Róż i róże jako wdzięczny motyw wesela

Odpowiedni wybór głównego motywu oraz stylu pozwala na stworzenie idealnego miejsca, do którego para młoda zaprasza swoich najbliższych, by z nimi cieszyć się rozpoczęciem wspólnej podróży przez życie.

Różowa róża dobra dla każdego?! Tak!

Róża to symbol miłości, a jednocześnie kobiecości, elegancji i wytworności. Jest klasykiem w dekoracjach ślubnych, zarówno ze względu na swoje uniwersalne piękno, jak i łatwą dostępność w ciągu całego roku. Róża może być głównym motywem ślubu lub doskonałym dodatkiem do każdego tematu wesela. Jej różnorodność kolorystyczna pozwala dopasować odcień najbardziej pasujący - podkreślający urodę panny młodej oraz korespondujący z miejscem zaślubin czy wesela. A rozmaite odmiany dają florystom możliwość nadania uroczystości zarówno eleganckiego i ponadczasowego, jak i romantycznego i zwiewnego, a także bardzo nowoczesnego charakteru.

Kompozycja z róż na stół weselnyKompozycja z róż na stół weselny

Niekiedy warto otworzyć się na mniej standardowe propozycje i poczynając od bukietu ślubnego spersonalizować wszystkie swoje dekoracje. Klasyczne różane okrągłe bukiety są chętnie wybierane przez narzeczone, jednak należy pamiętać, że nie na nich kończą się możliwości. Równie eleganckim rozwiązaniem może być bukiet typu kamelia wykonany z pojedynczych płatków, jak i bukiet w kształcie odwróconej kropli czy kaskada. Do tego stylu dekoracji idealnie sprawdzi się również praktyczny bukiet dla świadkowej jakim jest kwietna torebka lub pomander.

Kamelia - bukiet ślubnyBukiet ślubny 'łuk'

W przypadku gdy państwo młodzi decydują się na włączenie do orszaku oraz ceremonii zaślubin małych dzieci, którym często trudno utrzymać bukiecik w rączkach, warto zamówić dla dziewczynek wianki lub bransoletki, a dla chłopców kwiatowe muszki.

Bransoletka z róż

Do stworzenia romantycznego looku idealne będą bukiety swobodnie ułożone z naturalnymi łodygami lub lekko spływające w stylu angielskim wykonane z róż, szczególnie z odmian gałązkowych lub angielskich. A dekoracja na głowie panny młodej, taka jak wianek lub grzebyk z kwiatami doda sielskości i delikatności całej stylizacji.

To nie koniec możliwości jakie daje nam róża – królowa kwiatów. Na jej bazie można stworzyć nawet bardzo awangardowe bukiety: parasol cały pokryty główkami kwiatowymi, bukiet na drucianej konstrukcji, berło. A także przy jej udziale zadbać o wystrój kościoła, sali czy samochodu.

Dekoracja na samochód

Pięknym i oryginalnym dodatkiem będzie także poduszka na obrączki wykonana z żywych roślin. Delikatna faktura płatków cudownie podkreśli zarówno tradycyjne złote obrączki, jak i te bardziej designerskie.

Poduszka na obrączki z płatków róż

Różowe kwiaty nadadzą przytulnego, romantycznego charakteru, zaś same róże wprowadzają element elegancji i wytworności.

Autor tekstu, bukietów i deokracji: Agnieszka Błaszczyk
www.facebook.com/agnieszka.blaszczyk.florystyka

Edycja zdjęć: Katarzyna Mydlarczyk

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj