Jesienne bukiety ślubne. Jesienne trendy ślubne i inspiracje

Każdej Pani Młodej, która nie boi się przełamywać tradycje, odważnie stosuje mocne zestawienia kolorów i faktur polecamy w dzień ślubu dać się ponieść..

panna młoda z jesiennymi bukietami

 


Propozycja 1:
Hubert Lamański, Pracownia Flower Land
Klasyczna forma bukietu ślubnego bardzo przypominająca XIX wieczne bukiety ślubne typu biedermeier o charakterystycznym stożkowym kształcie, tym razem w połączeniu z nowoczesnymi technikami nawijania, klejenia i nadziewania oraz oryginalnymi roślinami jak Czyściec wełnisty, Krwiściąg lekarski, Phanaelopsis, Nolina, Hoya linearis, Begonia sp., Limonium, Jarzębina, Kraspedia, Ripsalis, Peperomia, Chryzantema. Kolorystyka głównie srebrzysto-burgundowa, ale z radosnymi, żywymi akcentami.

jesienny bukiet ślubny

 


Propozycja 2:
Violetta Krzaczek, Retroflexus
Ognista gloriosa stonowana została jeżowcem, który tylko nieśmiało prezentuje swoje jesienne, pomarańczowe barwy. Wyraziste bordo, żółć i pomarańcz uzupełnia zwisająca zasłona w tonacji beżowo-różowej. Dopełnieniem kompozycji jest dekoracja rączki bukietu w kolorach nasyconego różu.

różowy jesienny bukiet

 


Propozycja 3:
Bogna Trętko, PaperFlowerArt
Po lecie pełnym jasnych, pastelowych barw proponuję pełen kolorów i energii jesienny bukiet. Bazą bukietu jest celozja grzebieniasta w kilku odcieniach czerwieni i amarantu. Dookoła celozji lekko zwisają, gęsto utkane kiście owoców kaliny. Na razie jest ona jeszcze zielona, ale będzie zmieniać swą barwę aż do pierwszych przymrozków przez pomarańcz, czerwień a niektóre odmiany aż do czerni. Owoce kaliny świetnie będą się prezentować w jesiennych bukietach w każdej ze swoich odsłon.

Do bukietu wkomponowałam czerwone trawy z drobnymi kuleczkami. Jesienne kompozycje nie muszą być suche i smutne. Proponuję dołożenie lekkich papierowych wycinanek - w tym przypadku ażurowych liści w odcieniu żółtego złota, jak złota bywa polska jesień. Listki spływają nieregularnie z jednej strony. Dzięki zastosowaniu złotego papieru bukiet ten jest elegancki a papierowe ażurowe motywy są nadal bardzo trendy. Wykończenie złotą i żółtą wstążką dopełnia paletę jesiennych barw.
Bukiet ten to pełne życia przejście pomiędzy latem a zimą.

jesienne bukiety ślubne


Propozycja 4:
Renata Tomków, Floredesign
Jesienna propozycja bukietu ślubnego pachnie lawendą i wspomnieniem letnich łąk. W kolorze zgaszonego szafiru ostów, przydymionej zieleni traw i czarnuszki, delikatnego różu astrów oraz srebrzystego odcienia liści czyśćca wełnistego zebrano zapachy przekwitającego lata i kolory ciepłej jesieni.

Niebanalna kompozycja pasuje do dziewczyny lubiącej sielski klimat, spacery po łąkach i lasach, czego owocem mógłby być taki bukiet… trochę polny, ale też szlachetny i niedosłowny w kolorach, a roślinnie różnorodny. Jakby zebrany o poranku, kiedy jeszcze mgła spowija kolory w srebrzystą mgiełkę.

Bukiet_6

 


Pomysł, produkcja i realizacja sesji: zespół abcslubu.pl
Fotografie: Marcin Romański / www.marcinromanski.com
Suknie ślubne: Pronuptia Paris / www.pronuptia.com.pl
Miejsce sesji: Holiday Inn Kraków City Center / www.hik.krakow.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj