Drugie życie kwiatów weselnych, czyli co zrobić z kwiatami po ślubie i weselu

W dniu Twojego ślubu i wesela lokal wręcz tonął w powodzi przepięknych kwiatów, ciesząc oczy wszystkich przybyłych gości weselnych – przepięknie przybrane kwiatami stoły, ślubny bukiet i wszystkie inne ozdoby florystyczne wyglądały cudownie, ale wesele już się skończyło, a Ty zastanawiasz się, co zrobić z tymi wszystkimi kwiatami? Mamy dla Ciebie kilka pomysłów! 

para młoda, bukiet ślubnyZdjęcie - Marcin Romański

Suszki jako element dekoracyjny

Jeśli lubisz sama wykonywać przeróżne domowe dekoracje, wykorzystaj do tego również kwiaty! Ususz część z nich, przechowując je w ulubionych książkach, a następnie użyj jako elementów domowej dekoracji – jest na to mnóstwo sposobów. Jeśli część roślin ładnie się zachowała, możesz dołączyć po jednym kwiatku do każdej kartki z podziękowaniem dla gości lub użyć ich do dekoracji w technice scrapbookingu czy decoupage – internet aż roi się od ciekawych pomysłów na rękodzieło, wystarczy tylko poszukać! :)

Zrób dobry uczynek

Jeśli Twoje kwiaty ślubno-weselne są wciąż w dobrym stanie, rozejrzyj się za domem spokojnej starości, hospicjum, szpitalem lub innymi placówkami opiekuńczymi w okolicy. Świeże kwiaty cieszą oko, ożywiają przestrzeń i wzbudzają pozytywne uczucia, a w jakich miejscach niż te, pozytywne myślenie jest równie potrzebne? Pamiętaj, oddając swoje kwiaty osobom potrzebującym, przekazujesz im cząstkę swojej radości i szczęścia.

Pamiętaj o tych, którzy odeszli

To nieco słodko-gorzki pomysł, jednak jest równie dobry, jak wszystkie inne wymienione przez nas. Przygotuj wiązankę z pozostałych po ślubie i weselu kwiatów i złóż ją na grobach Twoich najbliższych, którzy nie doczekali dnia Twojego ślubu – w ten sposób okażesz im swój szacunek i pamięć o nich.

Zabezpiecz swój bukiet ślubny

Jesteś zakochana w swoim ślubnym bukiecie i za nic w świecie nie chcesz się z nim rozstawać? Oddaj go do liofilizacji - dzięki temu, zabezpieczysz go na wiele lat i będziesz mogła pochwalić się nim swoim dzieciom (a może i wnukom)? Sprawdź, która kwiaciarnia w Twoim mieście oferuje takie usługi, zakup także szklaną gablotkę, w której będziesz przechowywać swój bukiet i... gotowe! ;)

Obudź w sobie artystyczną duszę

Wybierz najładniejsze kwiaty i wysusz je w książkach – dzięki temu zachowają swój kształt i kolory, następnie zabaw się w artystę i stwórz z nich obraz, przyklejając je do tła z ozdobnego papieru. Aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniem, opraw swoje dzieło w antyramę lub znajdź jakąś ozdobną ramkę w stylu vintage i powieś swoje dzieło w widocznym miejscu w domu. Dzięki temu, ilekroć spojrzysz na nie, przypomnisz sobie dzień swojego ślubu i wesela.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj