Wesele w leśnym klimacie - letni festiwal kolorów

Jak wyczarować leśne wesele w centrum miasta?
Monika i Marcin na swój ślub i wesele przyjechali prosto z Festiwalu Muzycznego. Pan Młody ściągnął kapelusz, Panna Młoda założyła wianek ślubny i już byli gotowi na wielkie świętowanie.

Przed wejściem do Starej Zajezdni - miejsca na wesele w Krakowie, gości weselnych witał drogowskaz z napisem "M&M Wedding festiwal". M czyli Monika, M czyli Marcin i ich festiwalowe, wspaniałe wesele. Industrialne wnętrza Starej Zajezdni w Krakowie ociepliliśmy ogromnymi kompozycjami z kwiatów we wszystkich najpiękniejszych kolorach lata, prawdziwymi drzewami ­ brzozami i dębami, światłem wielu świec i żarówek, beczkami, trawami, paprociami. Udało się stworzyć klimat leśny, festiwalowy, lecz jakby niedosłownie. Ot choćby te drewniane krążki pod talerzami, ale na eleganckich, pięknych koronkach, część świec opleciona koronką, a część brzozową korą.

leśne weseleleśne weseleleśne weseleleśne weselewesele w klimacie leśnymwesele w klimacie leśnym, dekoracje na stół weselnyleśne weseleKolorowe, letnie dekoracje na leśne wesele

Trawa, brzozowe pieńki, leśne paprocie świetnie się sprawdziły także na bufetach i słodkim stole. Wykorzystaliśmy do dekoracji wszelkie słoje, wiadra, dzbanki, konewki i bańki na mleko znalezione u wszystkich przyjaciół i znajomych.

leśne dekoracje na stół dla Państwa Młodychdrewaniane dodatki na weseledrewniane podkładki na weseleleśne weseleleśne dekoracjeLeśne dekoracje i drewniane krążki na wesele

drogowskazy na weseludrogowskazy na weseleDrewniane drogowskazy na weselu

leśne wesele, beczki na weseluDrewniane beczki na weselubeczki na weseluWeselne dekoracje na beczkachdrewniane pieńki jako aranżacja weselaleśne wesele, paprocie na weseluPaproć na ślub i weseledrewniane pieńki na weseleDrewniane, brzozowe pieńki w dekoracjach weselnych

Od najdłuższego jak dotąd w moich realizacjach ­ kilkunastometrowego stołu Państwa Młodych do dance flooor ­ prowadził długi, szeroki dywan ze sztucznej, ale pięknej trawy. Zjawiskowo wyglądała Młoda Para rozpoczynająca swój pierwszy taniec na zielonym dywanie.
A tańczono pod kolorowymi chorągiewkami i sznurami żarówek. Wspaniałą rolę odegrało w tej realizacji profesjonalne oświetlenie, dodające całej aranżacji blasku i koloru.

Po szalonej zabawie można było odpocząć w strefie chillout gdzie na trawiastej wykładzinie znalazły swoje przytulne miejsce ogromne snopy słomy, poowijane sielskimi obrusami, koronkami. A kto niekoniecznie chciał odpoczywać na nieco kłującej słomie mógł wyłożyć się na leżakach, które są atrakcją tego miejsca na wesele.

strefa chillout na weseleStrefa chillout - strefa wypoczynku na weselu, snopki słomy na weselu


Festiwal miłości i radości trwał do białego rana.

Tekst i wykonanie dekoracji leśnych na weselu: Bogna Trętko, Paper Flower Art

Fotografie: Agnieszka Tomkiel Foto Kadry
Organizacja wesela: Ślubna Pracownia Kraków
Papeteria: Projekt Ślub

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Skomentuj