D. Ogromnym plusem takiego rodzaju dekoracji jest to, że będą one zgodne z filozofią zero waste - odpowiednio nawodnione i odżywione, przetrwają całe wesele i jeszcze wiele kolejnych miesięcy. Po przyjęciu, śmiało możecie zabrać je ze sobą do domu lub rozdać najbliższym - staną się one jednocześnie ozdobą i miłym upominkiem. 

wiszące dekoracje weselneOrganizacja wesela w stodole - Ceremony Concept
Dekoracje wiszące - Pracownia Florystyczna Anemony
Zdjęcie - Story Catcher

Wiszące dekoracje ślubne - kwiatowe żyrandole

Równie ciekawą propozycją są wiszące żyrandole florystyczne - mogą być one proste, złożone tylko z zieleni różnych gatunków, jak i nieco bardziej eleganckie, uzupełnione o kwiatowe brosze na jednym z boków. Prezentują się naprawdę rewelacyjnie zarówno w formie gęstych, nieuczesanych okrągłych dekoracji, jak i w wersji geometrycznej, na powierzchni prostokąta lub kwadratu. W zależności od wykorzystanych materiałów, będą pasować zarówno do eleganckich i klasycznych wnętrz, jak i do wesel w stylu rustykalnym i boho.

 wiszące żyrandole ślubne, wiszące dekoracje weselnewiszące dekoracje ślubne , weselne wiszące dekoracjeOrganizacja wesela plenerowego w namiocie - Ceremony Concept
Dekoracje florystyczne - Pracownia Florystyczna Anemony
Zdjęcia - Story Catcher

Wiszące dekoracje na ślub - trawy i wiklinowe żyrandole 

Ta forma dekoracji współgra wyśmienicie z weselami organizowanymi w folwarkach, drewnianych stodołach, czy na przykład jurtach. Kompozycja na bazie 3D składająca się z podwieszanych, florystycznych żyrandoli o geometrycznej bryle wypełnionych pierzastymi trawami o różnej fakturze i szerokości, w połączeniu z rozłożonymi symetrycznie, acz na różnych wysokościach wiklinowymi żyrandolami to świetna propozycja na wesela, gdzie musimy zadbać o odpowiednią powierzchnię na stołach. Przeniesienie fokusu na dekoracje zwisające z sufitu pozwala na ustawienie na stołach tylko symbolicznych wazoników z pojedynczymi kwiatami, co oszczędza miejsce na nich i równoważy bogactwo dekoracji wiszących. 

 wiszące dekoracje ślubnewiszące dekoracje ślubne, wiszące pampasy, trawy na weselu, wesele 2020 trendy ślubneOrganizacja wesela w stodole - Ceremony Concept
Dekoracje florystyczne - Pracownia Florystyczna Anemony
Zdjęcia - Elmero

 

Trzy różne pomysły - każdy z nich efektowny i piękny - który wybralibyście dla siebie?

 

Tekst: Ceremony Concept, organizacja wesel w Krakowie,
www.ceremonyconcept.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj