Praktyczny poradnik, jak zaplanować dekorację ślubną?

Podczas spotkań, wspólnego oglądania różnych realizacji zauważamy, które dekoracje budzą największy zachwyt.

Dlatego też chcemy Wam podpowiedzieć nad czym powinniście się zastanowić, aby Wasza wyśniona wizja dekoracji ślubno - weselnej mogła się urzeczywistnić, wyglądać pięknie, zachwycić gości weselnych i co najważniejsze zmieścić się w budżecie ślubnym.Na początku zanim jeszcze wybierzecie zaproszenia, a nawet zanim zaczniecie szukać sali weselnej, zastanówcie się jaki charakter ma mieć Wasza wymarzona dekoracja. Czy ma być w stylu romantycznym, wiejskim, rustykalnym, vintage, ..... Ponieważ każde wnętrze determinuje, jaki rodzaj dekoracji będzie w nim najlepiej wyglądał. Ogólnie zarysowany pomysł - motyw wesela uzmysłowi Wam jakiego miejsca szukacie.

Bardzo modne są obecnie przyjęcia w namiotach - których białe lub kremowe wnętrza są doskonałym tłem by wyraźnie określić styl wesela.  W namiocie dobrze prezentują się dekoracje elegancko - romantyczne, z dużej ilości sezonowych kwiatów. Dodatkowo możemy wykorzystać walory natury i wpleść w aranżację kolorowe wstążki które będą zjawiskowo powiewać na wietrze. Wiszące w różnych miejscach papierowe rozetki i bibułkowe kule nadadzą lekkiego charakteru a latarenki, lampiony i świece pięknie rozświetlają ogród, gdy zapadnie już zmrok.


Jeśli chcecie, aby dekoracja wyglądała elegancko, dystyngowanie - bardzo glamour, zastanówcie się nad odpowiednio wystylizowaną restauracją lub pałacykiem. Użycie w dekoracji wytwornych naczyń i pasujących do nich szlachetnych kwiatów, podkreśli szykowny charakter miejsca. Czasem z pozoru znane wszystkim kwiaty potrafią niezwykle zmienić swoje oblicze w połączeniu z pięknym kompletem stylowych naczyń, świec i dodatków.
 
 

By nasi goście dotarli na ślub i wesele niezbędne jest oczywiście zaproszenie - pierwsza część papeterii ślubnej, która równie mocno co kwiaty określa styl wesela. Zapewniamy Was że goście doceniają oryginalne zaproszenia, a także dostrzegają styl jaki ono zapowiada. Winietki,plan stołów, menu, numerki stołów to druga część papeterii ślubnej z którą goście spotykają się już na sali. Całościowy efekt dekoracji zapewnią Wam subtelnie wyselekcjonowane elementy składowe, kwiaty, świece, papeteria ślubna - lecz także dodatki takie jak serwetki w odpowiednim kolorze, dekoracja krzesełek gości, czy też aranżacja stołu z księga gości. Nie możemy też zapomnieć o tym co każdy z nas lubi - prezenty, a dokładniej drobiazgi którymi obdarowujemy gości w podziękowaniu za przybycie, one również sprawiają że nasze wesele jest niezapomniane.

 

Jeśli na każdym etapie przygotowań ślubnych będziecie mieli przy sobie dekoratora, możecie być spokojni - Wasze wesele będzie olśniewającym wydarzeniem. Warto bowiem mieć przy sobie kogoś kto będzie czuwał nad spójnością wizerunku wesela, od zaproszenia na podziękowaniach dla gości kończąc. Wiele pracowni jest już w stanie zapewnić taką kompleksową obsługę - wystarczy tylko zapytać  i poprosić o pomoc w przygotowaniach.

Tekst i dekoracje: Azea

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj