Kalendarz bukietów ślubnych 2014

Inspiracją bukietów ślubnych bardzo często staje się aktualna pora roku.

Dzięki temu wybór kwiatów na ślub i wesele jest nieco łatwiejszy.
Podpowiemy jaki bukiet ślubny w jakim miesiącu roku  jest właściwy i w jakich kolorach może być. Od tego jakim budżetem ślubnym dysponujecie -  zależy rodzaj kwiatów.

Bierzesz ślub w styczniu 2014?

Styczniowy bukiet ślubny to bukiet ślubny w kolorach zimy. Mroźny, srebrny z dodatkami oszronionych liści lub szyszek. Często na bazie róż, jaskrów i eukaliptusa. Coraz częściej też wybierana jest bawełna. Styczeń to też hiacynty, tulipany, ranunculusy, anemony, eustoma, hypericum i goździki.

 

Bukiet: Bukieciarnia, Gdynia
Fotograf: Weselni Paparazzi


Ślub w lutym 2014

Luty to nadal inspiracja śniegiem ale już z dodatkiem kolorowych np. anemonów. Kolory bukietów w lutym lekko skłaniają się ku niebieskim, szarym lub miętowym barwom. Niebieskie jak muscari, agaphantus, śnieżnik, anemon Camasja, tulipany, przebiśniegi, hiacynty, eryngium i goździki, róże, frezje.

Bukiet: Bukieciarnia, Gdynia
Fotograf: Weselni Paparazzi


Ślub w marcu 2014

Marzec to wiosna. To budzenie się barw na nowo. To feria pasteli fioletów i pudrowych róży. Marzec 2014 to czas fioletowego różu -  radiant orchid, kolor trendu 2014. Można wykorzystać fioletowo -  różowe róże, frezje, eustomę i eukaliptus. Kwiaty występujące przez cały rok plus scilla.

Bukiet: Eva Klimek, Floral Concept Store

 

Bukiet ślubny - kwiecień 2014

Inspiracja kwietniowa na rok 2014 to bukiety proste, jednobarwne o bardzo bladych barwach.
To czas białych bukietów ślubnych. Najczęściej wybierane są róże, eustomy i modne ostatnio na nowo goździki w pięknych barwach. Kwiecień to bukiety ślubne na bazie craspedii, eustomy, róży, hortensji, cantadescia, kaliny.

Bukiet: Aneta Kowalczyk, Bello Matrimonio


Maj 2014 i bukiet ślubny w maju

To czas wymieszania barw wiosny z lekkimi  nutami nadchodzącego lata.
To czas róż, lilii, frezji i zdecydowanie piwonii, konwalii, konwalii, bzu.

Bukiet: Eva Klimek, Floral Concept Store


Czerwcowe bukiety ślubne 2014

Czerwiec to pełnia kolorów i wesołych barw. To kolory błyszczące ciepłymi promieniami słońca. To barwy od mocnych róży po złociste żółcie. Hulaj duszo! To czas piwonii, róży, irysów, craspedii, eustomy i czyśćca, gipsówki, słoneczników.

Bukiet: Hubert Lamański, Flower Land

Bukiet ślubny w lipcu

Lipcowe bukiety ślubne to paleta pocałunków słońca, garści malin, lodów truskawkowych i świeżo skoszonej trawy. To głównie róże, piwonie, kalina i pospornica. To już rudbekie, astry, chryzantemki, ostróżki, ornithogalum, cała gama traw, lawendy, chabry, veronica, dalie.

Bukiet: Julia Szymczuk, Pracownia Tajemniczy Ogród, WarszawaŚlub w sierpniu 2014? Sierpniowy bukiet  ślubny

To bukiet ślubny inspirowany letnimi spacerami po lesie. To połączenie dzikich i polnych kwiatów, traw i jagód.
To róże, róże pudrowe, alstromeria, dziurawiec, kalina i trawy. To hortensje, szarłaty, eustomy, słoneczniki, trachelium.

Bukiet: Agnieszka Bogsz, Pracownia Astra

 

Bukiet ślubny wrzesień 2014

Wrześniowe bukiety ślubne to  świeże odcienie purpury lub ciepłe kolory lawendy. Fioletowa lawenda lub pastelowa frezja nadają się idealnie na kolor przewodni wrześniowych wesel. Ale królową września ostatnich lat stała się fioletowa hortensja idealnie wstrzelona w barwy tego miesiąca. Wrzesień to też pełna gama owoców, dalie, storczyki, scabiosa stelatta, limonium, hortensja.

Bukiet: Bogna Trętko, PaperFlowerArt


Niebanalny październik i jesienny bukiet ślubny 2014

Jesień i październik to barwy złote, ozłocone fiolety i rdzawe pomarańcze. To czas zbierania plonów i koniec sezonu ogrodowego.
To żółte róże, fioletowa lawenda, jagoda, mak, eukaliptus, drakiew.

 

Bukiet: Renata Tomków, Floredesign
Fotograf: Weselni Paparazzi


Ślub w listopadzie? Rzadko, ale się zdarza. Co począć wtedy z bukietem ślubnym??

Listopadowy bukiet ślubny to sezonowe ciepłe róże z ciemno zielonymi liśćmi lub zupełnie innym, nietuzinkowym wypełnieniem lub podstawą z sukulentów. Często ma charakter vintage. Mogą być tulipany, eustoma, goździki, anemony.

Bukiet: Hubert Lamański, Flower Land


Grudzień 2014.. Czas zbliżających Swiąt i zimowy bukiet ślubny.

Grudniowy bukiet ślubny to odbicie zimowego krajobrazu. To często mocno zbita gipsówka przypominająca śnieg. To też białe bukiety w małych formach, kwiaty to tulipany, hipeastrum, anemony z dodatkami buwardia i hypericum. Grudzień to też czas bukietów broszkowych lub materiałowych w kolorach iskrzącego srebra, ale też zupełnie nowych trendów - papierowych bukietów ślubnych.

Bukiet: Eva Klimek, Floral Concept Store
Fotograf: Malachite Meadow
Bukiet: Bogna Trętko, PaperFlowerArt
Fotograf: Weselni Paparazzi

Autor: Redakcja abcslubu.pl

 Materiał powstał przy pomocy i konsultacji:
Julii Szymczuk -Rozbickiej / www.tajemniczyogrod.waw.pl
Huberta Lamańskiego / www.flowerland.pl

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj