Dekoracje ślubne i florystyka ślubna w nowych kolorach

W barwach dodatków ślubnych oraz dekoracji weselnych w tym sezonie pojawiają się nowe kolory.

Ciężko mówić tu jeszcze o modzie, jednakże pewne barwy które we wcześniejszych latach nie były brane pod uwagę dzisiaj można coraz częściej spotkać. Takie kolory jak: śliwka, gorzka czekolada,pastelowa zieleń, jaskrawa czerwień lub czerń w tym momencie są przemycane jako akcent kolorystyczny w dekoracjach ślubnych oraz florystyce ślubnej szczególnie przy nowoczesnych formach stylizacji.

To samo dotyczy łączenia barw, które kilka lub kilkanaście lat temu były nie do po myślenia, dziś są powszechnie stosowane we florystyce. Ich dobór zależy od gustu. Można się kierować porą roku i dopasowywać kolory tkanin i dekoracji właśnie do niej. Najważniejszy jest klimat jaki chcemy uzyskać. Czasem wyznacza nam go już sama sala. Restauracje często mają swój konkretny styl (kolory, architektura ścian, obicie i kształt mebli oraz oświetlenie), w który nie powinniśmy drastycznie ingerować zbyt kontrastowymi kolorami i ilością tkanin. W takiej sytuacji powinniśmy budować nastrój dobrze dobranymi dodatkami takimi jak kompozycje kwiatowe, kolor serwetek lub inne akcenty na stołach. Oczywiście są też sale weselne, gdzie dekoracja może być wykonana z większym rozmachem  kolorystycznym i ilościowym, ale również należy dopasować ją do kolorów panujących we wnętrzu.

Najczęściej używane są biel i krem, które stanowią bazę dla innych kolorów. Takich jak zieleń, pomarańcz, róż oraz bordo, złoto. Lekkości dekoracji dodają jasne odcienie i pastelowe kolory.

Aby nadać sali elegancki wygląd powinniśmy użyć ciemniejszych akcentów.

UWAGA! Aby nie przedobrzyć z ciemnym kolorem. Pamiętajmy że ciemna szeroka tkanina podpięta pod sufitem daje efekt ciężkości dekoracji. Lepiej użyć  jasnego materiału i ciemnych akcentów np. kul kwiatowych, a tkaninę wykorzystać przy dekoracji okien, a efekt będzie dużo lepszy. 

Jedno jest pewne: klasyczne kolory nigdy nie wyjdą z mody  i na ich podstawie można stworzyć wszystko.

Joanna Stasiowska
www.dekoracje-kwiaty.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj