Wiosna przez dziurkę od klucza – czyli wiosenne akcenty na Waszym ślubie

Wielkimi krokami nadchodzi czas wiosennych ślubów. Zapraszam, szczególnie tych z Was, którzy wybrali sobie tę barwną porę roku jako termin na przyjęcie weselne, do poznania kilku ciekawych roślin, które dobrze będą odzwierciedlać ten „wybuchowy” czas dla natury.

Nasza tytułowa „dziurka od klucza” to spojrzenie na rośliny z innej strony, ukazanie ich ciekawych kształtów i struktur a także, jak przystoi na wiosnę, palety kolorów.

wiosenny bukiet ślubny, ślub wiosnąwiosenny bukiet ślubny, ślub wiosną
Często kojarzony z wiosną kolor żółty może stanowić ciekawą propozycją na bukiet ślubny. Potraktowany dość niestandardowo bardzo popularny narcyz będzie idealną ozdobą kwiatową zarówno dla druhny jak i dla Panny Młodej. Połączenie szarości liści Kalanchoe i Kalocefalus z jaskrawym i pełnym słońca kolorem żółtym doskonale odstraszy zimę. Biały storczyk Falenopsis nada natomiast naszym bukietom dostojności i powagi, oczywiście z przymrużeniem oka, przez dziurkę od klucza. Alternatywą do energetycznych barw jest zawsze popularny i modny kolor biały. Tym razem w wiosennej odmianie z nutką ekstrawagancji oraz z typową dla wiosennych dekoracji lekkością i delikatnością. Obecny w poniższych bukietach mix kwiatowy z wysuwającym się na pierwszy plan śnieżnobiałym Tulipanem, Gipsówką, Trachelium oraz dość nietypowym jak na wiosnę astrem odmiany Monte Cassino doskonale podkreśli wiosenny „klimat”.

wiosenny bukiet ślubny, ślub wiosnąwiosenny bukiet ślubny, ślub wiosną
Patrząc dalej przez naszą „dziurkę od klucza” widzimy również niezwykle charakterystyczne dla wiosny zestawienia roślinne. Konwalia majowa, która roztacza swoją przepiękną woń w najbardziej magicznym miesiącu roku oraz równie pięknie pachnąca frezja będą stanowić ciekawe uzupełnienie do różnorodnych form bukietów ślubnych.

wiosenny bukiet ślubny, ślub wiosnąwiosenny bukiet ślubny, ślub wiosną
Soczyście zielone połacie świeżej, pachnącej i delikatnej trawy od zawsze kojarzą się wszystkim z wiosną. Wiosennym akcentem na białej limuzynie do śluby będą goździki, które wyglądają jak zielone kępki trawy.

wiosenny bukiet ślubny, ślub wiosnąwiosenny bukiet ślubny, ślub wiosną
Aby nie popaść w monotonię - biały, zielony, zielony, biały, zielony – dodajmy trochę koloru, bo czym byłaby wiosna bez koloru, kolorowych akcentów, delikatnych kwiatów, ciekawych kształtów. W tej kolorowej i pełnej zapachów krainie bardzo dobrze sprawdzają się znane od dziesięcioleci gerbery, które kuszą różnorodnością barw i odmian. Niezwykle wesołe kwiaty, które patrzą zalotnie swoim „oczkiem” na Państwa Młodych i Gości weselnych dodając do kompozycji słonecznych promyków.
wiosenny bukiet ślubny, ślub wiosnąwiosenny bukiet ślubny, ślub wiosną
Równie radosny co gerbera jest jej łąkowy kuzyn – złocień właściwy, popularnie zwany margerytką.
Intensywny żółty środek oraz śnieżnobiałe płatki ślicznie wyglądać będą zarówno w kompozycji na stół Państwa Młodych, jak również w bukiecie z podziękowaniami dla Rodziców. Natomiast malutki, delikatny Wrotycz doda lekkości i uroku wiosennemu bukietowi ślubnemu w stylu polnym.

wiosenny bukiet ślubny, ślub wiosnąwiosenny bukiet ślubny, ślub wiosnąwiosenny bukiet ślubny, ślub wiosną

Tekst: Ekspert portalu abcslubu: Hubert Lamański, FlowerLand
Wykonanie i zdjęcia: FlowerLand
www.flowerland.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj