"Chwasty" w nowej, ślubnej odsłonie

Jeśli jesteś już zmęczona niezliczonymi godzinami poszukiwań swojego oryginalnego bukietu ślubnego, spójrz co dzika, niekultywowana przyroda ma do zaoferowania.

Okazuje się, że skromne rośliny zielne nie ustępują wdziękiem egzotycznym przybyszom z drugiego końca świata.
Panny Młode, które cenią sobie prostotę i naturalność, znajdą w nich nie tylko nietuzinkowość, ale być może i nutkę wyszukania.

Nie sposób w przyrodzie przegapić prawdziwego giganta jakim jest barszcz Sosnowskiego. Potężne baldachy tego gościa z Kaukazu, przekraczają wysokość 2 metrów, a mogą sięgać nawet 5! Lepiej nie nosić go w gołych rękach zbyt długo, bowiem powoduje oparzenia. Za to będzie rewelacyjną dekoracją ślubu w plenerze lub ogrodzie, dzięki swoim olbrzymim "parasolom".

barszcz sosnowskiego w dekoracjach ślubnych


Wrotycz pospolity
to niezaprzeczalny król wszystkich rowów. Ma niesamowite właściwości lecznicze, jak i... toksyczne. Swoją intensywną kanarkową żółcią, stworzy fantastyczną bazę dla bogatego w kolory, wesołego wesela.

wrotycz pospolity w dekoracjach ślubnych


Pałka szerokolistna
już dawno utorowała sobie drogę do...kuchni, a zwłaszcza kuchni survivalowej. Dosłownie wszystkie części tej rośliny są jadalne. Jest znana i doceniana z dawien dawna, jako źródło skrobi, białka i cukru. Jej aksamitne, wysmukłe pałki, po dodaniu dekoracyjnej oprawy, zamienią się w ekskluzywny bukiet dla Panny Młodej.

pałka szerokolistna w dekoracjach ślubnych pałka szerokolistna w dekoracjach ślubnych


Sit rozpierzchły
rośnie głównie na podmokłych pastwiskach. Jego atrakcyjne, szpiczaste łodygi, w innych odmianach mogą być fantazyjnie poskręcane. W medycynie ludowej był stosowany przy reumatyzmie. I uwaga! Wodne wyciągi z ziela wspomagają proces odchudzania.

Sit rozpierzchły w dekoracjach ślubnych

Sit rozpierzchły i trzcina pospolita w towarzystwie astrów karłowatych, wrzosów i onętka.


Wiotka trzcina jest prawdziwą kosmopolitką. Nie zasiedla tylko Antarktydy. Kwitnie tworząc asymetryczną, rozpierzchłą wiechę w kolorze brunatno- burgundowym. Do dekoracji można także wykorzystać jej zdrewniałe łodygi, dawniej służące do budowy strzechy.

trzcina w dekoracjach ślubnych

Sit, trzcina i wrzos w dekoracji na stół


Zwiewna niczym mgiełka trawa to śmiałek pogięty, wraz z tawułą po lewej. Po prawej w kompozycji z przytulią właściwą i kruszyną.

chwasty w dekoracjach ślubnych chwasty w dekoracjach ślubnych


Większość prezentowanych tu roślin lubi sobie moczyć nogi nad brzegami wód. Zadbaj więc i o swoje i na zbiory zabierz ze sobą kalosze.

Specjalista portalu abcslubu: Violetta Krzaczek, Retroflexus
www.retroflexus.pl

retroflexus_logo

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj