PasteLove dekoracje ślubne w stylu vintage

Styl vintage w głównej mierze oparty jest na rekwizytach i akcesoriach Panny Młodej, takich jak pióra, perły, stare gramofony czy porcelana. Spoglądając na fotografie z lat 20' i 30'-tych widzimy, że nie tylko suknie i Panny Młode mówią nam o tamtym okresie, ale też kwiaty.

pastelowe dekoracje vintageDekoracje ślubne w stylu vintage - Violetta Krzaczek, Retroflexus

W prezentowanej tu aranżacji stołu weselnego, to nie rekwizyty grają główną rolę, lecz decydującym elementem, który nadaje ton vintage są właśnie kwiaty.
Dominującą dekoracją stołu jest kandelabr, wypełniony różami angielskimi i gałązkowymi, ze spływającym szarym mchem. To właśnie Tillandsia i dodatkowo róże mocno zaznaczają charakter vintage. Mniejsze kompozycje w szarych donicach tylko podkreślają integralny styl całej aranżacji.

pastelowe dekoracje ślubnepastelowe dekoracje vintageKandelabr w dekoracjach ślubnych vintage
pastelowe dekoracje ślubnePastelowe dekoracje slubne


Bukiet ślubny vintage

Bukiety ślubne pozostają w tej samej tonacji. Pierwszy z nich tworzą tylko róże owinięte mchem. Ma on zachowany klasyczny okrągły kształt.

bukiet ślubny vintageBukiet ślubny vintage

Drugi, kształtem przypomina gniazdko, wykonane z brunii, na którym osadzone zostało kilka róż. Całość bukietu dopełnia Tillandsia, swobodnie spływająca spod spodu.

bukiet ślubny vintagePastelovy bukiet ślubny vintage z brunią

Wszystkie dekoracje sprawiają wrażenie jakby zostały wyciągnięte ze strychu prababci, gdzie były przez nią pieczołowicie przechowywane.

Tekst oraz wykonanie dekoracji i bukietów: Violetta Krzaczek, Retroflexus
www.retroflexus.pl

Fotografie: Agnieszka Tomkiel, Foto Kadry

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Skomentuj