Bukiety ślubne i ich kształty

Nie wszystkie bukiety ślubne wyglądają tak samo. Aby opisać swój wymarzony bukiet, nie wystarczy powiedzieć "chcę dużo piwonii" – oprócz rodzaju kwiatów, musimy omówić jeszcze całą masę innych rzeczy, takich jak dodatki, kolory, a także... kształt bukietu. Wyróżniamy cztery podstawowe typy bukietów ślubnych, wśród których możesz wybierać: tradycyjna wiązanka ślubna, nieregularny bukiet, wiązanka ślubna oraz bukiet spływający.

Tradycyjna wiązanka ślubna

To klasyczny bukiet uformowany na kształt koła, z ciasno ułożonymi kwiatami. O rozmiarze bukietu decyduje Panna Młoda, może być to maleńki bukiecik lub bukiet klasycznej wielkości. Klasyczny bukiet ślubny może być złożony z kwiatów jednego gatunku, jednak zdarzają się także wiązanki tworzone pierścieniowo, gdzie kwiaty różnych rodzajów są ułożone sekcjami – to ciekawe rozwiązanie, jednak ostateczny wybór, jak zawsze, należy do Panny Młodej. Tradycyjny bukiet ślubny jest uniwersalny i będzie się prezentował rewelacyjnie z każdym rodzajem sukni ślubnej.

bukiet ślubny, bukiet ślubny 2017, zielony bukiet ślubnyWykonanie bukietu ślubnego - Katarzyna Malec, Pracownia Gardenia
Zdjęcie - Namysław Tomaka

Bukiet ślubny o nieregularnym kształcie

Asymetryczne wiązanki ślubne stają się z roku na rok coraz bardziej popularne – taki bukiet charakteryzuje się nie tylko swoją asymetrią, ale i także brakiem wyznaczonego "czoła". Wybór takiego bukietu daje florystce możliwość stworzenia unikatowej kompozycji złożonej z różnych gatunków kwiatów i zielonych dodatków, a Panna Młoda ma pewność, że jej bukiet będzie wyjątkowy. Nieregularna wiązanka ślubna będzie świetnym uzupełnieniem sukni ślubnej w klimacie boho, ciekawym uzupełnieniem fryzury Panny Młodej może być wykonany do kompletu z bukietem wianek ślubny.

bukiet ślubny, bukiet ślubny 2017, zielony bukiet ślubnyWykonanie bukietu ślubnego - Kinga Ogorzelec, Floral Projekt
Zdjęcie - Namysław Tomaka

Bukiet ślubny w formie wiązanki

Jest nieco większy niż klasyczna wiązanka ślubna, często uzupełniony o dodatek polnych ziół lub kwiatów. Jego struktura jest luźniejsza niż w przypadku tradycyjnej wiązanki, kwiaty nie są ciasno zbite przy sobie, a wolne przestrzenie pomiędzy nimi przetykane są zielonymi dodatkami. Ze względu na to, że ten rodzaj wiązanki jest większy i dłuższy, będzie on idealnie współgrał z sukniami o opływowym kształcie, a także tymi obdarzonymi długim trenem.

bukiet ślubny, bukiet ślubny 2017, zielony bukiet ślubnyWykonanie bukietu ślubnego - Magdalena Podskarbi, Ma Fleur
Zdjęcie - Namysław Tomaka

Spływający bukiet ślubny

Bukiet spływający, nazywany także kaskadowym, swoją nazwę zawdzięcza sposobowi ułożenia kwiatów, które wydają się "spływać" falami z bukietu. Ten typ wiązanki ślubnej stał się niesamowicie popularny w ciągu ostatnich kilku lat – jest to bardzo romantyczna propozycja, złożona z co najmniej kilku rodzajów kwiatów oraz wielu, często także nietypowych, dodatków. Bukiet w tym kształcie to bardzo dobra propozycja dla tych Panien Młodych, które wybrały równie spektakularną suknię – ten nieco ekstrawagancki bukiet ślubny jest bardzo efektowny i na pewno nie pozostanie niezauważony.

bukiet ślubny, bukiet ślubny 2017, zielony bukiet ślubnyWykonanie bukietu ślubnego - Bogna Trętko, Paper Flower Art
Zdjęcie - Just Married Fotografia Ślubna


Tekst: Redakcja abcslubu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj