Bukiet ślubny z sukulentów idealny na lato i wysokie temperatury

Bukiety ślubne z sukulentów to niezwyczajna i bardzo ciekawa opcja wiązanek ślubnych  dla odważnej Panny Młodej. Sukulenty mało doceniane kiedyś w rękach sprawnych florystów zamieniają bukiety ślubne w niebanalne formy.

Bukiet ślubny z sukulentami

Sukulenty w bukietach ślubnych czyli co?

Sukulenty to rośliny gruboszowate, "soczyste", które przystosowały się do życia w warunkach ograniczonej dostępności wody. To idealne rośliny na susze, wysokie temperatury i mocne słońce.

Bukiety ślubne z sukulentami to bukiety z dodatkiem lub na bazie gruboszy, rojników, aloesu lub eszewerii. Wyglądają świetnie i są "wiecznie zielone" i bardzo trwałe. Przyjmują kolory od miętowych i szarawych, tak bardzo modnych w tym sezonie pasteli, przez mocną lub groszkową zieleń po  brązy, czerwienie, bordo.

Sukulenty w bukietach ślubnych można dokładać pojedynczo do klasycznych kompozycji kwiatowych lub mogą stanowić podstawę kompozycji.
Sukulenty pięknie wyglądają w wiązankach ślubnych z dodatkiem jaskrów, dalii, storczyków piwonii albo jedynie w parze z gipsówką. Mało doceniane dają ogromną moc możliwości na małe dzieła sztuki.

Bukiety ślubne z sukulentamiBukiety ślubne z sukulentamiWiązanka ślubna z sukulentami
Bukiet ślubny z sukulentów

Tekst i wykonanie bukietów ślubnych:  Anna Fudali, Ładne Kwiatki, Kraków
www.facebook.com/studio.ladne.kwiatki
www.ladnekwiatki.krakow.pl

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Skomentuj