Klasyczna suknia ślubna ułatwia dobór bukietu ślubnego

Druga część dotycząca doboru bukietu ślubnego jest ściśle związana z krojem naszej wybranej sukni ślubnej.

Jak już wiemy jaki bukiet jest odpowiedni dla naszej karnacji oraz sylwetki to pozostaje jeszcze dopasować go do kroju naszej sukni ślubnej.
Dlatego poniżej przedstawiam zestawienie bukietów ślubnych, które pasują do odpowiednich krojów sukni.

Warto również pamiętać, że ważne jest to w czym idziemy do ślubu. W końcu kwiaty są dopełnieniem naszej ślubnej kreacji. Dlatego też posłużę się tabelką wklejoną przez jedną z forumek www.abcslubu.pl:

 

 Wprawdzie nie znam się na azjatyckich "mróweczkach", ale udało mi się rozszyfrować modele sukni i kształty wiązanek.
Tak więc od lewej kroje sukni:

Model „empire" i w kształcie litery A

Model klasyczny

Model prosty

Model zwany „rybką"

Model „princessa"

 

Kształty wiązanek w kolejności od góry:

1. "Nosegay" - mały, okrągły, bardzo jednolity bukiet złożony z samych kwitnących kwiatów, ich łodygi są mocno zawinięte taśmą i związane. Ten prosty, elegancki styl jest szczególnie popularny wśród Panien Młodych w ostatnich pięciu latach. Najlepiej w tym układzie prezentują sie kwiaty kwitnące takie jak róże, kalie i lilie.

2. "Biedermeier" - mały, gęsty bukiet kwiatów ułożonych w kształcie kręgów. Poszczególne kręgi mogą stanowić kwiaty różnych gatunków lub tego samego gatunku w dwóch kolorach.

3. "Kaskada" - bukiet w którym kwiaty, liście i wszystkie ozdoby ułożone są tak jakby spływały ku ziemi z rąk Panny Młodej; jest ich dużo na górze i coraz mniej ku dołowi. W tego rodzaju bukietach mogą występować przeróżne kwiaty, często są to bukiety mieszane z kwiatami kilku gatunków. Ten styl był nadzwyczaj popularny w latach 80 XXw.(Księżna Diana niosła bukiet kaskadowy), później jego popularność spadła (może dlatego, że niektórzy interpretowali taki układ kwiatów jako zapowiedź wciąż wylewanych łez) jednak dziś znów coraz częściej spotyka się takie kompozycje (może tym razem interpretując je jako dobrą wróżbę zapowiadającą ciągłe wylewanie miłości, łask, szczęście i obfitości dla małżonków).

4. "Arm Bouquet" to bukiety z długich kwiatów i liści, które trzyma sie tak, że niejako leżą one na przedramieniu. Zwykle łodygi związane są taśmą aby się nie rozpadały oraz by łatwiej było je trzymać, choć często Panny Młode przywiązywały trzonek bukietu do dłoni, by przypadkiem bukiet nie wypadł. Ten styl był nadzwyczajnie popularny w pierwszej połowie dwudziestego wieku, jednak jego popularność znacznie spadła. Wydaje sie, ze przyczyną tego może być kojarzenie takich bukietów z tymi wręczanymi na konkursach piękności i pozostawienie tego typu bukietów na takie okazje.

5. "Tussy-Mussy"/"Hand-Tied" - także bardzo popularny wśród współczesnych Młodych Panien jest trzymany w ręce bukiet z kwitnących kwiatów i zieleni. Ten styl jest bardzo naturalny co pasuje do coraz niej wyniosłej mody weselnej.

6. Bukiet w kształcie wianka.

7. "Pomander" - kula kwitnących kwiatów (stworzona przez ułożenie łodyg na kształt podstawy kuli), zawieszona na wstążce. Wstążka może być trzymana w dłoni lub może związać na nadgarstku. Taki bukiet wygląda szczególnie elegancko jeśli Panna Młoda decyduje się na rękawiczki.


Oczywiście zasady są zasadami, ale przede wszystkim liczy się wasz gust i temperament. To w końcu Twój ślub.

Życzę powodzenia.
Anna Rogalska-Bućko (Divette)

Redakcja forumowiczek www.abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj