Kolorowy wianek ślubny zamiast welonu

Coraz więcej Panien Młodych rezygnuje z welonu na rzecz ozdób ze świeżych kwiatów. I od kilku sezonów delikatne fascynatory, grzebienie i inne dodatki zostają zastąpione dużymi wiankami ślubnymi. 

wianek ślubnyEnergetyczny, fuksjowy wianek ślubny
Wykonanie wianka - Joanna Stasiowska, Kameleon
Zdjęcie - Ewa Janicka

Wianki ślubne

Zdecydowanie dodają uroku i dziewczęcości. Mogą występować razem z bukietem ślubnym lub zupełnie solo. Sprawdzają się najlepiej przy długich, luźno rozpuszczonych włosach, ale też dobrze wyglądają w romantycznych upięciach. Mogą być bez problemu dedykowane dla Panien Młodych z krótkimi włosami, jednak w tym przypadku ważna jest ich wielkość i forma.

wianki ślubneCzerwony wianek ślubny

Wianki ślubne - trendy

Od kilku sezonów bawimy się formą i wielkością. Odchodzi się od klasycznych, delikatnych wianków na rzecz asymetrycznych, dużych form. Zdecydowanie pięknie wyglądają wianki z dużymi kwiatami i w mocnych kolorach. Dobrze sprawdzają się w klimatach boho i rustykalnych, ale nie tylko. Niejednokrotnie Panny Młode przy bardzo eleganckich sukienkach marzą o wiankach i wtedy ważne by doświadczony florysta dobrał odpowiednią formę.

Mijający sezon ślubny odkrył wianki na nowo i wydaje się, że rok 2016 będzie rokiem tego typu ozdób do włosów. Panny Młode stawiają na naturalność i świeże kwiaty. Bardzo ważny jest wybór koloru i kwiatów, odpowiednie zabezpieczenie ich przed wysokimi temperaturami i długimi godzinami bez wody. Warto więc przed wyborem wianka przedyskutować wszelkie kwestie jego wyboru - od spójności z całą stylizacją ślubną, przez dobór formy, po kolor i wielkość. 

Nawet jeśli dzień ślubu z jakiś przyczyn wyklucza wianek ślubny, można o nim pomyśleć na sesję ślubną i spełnić swoje marzenia.

wianek na ślubwianki slubneWianek ślubny w ciepłych pomarańczach
Wianek ślubnyWianek ślubny z akcentem pomarańczy i fioletu z wrzosami
wianek slubnyRóżowy wianek ślubny z piwonii

Tekst i wykonanie dekoracji weselnych: Joanna Stasiowska, Pracownia Florystyczna Kameleon
www.dekoracje-kwiaty.pl

Fotografie - Ewa Janicka

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj