Najmodniejsze kolory roku 2015 w bukietach ślubnych

Wraz z nadejściem wiosny coraz bardziej klarowny staje się trend na rok 2015 - w dużej mierze zależy to oczywiście od sezonowości i dostępności poszczególnych roślin. Generalnie jednak w roku 2015 można będzie zaobserwować ruch w kierunku chłodniejszej i bardziej miękkiej strony spektrum kolorów.

Trendy 2015 we florystyce ślubnej

Eklektyczna mieszanka przygaszonych, bladych pasteli oraz neutralny charakter kolorów natury wynika z marzeń o prostszych czasach. Taka mieszanka przywodzi na myśl wspomnienia retro lub folkową sztukę układania kwiatów.

Trendy ślubne 2015 w bukietach ślubnych

Pragnienie prostoty, nostalgicznej, acz eleganckiej, może się wyrażać za pomocą girland, wieńców i podwieszeń z różnorodnej zieleni - mirtu, bluszczu, śliwy wawrzynolistnej, czy dębu. Mini girlandy będą wykorzystywane obszerniej niż dotychczas - jako rama dla menu, czy ozdoba krzeseł Państwa Młodych. Styl retro podkreślą naturalne materiały: len, juta, papier bawełniany, niewybielony sznurek konopny, trawy... Charakter i kolorystyka całej ceremonii wraz z weselem będzie obowiązywać już na etapie spersonalizowanych zaproszeń. Później będzie kontynuowana poprzez strój Pary Młodej, miejsce ceremonii, winietki, dobór menu, prezentów dla Gości, czy innych elementów, gdzie dekoracje floralne stanowią nieodłączną i znamienitą część spójnej całości- podkreślają charakter wydarzenia, i stanowią jego piękne tło, które nadaje styl i klasę zarówno w trakcie ceremonii, jak później w pamięci i na zdjęciach.

Kolor trend 2015 - Marsala

Kolorem roku 2015 jest Marsala - kolor wina włoskiego z regionu Sycylii. Kolor ten to "subtelnie uwodzicielski odcień", ciepły i wzbudzający zaufanie, nieoczywisty. Podany w matowym wykończeniu podkreśla organiczny charakter Marsala, po dodaniu połysku przekazuje zupełnie inną wiadomość - przepychu i luksusu.

Bukiet ślubny w kolorze MarsalaBukiet ślubny w kolorze marsala

Bukiet ślubny w kolorze Marsala - Trend Ślubny 2015

Pięknie komponuje się z równie nieoczywistym bladym różem i ciemniejszą zielenią, a także z delikatnym kolorem budyniu waniliowego i nieco jaśniejszą zielenią, również lekko srebrzystą.

Kwiaty podkreślające ten naturalny, choć elegancki styl popołudniowej herbaty w angielskim ogrodzie to piwonia, dalia, róża - odmiany angielskie, jaskier, hortensja, tawułka, driakiew cantedeskia. Również charakter kwiatowych dekoracji nawiązuje do tego stylu - wyniesione, lekkie, spływające, ale eleganckie.

Kolor trend 2015 - Glacier Grey

Drugim ciekawym kolorem roku 2015 jest Glacier Grey (srebrzysty szary, złamany kroplą błękitu). W zestawieniu z beżami, bladym pudrowym różem, śmietaną, a nawet bielą daje efekt świetlistości kompozycjom kwiatowym. Bukiet ślubny z dodatkiem koloru Glacier Grey nabierze charakteru większej elegancji, a przy tym wciąż jest delikatny i subtelny.

letni bukiet ślubny z błękitnym akcentem, bukiety ślubne 2015letni bukiet ślubny z błękitnym akcentem, bukiety ślubne 2015letni bukiet ślubny z błękitnym akcentem, bukiety ślubne 2015
W roku 2015 pojawi się dużo więcej kwiatowych dekoracji podwieszanych, które wzbogacone o dodatkowe oświetlenie podkreślą styl vintage. Oświetlenie świecami, lampionami, czy światełkami będzie wręcz niezbędne dla uzyskania klimatu i efektu - kolor, zapach, światło, muzyka w kompletnym połączeniu będą magicznie oddziaływać na zmysły i zanurzą uroczystość zaślubin w magii.

Tekst i wykonanie bukietów ślubnych: Pracownia Florystyczna Anemony
www.anemony.pl

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Skomentuj