Eleganckie, romantyczne i kolorowe: Zimowe śluby z poinsecjami

Kwiaty są częścią każdego ślubu, także zaplanowanego na zimową porę. Panny młode, które cenią sobie dekoracje z kwiatów sezonowych, mają nieco skromniejszy wybór w te pozbawione słońca miesiące. Przewagą ceremonii organizowanej zimą jest jednak możliwość zamówienia dekoracji z gwiazd betlejemskich, które uczynią z niej wyjątkowe, bajkowe i niezapomniane przeżycie. Poinsecje, bo tak brzmi inna nazwa tych piękności, są niekwestionowanymi gwiazdami wśród zimowych roślin. Dzięki barwnym, okazałym liściom idealnie nadają się do tworzenia bukietów ślubnych, dekoracji stołów, ozdób krzeseł czy upiększenia ślubnego tortu.

poinsecje, zimowy ślub
Romantycznie zimą: bukiet ślubny z różową poinsecją

Dla Panny Młodej bukiet ślubny stanowi jeden z nieodzownych elementów jej wyglądu. Ważny będzie też dla wszystkich Panien, które będą starały się go złapać. Kwiaty w kolorach białych, kremowych i pastelowych są popularne w bukietach niezależnie od pory roku, ponieważ są romantyczne i świetnie współgrają z klasyczną bielą sukien ślubnych. Cięta poinsecja idealnie nadaje się do wiązanek, a w odcieniu bladego różu w połączeniu z białymi różami, gipsówką i eustomą jest hitem nadchodzącej zimowy. Dodatkową zaletą tej rośliny jest jej duża wytrzymałość. Jeżeli ściętą łodygę od razu zanurzymy na 5 sekund w wodzie o temperaturze 60 stopni Celsjusza a potem w zimnej wodzie jej piękne przylistki pozostaną świeże aż do dwóch tygodni.

bukiet z poisencji, zimowy ślub, ślub w zimie

Dekoracje ślubnego stołu: Idealne miejsce dla poinsecji

Pięknie udekorowane ślubne stoły nadają całemu wydarzeniu wyniosłą i odświętną atmosferę, pozostawiając ogromne wrażenie na gościach.
Dzięki szerokiej gamie kolorów i kształtów poinsecje mogą być wykorzystane do tworzenia unikatowych dekoracji stołu. Kompozycje z różowych i kremowych ciętych poinsecji, róż, eustomy i ciętej zieleni, wykończone wstążkami i preparowanymi liśćmi pięknie będą się prezentować w wysokich naczyniach na środku stołu.

dekoracje ślubne, dekoracje z poisencji

Ciekawym pomysłem jest zestawienie ciętych oraz doniczkowych poinsecji z innymi kwiatami, na przykład goździkami, miniaturowymi gerberami i różami. Umieszczone w małych pojemniczkach i wazonikach na paterze urzekają lekkością i eterycznością.

dekoracje z poisensji, dekoracje ślubne

W przypadku długiego stołu bankietowego idealnym rozwiązaniem jest bogato przystrojona, podłużna dekoracja do wyeksponowania na środku. Białe, łososiowe i różowe cięte poinsecje umieszczone w gąbce florystycznej idealnie prezentują się razem z różami, chryzantemami, skimią i gipsówką, tworząc niezapomnianą, bajkową kompozycję.

dekoracje z poisencji, dekoracje ślubne

Dekoracje krzeseł

Te pięknie wyeksponowane poinsecje już na wstępie witają gości. Aby w dobrym stanie mogły przetrwać całą uroczystość, łodygi ciętej poinsecji należy umieścić we fiolkach wypełnionych wodą, a następnie przymocować do wianuszków wykonanych na przykład z mchu.

dekoracje na krzesła, dekoracje ślubne

Tort weselny: Wspólne dzieło cukierników i florystów

Najważniejszym i jednym z najbardziej widowiskowych elementów przyjęcia weselnego jest podanie i krojenie weselnego tortu. Dlatego jego wygląd jest równie ważny jak jego smak. Bardzo modne jest ozdabianie weselnych tortów żywymi kwiatami. Jeżeli ich dekoracja współgra z resztą kwiatowych aranżacji efekt jest spektakularny. Tort można przystroić kwiatami ciętej poinsecji, jaśminu, róż i gipsówki, tworząc prawdziwe arcydzieło.

dekoracje z poisencji, dekoracje ślubne

Tekst oraz zdjęcia: Stars For Europe
www.stars-for-europe.com

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj