Dekoracje ślubne na ślub w drewnianym kościółku

Jak przygotować kościół na ceremonię zaślubin? Ślub w drewnianym kościółku.
Małe drewniane kościoły, zawsze miały dla mnie swoisty urok. Może dlatego, że tam skąd pochodzę jest ich niewiele. Większość z nich stanowi dzisiaj zabytek narodowy.

Są stosunkowo niewielkich rozmiarów, dlatego też kompozycje ślubne z kwiatów wyglądają bardzo korzystnie i nie "gubią się" w ich wnętrzu.

O czym warto pamiętać dekorując kościół na ślub?

1. Efektowne wejście.

Pięknym, a zarazem robiącym duże wrażenie elementem jest girlanda nad głównym wejściem. Może to być łuk lub też girlanda sięgająca do ziemi po obydwóch stronach.

Girlanda ślubna na ślubGirlandy kwiatowe w dekoracjach ślubnych

2. Specjalnie przygotowane krzesła i klęczniki dla Pary Młodej.

Tu dekorujemy zarówno oparcia krzeseł. jak i część klęcznika, zwróconą w stronę Młodych.
Uważam, że drewniane klęczniki wyglądają dużo korzystniej bez białych nakryć, które są powszechnie stosowane w "normalnych" kościołach. Krzesła świadków także wymagają naszej uwagi.
Dekorowanie kwiatami zewnętrznych części ław kościelnych jest nie tylko miłym gestem w stronę gości weselnych, ale także tworzy piękną alejkę kwiatową, która wiedzie was aż do samego ołtarza.

3. Ołtarz i nawy boczne.

Ilość aranżacji i dekoracji ślubnych przy ołtarzu głównym i nawach zależy od budżetu jaki jest przeznaczony na kwiaty w kościele. Najczęściej Pary Młode decydują sie na kwiaty przy ołtarzu głównym i na stole ofiarnym. Są to zwykle duże kompozycje proporcjonalnie dopasowane do wielkości ołtarzy.

4. Detale

W kościele też ważne są szczegóły. Pojedynczy kwiat osadzony na brzegu ławki czy przy kropielnicy będzie ciekawym dodatkiem.

Dekoracje ślubne do Kościoła Dekoracje ślubne do kościoła
Dekoracje ślubne ławek w kościele
Dekoracje ślubne z kwiatów w kościele
Dekoracje ślubne w Kościele

Dekoracje ślubne w kościele, dekoracje ołtarza i ław

Charakter ślubnych aranżacji kwiatowych w kościele, zależy zarówno od stylu kościoła, jak i upodobań Młodych. Warto się zastanowić wcześniej, co chcielibyśmy wyeksponować, a co ukryć, czy nawet usunąć z kościoła (np. stary dywan) na ceremonię ślubną.

Tekst i wykonanie dekoracji ślubnych Violetta Krzaczek, Retroflexus
www.retroflexus.plretroflexus_logo

Zdjęcia: Joanna Kozek Fotografia, Zygmunt Novák

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj