Ślubne dekoracje inspirowane plażą, morzem i naturą

Śluby i wesela tematyczne to już codzienność w pracy florysty.

Bardzo ciekawym motywem dla przyszłych Pań Młodych może stać się inspiracja wodą, plażą i muszlami...

Ten cudny temat i jego naturalny charakter sprawi, że  przyjęcie będzie delikatne, czarujące i zupełnie wyjątkowe. I wbrew pozorom nie dotyczy to tylko Panien Młodych mieszkających blisko morza - wystarczy jezioro, staw czy zalew i  trochę piasku. Albo po prostu  wnętrze w którym odbywać się będzie przyjęcie, zaaranżowane w takim klimacie.
 
 
Kluczem wodno-plażowych dekoracji są muszle w wielu odsłonach. Muszle jako dekoracja stołu, jako element butonierki, czy też dekoracja we włosach Panny Młodej. Warto postawić na dużą ilość detali. Idealne będą ręcznie wykonane statki o różnej wielkości, trzepoczące na wietrze chorągiewki i delikatne kompozycje kwiatowe.  Panna Młoda powinna postawić na romantyczny, pastelowy bukiet lub  kwiatową biżuterię. Bardzo ważne będą też świece ozdobione masą perłową, winietki na muszlach małż  jak i oryginalnie numerowane stoliki. Wszystko to stworzy idealne uzupełnienie dla plaży, wody i pięknej pogody.
 
 
Ciekawym i niebanalnym pomysłem będą życzenia dla Pary Młodej zamknięte w butelkach.
 
Aranżacje mogą być oczywiście bardzo różne. Im więcej pomysłów tym ciekawiej. Jednak należy zachować spójność całości w kolorze i charakterze.Proponuję dwie aranżacje: kwiatową, delikatną, pastelową w połączeniu z eleganckim granatem i  nieco odmienną - z przewagą dekoracji z muszli, z dodatkami kwiatowymi w odcieniach intensywnego różu.Obie świetnie współgrają z kolorem wody, a przy okazji mogą pięknie podkreślić urodę Panny Młodej.
 
 
Jestem przekonana, że śliczna, z rozwianym włosem dziewczyna, biegnąca po plaży na spotkanie ze swoim Panem Młodym stanowić będzie widok piękny i niezapomniany.
 
 
 
Tekst: Aneta Kowalczyk / Bello Matrimonio
Fotografie: Joanna Nowak
Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Skomentuj