Bukiety ślubne i dekoracje ślubne z muszli a śluby tematyczne

Od wieków muszle przywołują obraz plaży piasku i natury. Od niedawna muszle stały się atrakcyjnym elementem i bazą bukietów ślubnych i eleganckich dekoracji na wesele.

Klasyka gatunku

Muszle w bukietach ślubnych typowych i klasycznych - to propozycja dla Panien Młodych wiążących swój ślub z tematem plaży, piasku i natury. To też idealna opcja dla ślubów w stylu marinistycznym. To też świetne rozwiązanie dla Par biorących ślub za granicą.

fot: Bukiety z muszli
fot: Atelier Pryzmat

Śluby w stylu vintage

Kto by pomyślał, że muszle mogą stanowić  bazę przepięknych bukietów w klimacie vintage?  A zdecydowanie mogą! Dodatki szarego futra czy kryształowych detali przenoszą nas do lat 20-tych. Moda na vintage powraca każdego lata. Coraz więcej Pań Młodych wybiera charakterny vintage na temat przewodni ślubu i wesela. W zależności od upodobań vintage może kojarzyć się z przepychem i luksusem inspirowanym filmem Wielki Gatsby lub przechylać się w stronę lekkich i romantycznych detali.

fot: Sebastian Staniszewski

Śluby na różowo.

Szaleństwo różu ogarnęło światem mody w tym roku. Róż od lat jest najczęściej wybierany przez Panny Młode. To najczęstszy kolor dodatków, dekoracji i bukietów ślubnych. Od bladych świeżych róży, po mocne fuksje stroi bukiety ślubne od wielu lat. Róż też piękne wygląda jako dodatek w bukietach z muszli.

fot: Weselni Paparazzi

Muszle to naprawdę piękny element. Mało wykorzystywany w formie poza-plażowej. Jednak umiejętne dobranie koloru i formy powoduje, że dekoracje zyskują na atrakcyjności. Poza tym to małe dzieła sztuki. Prawdziwe muszle są jak ludzie - każda jest inna. Nie spotyka się dwóch identycznych...

Muszla jest starym amuletem marynarzy, zapewniającym im bezpieczną  podróż. Zaklęcia z morskiej muszli miały dawać zdrowie miłość i dostatek... Może więc warto o niej pomyśleć w trakcie przygotowań bukietów ślubnych i dekoracji?

Tekst i wykonanie bukietów: Specjalista portalu abcslubu.pl Anna Dąbek E-koncept
www.bukietyzmuszli.pl

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj