Ślub w plenerze a dekoracje weselne

Śluby w plenerze to temat gorący, bo od 1 marca zmieniły się przepisy i łatwiej o taką ceremonię poza USC. Pewnie ten sezon nie pokaże jeszcze skali, ilu tak naprawdę będzie chętnych na tego typu uroczystości.

Zostało mało czasu na organizację, a wszyscy Ci, którzy zdecydują się powiedzieć sakramentalne "tak" w tym roku, już wiele spraw organizacyjnych mają za sobą. Wnioski wyciągniemy zapewne w kolejnym sezonie. Nie zmienia to faktu, że do tej pory uroczystości ślubne pod pewnymi warunkami mogły już odbywać się pod przysłowiową "chmurką". Ślub na plaży, w parku czy ogrodzie otaczającym piękny pałac - dlaczego nie?

ślub w plenerze
Ślub w plenerze

Ślub w plenerze - dekoracje z kwiatów

Śluby w plenerze  - budżet 

Trzeba pamiętać, że tego typu przedsięwzięcie wymaga dodatkowych kosztów. Młoda Para w budżecie ślubnym oprócz dekoracji sali, samochodu, bukietów, powinna dodatkowo uwzględnić:

- dekorację miejsca złożenia przysięgi
- kwiatową lub materiałową pergolę, namiot, pod którym stanie Młoda Para, świadkowie, urzędnik, bo musimy liczyć się z polską zmienną aurą :)
- kwiaty na stół urzędnika
- dekorację alejki, przejścia
- dekorację krzeseł Pary Młodej
- dzieci sypiące płatki tylko żywych kwiatów ;)
- latarenki, bukieciki, świece, pochodnie.... i wiele innych, na co tylko mają ochotę Młodzi tego dnia :) Ta lista zdaje się nie mieć końca.

ślub w plenerze
ślub w plenerze
ślub w plenerze
ślub w plenerze

Ślub w plenerze - budżet


Wraz z rozszerzającą się listą życzeń koszty, wiadomo rosną, ale jak zawsze powiem, warto :)
Po uroczystości zostają piękne zdjęcia, które ogląda się po wielu latach z uśmiechem na ustach, a czasem łezką w oku, ciesząc się niebanalną dekoracją.

Śluby w plenerze a śluby tematyczne

Jeśli Młoda Para zdecydowała się na temat czy motyw przewodni wesela, dobrze byłoby podkreślić i powtórzyć go w dodatkach na zewnątrz, tam gdzie ślub plenerowy się odbywa. Nie muszą to być dokładnie takie same kompozycje. Wystarczy, że powtórzymy ten sam kolor, gatunek kwiatów i motyw.

śluby w plenerzeŚluby w plenerze w kolorze przewodnim

Ślub w plenerze - jakie kwiaty?

Wianki z kwiatów, mchu czy szklane tuby z kwiatami dekorujące salę dobrze, by pojawiły się również w ogrodzie, parku czy na plaży.
Z kwiatów pięknie będą prezentowały się lilie i mieczyki. Są wysokie i dostojne. Powtórzone w kilku punktach wzdłuż dywanu, stworzą alejkę, która na pewno zrobi wrażenie na wszystkich Gościach Weselnych. Szklane tuby z różami zatopionymi w wodzie, z pływającą świecą sprawdzą się dobrze i w deszczu i upale. Tlen obecny w wodzie, podczepia się do płatków i liści kwiatów, na co na pewno zwrócą uwagę goście. Dla tradycjonalistów proponujemy kwiatowe kosze na postumentach z różnymi gatunkami kwiatów w przewodnim kolorze ślubu i wesela.

Przy planowaniu kwiatowych dekoracji, wykorzystajmy infrastrukturę miejsca. Mam na myśli balustrady, schody, tarasy. Mogą pojawić się bukiety na postumentach, małe bukieciki z eleganckimi, satynowymi kokardami w kolorze przewodnim wesela, które zawiesimy na ogrodzeniu tarasu.

ślub w plenerze

Szukajmy punktów wspólnych np. ogrodzie jedną z roślin dość często spotykanych jest bluszcz, który może stać się motywem przewodnim lub dodatkiem w kwiatowych kompozycjach na zewnątrz i w sali weselnej.
Świeczniki i latarenki ozdobione wstążkami, płatkami, bluszczem właśnie, letnią nocą w blasku zapalonych świec stworzą miły nastrój.

śluby w plenerze
Śluby w plenerze na tarasie
śluby w plenerze
śluby w plenerze
śluby w plenerze
ślub w plenerze
Ślub w plenerze w ogrodzie
śluby w plenerze
dekoracja z wieńcy na ślub w plenerze
Dekoracje na ślub w plenerze

Narzeczeni powinni pamiętać, aby dekoracje pasowały do plenerowego otoczenia. Kolumny greckie nie będą dobrze wyglądały na plaży. Ale już świeczniki przygotowane ze słoików, wysypane piaskiem, dekoracje z muszlami i wszystkim co kojarzy się z wodą, morzem, jak najbardziej. Za pomocą dekoracji z kwiatów pokażmy, zaproszonym gościom, które miejsca zajmują narzeczeni i ich świadkowie. Krzesła tych najważniejszych osób możemy ozdobić pojedynczym kwiatem, bukiecikiem czy wianuszkiem. Jeśli wśród uczestników są osoby starsze, ustawmy o kilka miejsc do siedzenia więcej, dzięki temu i krzesła stworzą elegancką oprawę plenerowego ślubu.

Florysta zadba, aby kwiaty nawet w upalny dzień miały dostęp do wody, wyglądały świeżo i pięknie przez całą ceremonię.

Tekst i zdjęcia: Julia Szymczuk-Rozbicka, Tajemniczy Ogród, Warszawa
www.tajemniczyogrod.waw.pl

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

2 komentarzy

  • Link do komentarza Marysia środa, 04 wrzesień 2019 15:52 napisane przez Marysia

    mielismy wesele w plenerze polecam kazdemu !!! te magiczne dekoracje, atmosfera. było oryginalnie i akurat trafilismy z pogodą ;) całą piękną oprawe zawdzieczamy pracowni Dzika Róża, w szczególnosci Pani Ewie! :)

  • Link do komentarza Marysia środa, 04 wrzesień 2019 15:51 napisane przez Marysia

    mielismy wesele w plenerze polecam kazdemu !!! te magiczne dekoracje, atmosfera. było oryginalnie i akurat trafilismy z pogodą ;) całą piękną oprawe zawdzieczamy pracowni Dzika Róża, w szczególnosci Pani Ewie! :) dekoracje-sal.com/dekoracje-na-slub-w-plenerze-slask/

Skomentuj