Wesele w stylu folk. Folkor w dekoracjach i bukietach ślubnych

Śluby i wesela folk z dekoracjami malowanymi naturą i rodzimym folklorem zbierają ogromne rzesze sprzymierzeńców. Folk na ślubie i weselu może gościć w dekoracjach ślubnych i bukiecie ślubnym i tak najczęściej się zdarza. Rodowite góralki mają suknie ślubne typowe dla regionu, natomiast cepry czerpią  moc i siłę folku raczej tylko w dodatkach.

Ślub i wesele w stylu folk to przepiękne skrzyżowanie owoców natury, energii kolorów i korzeni płynących z malowideł artystów ludowych. To bardzo często przewaga czerwieni, niebieskiego, żółtego lub zielonego koloru. Na ślubach w stylu folk próżno szukać Królowej Różu czy eleganckiej czerni.

Folklor na weselu gości też w kwiatach. Najczęstsze kwiaty na stołach, to kwiaty przypominające bukiety zebrane z łąk i polskich pól. To często dekoracje na bazie zbóż, pięknie wyglądających w karczmach czy drewnianych domach weselnych. Bukiety ślubne folk to często energetyczna feeria barw, idealna dla każdego typu urody Panny Młodej.

dekoracje ślubne w styli folk, folkowe wesele i ślub

dekoracje ślubne w styli folk, folkowe wesele i ślub

dekoracje ślubne w styli folk, folkowe wesele i ślub

dekoracje ślubne w styli folk, folkowe wesele i ślub dekoracje ślubne w styli folk, folkowe wesele i ślub

dekoracje ślubne w styli folk, folkowe wesele i ślub
Folkor to pochwała natury, dlatego często wykorzystuje się plony sadów owocowych tj. jabłka, śliwki czy gruszki, pasujące kolorami do całości. W ostatnich latach prym wiodą snopki siana pięknie zaaranżowane, które mogą służyć jako element dekoracji, jako siedzisko lub tablica informacyjna.

dekoracje ślubne w styli folk, folkowe wesele i ślubdekoracje ślubne w styli folk, folkowe wesele i ślubdekoracje ślubne w styli folk, folkowe wesele i ślub

Folk to tradycja, to wesela bliskie naturze z ogromnym potencjałem kolorów, form i stylu.

Tekst i wykonanie dekoracji ślubnych: Aneta Kowalczyk, Bello Matrimonio

Fot 1-8: Joanna Nowak
Fot 9: Łukasz Żołądź

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Skomentuj