Leśne wesele ze słonecznikami. Rustykalne dekoracje z mchu i paproci

Alexandra i Rafał poznali się w amerykańskiej bazie wojskowej w Niemczech. On leczył tam rany z Afganistanu, ona była pielęgniarką wojskową z USA. Historia ich miłości została wcześniej opisana na łamach Gazety Polskiej. Po kilku latach problemów z wizą i spotykania się głównie poza granicami Polski, ich związek nareszcie został zwieńczony ślubem.

Wymarzone wesele Alexandry to przyjęcie pełne drzew, mchu i niemalże dzikich aranżacji na stołach. Specjalnym życzeniem Panny Młodej były słoneczniki, a bukiet ślubny koniecznie miał być asymetryczny i w "luźnym" stylu.

bukiet ślubny ze słoneczników, leśne weselebukiet ślubny ze słoneczników, leśne weseleAsymetryczny bukiet ślubny ze słonecznikóweko butonierki ślubne, leśne wesele, butonierka dla Pana MłodegoButonierki na ślub - wesele rustykalne

By wprowadzić specyficzny klimat leśny do sali wstawiliśmy 18 drzew. Aranżacje na stołach, to nic innego jak tylko wypłukane przez rzekę korzenie drzew, na których utworzone zostały kompozycje z roślin i kwiatów. Dzieła dopełniły drobne gałęzie grabu z których zwisały lampiony-bombki.

lampiony bombki na ślub i wesele, szklane lampiony jako dekoracja na ślub lampiony bombki na ślub i wesele, szklane lampiony jako dekoracja na ślub

Wiszące szklane lampiony jako dekoracja weselna

Niektóre z bufetów zostały ozdobione drewnianymi obrazkami. Do deseczki została przyczepiona "kieszonka" z mchu, a do niej włożone różne rodzaje paproci.

dekoracje ślubne z mchu i paproci, leśne wesele

dekoracje ślubne z mchu i paproci, leśne wesele dekoracje ślubne z mchu i paproci, leśne wesele

Dekoracje ślubne z mchu i paproci
dekoracje ślubne ze słoneczników, leśne wesele

Obok najdłuższego ze stołów bufetowych utworzyliśmy alejkę z drzew.

Małym wyzwaniem okazała się dekoracja stolika z tortem weselnym. W zasadzie, nie był to typowy słodki stół z tortem, a przenośny stolik na kółkach. Był zbyt małych rozmiarów, by można tam było wstawić dodatkowe dekoracje. Najlepszym rozwiązaniem okazało się osadzenie tortu weselnego na miękkim dywanie z dwóch rodzajów mchu. Tym sposobem stolik zamienił się w mały wycinek runa leśnego.

tort ślubny na mchu  leśnymi akcentami, leśne weseletort ślubny na mchu  leśnymi akcentami, leśne weseleBiały tort weselny na mchu z leśnymi akcentami

Wesele pełne świateł lampionów było kolejnym marzeniem Panny Młodej. Ponieważ chciała uniknąć głównego oświetlenia sali weselnej, do ogromnego drewnianego stropu przymocowaliśmy 150 lampionów, rozświetlających część taneczną sali. Stoliki natomiast rozjaśniło mnóstwo mniejszych lampionów-bombek, zawieszonych na gałęziach.

szklane wiszące lampiony  na wesele, dekoracje ślubne, leśne weseleszklane wiszące lampiony  na wesele, dekoracje ślubne, leśne weseleZwisające z sufitu lampiony - było ich aż 150!

Bufety zdobiły świece w różnorodnych słojach, a drzewa podświetlały dyskretne lampki.

szklane słoje ze świeczkami na wesele, rustykalne dekoracje ślubne, leśne wesele szklane lampiony ze świeczkami na wesele, rustykalne dekoracje ślubne, leśne wesele

A wraz z zapadnięciem zmroku  dzięki świecom wytworzył się magiczny, niepowtarzalny klimat jak z zaczarowanego lasu pełnego świetlików.

Tekst i wykonanie dekoracji: Violetta Krzaczek, Retroflexus
www.retroflexus.pl

Fotografie : Joanna Kozek

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Skomentuj