Dekoracja stołu Młodej Pary – garść inspiracji

Cała uwaga weselników skupia się na Młodej Parze. Zarówno podczas ceremonii zaślubin, jak i już na sali, gdy tańczą, rozmawiają i... jedzą. Oprócz Nowożeńców w centrum zainteresowania znajdzie się więc też stół, przy którym zasiądą. Dekoracja nie może być nudna i banalna. Liczy się dobry gust, dobry pomysł i jeszcze lepsze wyczucie najnowszych trendów.

Dekoracja stoły Pary Młodej w zgodzie ze stylem wesela

Aranżacja stołu Młodej Pary musi współgrać z tym, co obecne jest na sali weselnej, czyli z motywem przewodnim zabawy. Jeśli więc stawiamy na sielskość i rustykalność, obowiązkowy będzie stół drewniany, pokryty bieżnikiem z naturalnej tkaniny, który jednak nie zasłoni, a podkreśli strukturę drewna. Ma być spokojnie, delikatnie, eko, a najlepiej też w odcieniach zieleni, brązu i żółci. Zdecydowaliśmy się na wesele „na bogato”? Liczy się błysk i zdobienia, z akcentami złota, srebra, czerwieni i czerni. Warto mieć na uwadze najnowsze ślubne trendy, które w tym roku hołdują takim barwom jak fuksja, chaber, Marsala czy Glacier Gray.

czarno czerwone dekoracje na ślubDekoracja stołu weselnego - Bogna Trętko, Paper Flower Art
Zdjęcie - Jakub Gadzalski
kolorowe dekoracje weselneDekoracje - Bogna Trętko, Paper Flower Art

Kwiaty, świeczki i napisy

Każdy element dekoracji powinien być dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Kwiaty? Zgodne z przewodnim stylem i kolorem – trzeba więc dokonać wyboru, czy odpowiednie będą np. drobne kwiaty polne, klasyczne róże czy okazałe piwonie. Kolejny krok to wybór sposobu ich rozmieszczenia – w formie bukietów, spływających po obrusie kaskad, wiszących nad głowami wieńców, a może jedynie w postaci porozrzucanych na blacie płatków?

fioletowe dekoracje stołu weselnegoDekoracja stołu - Bogna Trętko, Paper Flower Art
Zdjęcia - Joanna Nowak
dekoracje weselne w błękicieDekoracja stołu - Bogna Trętko, Paper Flower Art
Zdjęcia - Mariola Kucharzyk
fioletowe dekoracje stołu weselnego, liliowe
fioletowe dekoracje stołu weselnego, lilioweDekoracja stołu - Retroflexus
Zdjęcia - Agnieszka Tomkiel
fioletowe kwiaty na stółróżowe kwiaty na stółróżane dekoracje weselne
Dekoracja stołu - Pracownia Florystyczna Tajemniczy Ogród, Warszawa
Zdjęcia - Paweł Rozbicki

Oprócz kwiatów warto pokusić się również o oryginalne dodatki, które podkreślą charakter Nowożeńców. Romantyczne świeczki unoszące się w misie wypełnionej wodą lub zawieszone u sufitu lampiony, to propozycja dla marzycieli. Z kolei imponujące mosiężne świeczniki, to zdecydowanie wersja dla osób odważnych, lubiących skupiać na sobie całą uwagę.

eko dekoracje ślubne na stółkwiatowe dekoracje na stółDekoracja stołu - Bogna Trętko, Paper Flower Art
Zdjęcia - Agnieszka Tomkiel
dekoracje ze słonecznikówdekoracje ze słonecznikówDekoracje - Retroflexus
Zdjęcia - Joanna Kozek

Dekoracja tła, ściany za Parą Młodą

Trzeba pamiętać, że nieodzownym elementem aranżacji stołu Młodej Pary jest znajdujące się za nimi tło. Jeśli tworzy go okazałe lustro czy okno z atrakcyjnym widokiem, można zrezygnować z dodatkowych ozdób. W innym przypadku rozwieszoną za plecami nowożeńców tkaninę warto wykorzystać do stworzenia nietypowej dekoracji – mogą to być ich imiona, inicjały czy napis „Just married”, wykonane z tektury, drewna bądź ułożone z kwiatów. Hitem są również papierowe figurki origami, które z powodzeniem zastąpią będące już nieco passé gołąbki wycięte ze styropianu.

tło za parą młodą - papierowe kwiatytło za parą młodą - literydekoracje ze skrzynek na weseleWykonanie dekoracji - Joanna Stasiowska, Pracownia Kameleon


Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj