Trendy ślubne 2016 - proroctwa kolejnego sezonu

Patrząc na modele sukien ślubnych na rok 2016 i inspirując się nimi, można pokusić się w proroctwa stylów i charakterów wesel kolejnego sezonu. W zapowiedziach widać oczywiście nurt klasyki, ale też dodatek piór, mocne motywy kwiatowe, pastele i nadruki. Szczęśliwie dla Panien Młodych rok ślubów i wesel 2016 zadowoli każdą z nich.

Jakie będą najmodniejsze tematy wesel na rok kolejny? Poniżej cztery najmocniejsze trendy ślubne 2016

1. Wesele rustykalne

Rok ślubów 2016 będzie kontynuacją miłości do stylu rustykalnego, ale z pewnością będzie ich dużo więcej niż w mijającym roku. Wszelkie dekoracje ślubne będą jeszcze bardziej polne i ogrodowe, jeszcze bardziej nieregularne w formie. Miłość do starych stodół i drewnianych kościołów pozostanie nienaruszona, ale dzięki nowej ustawie o ślubach plenerowych część Par pokusi się na śluby w parkach i domowych ogrodach. Pastele zdominują naturalne kolory ziemi na czele z bladymi zieleniami, odcieniami brzoskwini i fioletu. Malowane słoiki wieszane jako oświetlenie, surowe tkaniny, juta i drewniane krzesła bez okryć - to czołowe wytyczne stylu.

slub i wesele 2016, trendy slubne 2016Słoiki lampiony - Violetta Krzaczek, Retroflexus, Zdjęcie - Joanna Kozek
Drogowskaz - Bogna Trętko, Zdjęcie - Agnieszka Tomkiel
Rustykalna Panna Młoda: Kolczyki z kamieniem - Apart, Kolczyki sutasz - Moniq Jewlery, Zdjęcie - Anna Cupczyńska
Bukiet zielono-chabrowy - Pracownia Kameleon, Zdjęcie - Namysław Tomaka
Biało-zielony bukiet z makówkami - Hubert Lamański, Zdjęcie - Black Tree Studio


2. Bohemian chic

Rok 2016 odsłoni nurt boho w 4 klasycznych składowych stylu -  kolory, folkowe akcenty, naturalne materiały wraz ze swobodą i fantazją. Kwiatowe ozdoby do włosów i wianki ślubne sprawią, że stylizacja będzie bardziej romantyczna. Panna Młoda boho będzie nadal zachwycać nieuczesanymi, niegrzecznymi bukietami ślubnymi. Boho kocha kolory i różnorakie formy, więc wesela w tym stylu to nieograniczone możliwości bawienia się stylami i kolorami. To idealny temat na wykorzystanie babcinych wazoników i znalezionych na strychu skarbów dekoracyjnych. Tu bawimy się w plenerach, ogrodach uciekając od klasycznego menu, a wybierając eko potrawy lub lekkie grillowane dania.  Boho kocha się w girlandach, żyrandolach kwiatowych, huśtawkach z zielonymi dekoracjami i ogromnej ilości świec.

slub i wesele 2016, trendy slubne 2016Wykonanie fryzury z warkoczem - Bali Beauty House
Aranżacja stołu ze słodkościami - slodkiestoly.pl
Bukiet ślubny i wianki - Pracownia Anemony
Zdjęcia - Atelier Pryzmat


3. Klasyczny glamour

Rok ślubów 216 ma przynieść więcej romantyzmu, co więcej - modne będzie wszystko co się błyszczy i świeci, ale w elegancki sposób. Będzie można postawić w dekoracjach na ponadczasowe i bardzo luksusowe złoto. Szukamy błyszczących satyn, kryształowych żyrandoli i pałacowych wnętrz. Jesienią i zimą powinniśmy postawić na metaliczne dekoracje, jednak rok 2016 zdecydowanie odda panowanie złotym dodatkom. To powrót do złotej biżuterii i idealny czas na złote buty do ślubu. To czas na hollywoodzkie przyjęcia z szampanem i wytworne dekoracje ślubne.

slub i wesele 2016, trendy slubne 2016Ścianka z żywych kwiatów - Violetta Krzaczek, Biżuteria - Apart, Zdjęcie - Namysław Tomaka
Suknia ślubna i buty do ślubu: Zdjęcie - Joanna Dorszyk
Bukiet ślubny z piwonii - Bogna Trętko, Paper Flower Art
Złote kolczyki - Apart, Zdjęcie Anna Cupczyńska


4. Pastelove

To będzie kolejny rok miłości do pasteli - spokojnych, stonowanych, wręcz relaksujących. Ukochany neutralny szary ma również przejść do nieco cieplejszej formy, mieszając się z fioletem. Pastele mają być bazą wszelkich dekoracji, wzbogacone mlecznym szkłem vintage i pięknymi świecznikami mają otulać romantyzmem i lekkością.

slub i wesele 2016, trendy slubne 2016Fryzura ślubna - Bali Beauty House, Zdjęcie - Atelier Pryzmat
Różowe bukiety z piwonii - Julia Szymczuk-Rozbicka, Tajemniczy Ogród, Warszawa

Blado-różowy bukiet z liśćmi starca - Violetta Krzaczek, Retroflexus
Biżuteria srebrna i kolorowa - Apart, Zdjęcie - Namysław Tomaka


Rok ślubów 2016, to jak widać ciągłość tematów z lat poprzednich. Nadal kochamy boho i rustykalne cuda lub błyszczymy i odbijamy się w złocie. Różowe Panny Młode też znajdą coś dla siebie - różowy w pastelach jest jednym ze słodszych kolorów.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza moniaaaczek193 sobota, 31 październik 2015 22:24 napisane przez moniaaaczek193

    Ciekawy materiał

Skomentuj