Dekoracje ślubne z gipsówki. Ślub i wesele w bieli i zieleni

Gipsówka zwana również Łyszczcem, jeszcze do niedawna traktowana była jako element kompozycji florystycznych. Często niechciana, kojarzona z czasami PRL-u, gdy była obowiązkowym dodatkiem do bukietu z czerwonych róż, nagle rozkwitła jako królowa pierwszego planu.

Gipsówka - na ślub i wesele

wianek z gipsówkiWianek z gipsówki

Te drobniutkie, białe kwiatuszki dają wielkie pole do popisu. Wianuszki z gipsówki doskonale nadają się do dekoracji drzwi, samochodu, krzeseł Pary Młodej, główek maleńkich dziewczynek sypiących płatki lub samej Panny Młodej!

Bukiet ślubny z gipsówki

Jest zwiewną, białą chmurką z niewielkim dodatkiem srebrzystej zieleni starca i eukaliptusa. Nasza Panna Młoda zdecydowała się na dodatki w jakże modnym w 2015 roku kolorze glacier gray. Wstążki w tym kolorze pojawiły się w całej dekoracji: bukiecie ślubnym, butonierkach, gipsówkowych girlandach na poręczach schodów i poduszeczce ma obrączki.

gipsówkowe wesele, bukiet z gipsówkiBukiet ślubny z gipsówki

Na każdym stole pojawiły się słoiczki i buteleczki z akcentami glacier gray, wypełnione gipsówką, czyśćcem, starcem, brunią i eukaliptusem. Całość dopełniały jasne i złote świece, bowiem biel dekoracji została przełamana złotem. Elegancki sznyt nadały tez materiałowe serwetki przewiązane wstążka z dodatkiem gałązki gipsówki.

gipsówkowy ślubPoduszka na obrączki z gipsówką 
slub i wesele z gipsówkiButonierka z gipsówki

dekoracje gipsówkowe

Nie bójmy się eksperymentów! Pierwsze skrzypce może zagrać właściwie każda roślina – byle zręcznie jej użyć...

Tekst: Alicja Wańkowicz-Gil i Kamila Starmach, Pracownia Florystyczna Anemony
www.anemony.pl
logo anemony

Zdjęcia - Adam Gzyl, Fototikka

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Skomentuj