Jak ułożyc serwetki na stołach weselnych?

O tym, jakimi wrażeniami będą się dzielić goście po zabawie weselnej, decyduje nie tylko oprawa muzyczna, dobór potraw czy prezencja pary młodej. Wesele jest wydarzeniem, podczas którego muszą idealnie współgrać ze sobą wszystkie elementy, również te pozornie najmniej istotne, jak kwiaty, girlandy zdobiące salę weselną czy... serwety ułożone na stołach.

Serwety na stołach. Kolor - elegancki burgund czy klasyczne écru?

Najważniejszym kryterium, jakim należy kierować się podczas wyboru serwet, jest kolorystyka dominująca w weselnych ozdobach. Barwa serwet powinna więc być dopasowana do koloru kwiatów, obrusów, winietek, a nawet wstążek przewiązujących kieliszki młodej pary. A z kolei wszystkie te elementy warto dostosować do charakteru wesela: elegancję podkreśli burgund, lekkość i romantyzm uwypuklą pastele, a w wersji klasycznej sprawdzi się srebro czy écru, lub tradycyjna biel

Serwety na stołach weselnych. Opcja ułożenia - wachlarz, rozeta, żagiel...

Kolorystyka serwet to nie wszystko. Równie ważny jest sposób ich ułożenia. Liczą się wyobraźnia i kreatywność. Wariacji na ten temat jest mnóstwo: od klasycznego rulonu, przez nieco bardziej wyrafinowany wachlarz, po imponującą rozetę.

dekoracje stołuWariant I - Ułożenie serwety na stole weselnym
serwetki do stołu weselngeo Wariant II - Ułożenie serwety na stole weselnym 
serwetki do stołu weselnegoWariant III - Ułożenie serwety na stole weselnym

Serwetniki: glamour czy eko?

Na tym nie koniec. Jeśli konstrukcja serwety wymaga jej umocnienia, np. przewiązania, również i na ten element dekoracji musimy zwrócić baczną uwagę. Serwetę przewiązać można wstążką czy nawet źdźbłem trawy, jeśli styl i motyw przewodni wesela na to pozwalają. Romantyczną wersją serwetnika będzie perełkowa girlanda czy ceramiczny aniołek. Do wesela w stylu glamour doskonale wpasuje się serwetnik w formie pierścienia, obowiązkowo z wielkim kamieniem.

dekoracje na ślub, serwetki jako ozdoba stołuKlasyczny rulon z materiałowej serwety

Tekst i miejsce: Holiday Inn Kraków
www.hik.krakow.pl

Zdjęcia: Namysław Tomaka, Namek Photo Factory

Oceń ten artykuł
(1 głos)

1 komentarz

  • Link do komentarza Tamara poniedziałek, 12 marzec 2018 16:55 napisane przez Tamara

    Pamiętam jaki to kłopot wybrać odpowiednie dodatki, zaproszenia itp... Miałam kłopot póki nie trafiłam na sklep fiocco.pl - tam macie wszystko w jednym miejscu i ogromny wybór zaproszeń, dodatków, prezentów! Polecam!

Skomentuj