Ślubne DIY - numerek na stół weselny - zrób to sama, krok po kroku

Do It Yourself, czyli "zrób to sama" stało się popularne już jakiś czas temu, coraz częściej zyskując spore rzesze swoich fanek pośród przyszłych Panien Młodych. 

Pomysłowe i ciekawe instrukcje krok po kroku pozwalają im nie tylko na świetną zabawę podczas wykonywania projektów, ale też często mogą nieco ograniczyć koszty organizacji wesela. Dzisiaj przygotowałyśmy dla Was pomysł na wykonanie korkowych numerów na stoły weselne. Zapraszamy!

Będziesz potrzebować:

diy ślubny, numerki na stół weselny

- sztywny kartonik w dowolnie wybranym kolorze
- nożyk do tapet
- nożyczki
- ozdobny pisak (my wybrałyśmy złoty)
- ilość korków od wina, odpowiadająca ilości stołów weselnych


Krok 1: 

Na początek zajmiemy się podstawą numerka, czyli naszym korkiem od wina. Wykonujemy w nim nacięcie na całej szerokości – w tym miejscu umieścimy później nasz numer stolika. Następnie przechodzimy do podstawy numerka – zetnij dolną część korka na płasko, aby ustabilizować nasz numerek. Wykonaj dokładnie te same czynności ze wszystkimi korkami. 

diy ślubny, numerki na stół weselnydiy ślubny, numerki na stół weselnydiy ślubny, numerki na stół weselny

Krok 2:

Przechodzimy do wykonania numerków. Z przygotowanych wcześniej sztywnych kartoników wytnij prostokąty o dwa razy szersze od naszej korkowej podstawy, w ilości odpowiadającej liczbie stołów weselnych. 

diy ślubny, numerki na stół weselny

Krok 3:

Teraz zajmiemy się podpisywaniem stolików. Użyj przygotowanego wcześniej ozdobnego markera i na przyciętych kartonikach napisz liczbę. My zdecydowałyśmy się na podpis w formie "stół 1", Wy zdecydujcie same :). 

diy ślubny, numerki na stół weselnydiy ślubny, numerki na stół weselny

Krok 4:

Kiedy już przygotowane są wszystkie korki oraz numery stołów, czas na postawienie naszych numerków. W przygotowane wcześniej nacięcie w korku wsuń numerek. Upewnij się, że podstawa korka została równo przycięta i numer może bez problemu stać. Jeśli to konieczne, wyrównaj podstawę korka i... gotowe :) 

diy ślubny, numerki na stół weselnydiy ślubny, numerki na stół weselny

Pomysł i wykonanie numerków na stół: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj