Dekoracje florystyczne z żywych kwiatów na samochód do ślubu

Samochód do ślubu, bryczka, motor, a może rower? :) Odwieczny problem Par Młodych - czym do ślubu ?

Dziś Młode Pary prześcigają się w pomysłach czym do ślubu jechać? Kiedyś wystarczał umyty i wypolerowany pojazd wujka :), dziś przede wszystkim panowie spędzają więcej czasu nad doborem właściwej "maszyny".
Na szczęście dla wielu florystów, narzeczeni, coraz częściej rezygnują z gotowych, sztucznych dekoracji samochodu na rzecz nawet tych mniejszych, delikatniejszych, ale zaaranżowanych z żywych kwiatów.
Wystarczy dekoracja klamek subtelnymi bukiecikami i wszyscy wiedzą,  że tym samochodem jedzie Para Młoda. Czy nowoczesne auto, limuzyna czy coś z poprzedniej epoki wymaga udekorowania kwiatami w tak ważnym dniu jak ślub.

Na zdjęciach prezentacja wielu opcji dekoracji kwiatowych. Coraz częściej Młode Pary decydują się na delikatne ratanowe "pętelki" z pojedynczymi główkami kwiatów. W tej wersji świetnie sprawdzą się róże, gerbery i goździki.

dekoracje ślubne na auto, samochód ślubnydekoracje ślubne na auto, samochód ślubnydekoracje ślubne na auto, samochód ślubny

Modna gipsówka może pojawić się w formie kul czy też girlandy. I właśnie girlanda to druga bardzo popularna opcja udekorowania ślubnego pojazdu. Przede wszystkim nie przeszkadza kierowcy mimo swojej wielkości, a zdobi ładny wóz w naturalny sposób. Ułożyć ją można w okolicach szyby z przodu lub z tyłu samochodu, ale równie pięknie prezentuje się położona po skosie, przez całą przednią maskę.

dekoracje ślubne na auto, samochód ślubny

Serca, wianki, obrączki, ściśle kojarzone z zawarciem związku małżeńskiego, to kolejna propozycja florystów na dekorację samochodu. Ktoś powie, że może symbol zbyt oczywisty, ale podany we właściwy i ciekawy sposób, nie razi nikogo swoim bezpośrednim skojarzeniem.

dekoracje ślubne na auto, samochód ślubnydekoracje ślubne na auto, samochód ślubnydekoracje ślubne na auto, samochód ślubny

Dekoracja samochodu może, ale nie musi już nawiązywać swym kolorem do bukietu ślubnego Pani Młodej. Najczęściej kwiaty, które są wykorzystane do przybrania nawiązują do tematu przewodniego wesela. Na masce możemy zobaczyć główny gatunek, który pojawia się we wszystkich kompozycjach kwiatowych tego dnia. Przede wszystkim ma być przymocowana tak, aby przy zalecanej prędkości na masce się utrzymała, tak długo ile to potrzebne i oczywiście nie może przeszkadzać kierowcy w prowadzeniu samochodu.dekoracje ślubne na auto, samochód ślubnydekoracje ślubne na auto, samochód ślubnydekoracje ślubne na auto, samochód ślubnydekoracje ślubne na auto, samochód ślubnydekoracje ślubne na auto, samochód ślubny

Ilu klientów tyle dekoracji, ile samochodów i florystów tyle pomysłów. Nasza wyobraźnia jest nieograniczona.

Tekst i wykonanie dekoracji: Julia Szymczuk-Rozbicka, Tajemniczy Ogród, Warszawa
www.tajemniczyogrod.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

1 komentarz

  • Link do komentarza GdzieWesele.pl środa, 17 lipiec 2019 14:25 napisane przez GdzieWesele.pl

    Super pomysły :) Pozdrawiamy :)

Skomentuj